Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 138
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Много е рано за подхранване със сироп .


    Абсолютно съгласен.Преди да е цъфнала джанката не е хубаво да изтощаваш и без това изтощените зимни пчели.По-добре разпечатвай пълните пити с мед за подхранване!

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Сиропа може да е инвертиран?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.08.2014
    Мнения
    235
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Абсолютно съгласен.Преди да е цъфнала джанката не е хубаво да изтощаваш и без това изтощените зимни пчели.По-добре разпечатвай пълните пити с мед за подхранване!
    И още вкарваш допълнително влага,която не е благоприятна за семействатавтова време!

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Колега,ти тотално си ги побъркал хайванчетата!!!! Опушил си ги като лисици в дупка,а след това си ги залял със сироп/влага в това променливо време/.К,во ши каиш,да те дрогирам и след това да ти пусна оросителната с–ма? А тези двата,дето нямат пило им дай малко време.Супер слабички са,А ТЕМПЕРАТУРИТЕ виж какви са.За 3–4 дена променливо време/ниски температури/,майките свиха драстично платната по снасянето.Впрочем не майките,а пчелите го решиха.Така че не ги отписвай.Изтегли невзетия сироп и чакай.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Сега имат нужда от вода, аз не съм сипвал сироп и на поилките е пълно, а колегите които дават е по добре, но не съм имал възможност. Имах 4 поилки и заредих още 4 защото беше пълно вчера и се биеха за вода. Ако не са много силни кошерите и пчелите са ориентирани далече от хранилката е нормално да не взимат в това студено време. При нас има доста цъфнали растения.

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    нормално да не взимат в това студено време. При нас има доста цъфнали растения.
    А при нас и леската не се посещава,независимо че ресите и са дълги до 10 см.Н е пуща прашец и това е.Само кокичета и тук–таме –минзухар.Аномалии колкото искаш.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А при нас и леската не се посещава,независимо че ресите и са дълги до 10 см.Н е пуща прашец и това е.Само кокичета и тук–таме –минзухар.Аномалии колкото искаш.
    При мен много прашец вкарват и то различни цветове, кокичетата не ги поглеждат защото има по добър източник.

  8. #18
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Студено е, не е за сироп. Пчеларството е да изчакаш “сафаче протоколе“ (на самото место и по самото време). И...БАМ да направиш каквото трябва.
    П.П. На 1,2,3 март времето беше за сироп...ама ЕЙ го 1 седмица дъжд и студ. По-удачния вариант е бил да сложиш по малко питка тогава вместо сироп.

  9. #19
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз пък им сложих сироп за да има повече влага за пилото
    + Питка отгоре,но и вкараха много прашец!

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Аз на 7-ми март им забърках и сложих питки с извара, мед и пудра захар от по 800гр.-1кг на семейство в зависимост от силата му, да имат да хранят пилото с протеини в това студено и гадно време.

 

 
Страница 2 от 14 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •