Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 97
  1. #51
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    След 15-20 години няма да има пенсии въобще. Ще има безусловен базисен доход. Темата е широка и има много публикации в нета. Вече се прави първия експеримент във Финландия. Изводът е: не давайте грешни пари сега, защото ще се окаже, че в момента захранвате една бесзмислена и умряла система; най-малкото, с внасянето на осигуровки сега, поддържате и скрепявате съвременното робство.

    Съвсем друго ще ви се случи пък, ако вместо да наливате пари в осигурителната система, си ги внасяте на собствена сметка в банката. При навършване на възраст за пенсия ще имате една доста стабилна сума за харчене. Е да, при наличието собствена спестяваща сметка за старини, се губи принципа на солидарността, който го има в обществената социална система, но пък на дело се доказа, че тази система е много скапана и несправедлива. Доказа се и това, че държавата няма никакво намерение да мисли за възрастните си гражданите, въобще държавата в това отношение също е един изгорял бушон.
    При 40лв месечна вноска от ЗП на минимума-300лв. Как ще ги изкараш от банката 150лв за пенсия. При лихви клонящи към 0. Значи за да взимаш 1г пенси, трябва преди това да си внасял 4г. Ако живееш 10г след “пенсионирането“, преди това трябва да си внасял 40г. То е равносилно-дали в Банка или в НОИ.
    П.П. Каролев твърди, че в Япония няма Пенсионна система. Пък не съм видял тамошните старци да падат по улиците и т.н. Даже на старини си скитат по целия свят. И м-у другото се водят най-дълголетната нация в света.

  2. #52
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    При 40лв месечна вноска от ЗП на минимума-300лв. Как ще ги изкараш от банката 150лв за пенсия. При лихви клонящи към 0. Значи за да взимаш 1г пенси, трябва преди това да си внасял 4г. Ако живееш 10г след “пенсионирането“, преди това трябва да си внасял 40г. То е равносилно-дали в Банка или в НОИ.
    Заблуда колега. Никак даже не е равносилно. Много изгодно забравяш апарата от чиновници в НОИ, които лапат заплатки всеки месец, а самите пенсии реално се правят от инфорационната система на НОИ. Чиновниците служат единствено да събират, проверяват, контролират и внасят информацията за пенсиите в информационната система.

    Пък и точно си го казал: Ако живееш 10г след “пенсионирането“. Ей това е най-голямата лъжа в темата пенсиониране. Държавата взема цял живот и доста хора виждат спокойни старини само няколко години. А кажи сега, какво става с тез акумулирани пари в държавния фонд и справедлив ли е той въобще?

    Лихвата винаги ли клони към 0? Хм... Тъкмо преди няколко дни мръсника Хампарцумян на всеослушание обяви, че догодина лихвите по кредитите скачат, а успоредно с тях и по депозитите, което ще рече, че има повишено търсене на кредити, успоредно с това икономиката е по-оживлена.

    Винаги съм мислел и съм казвал, че на Земята парите са най-голямото зло и ако ги няма, всичко ще бъде много по-добре.

  3. #53
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Всеки е свободен да се осигурява на по голяма сума. Най-лошото е, че това в никакъв случай не му гарантира достойни старини. За съжаление в нашата (и не само) държава се прави всичко възможно да се намалят парите за пенсии защото те са огромно държавно бреме. Всеки малко разбиращ от икономика и демография сам може да си направи сметката, че след 15-20 години положението ще е катастрофално и ще трябва до тогава да се въведе коренно различен модел или да се случи нещо апокалиптично (война). Така или иначе няма никаква гаранция, че внасяйки със 100-200% повече сега, след 15-20 години ще получиш пенсия която е с 100-200% по голяма покупвателна възможност от този който внася на минимума. По скоро е сигурно, че това няма да се случи.
    Рости, това наистина е въпрос на избор. Само че, направилите избора да се осигуряват на минимум, нямат никакво основание после да реват, че пенсийте са ниски. А те го правят най-силно.

  4. #54
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Ще споделя и още един парадокс с тези осигуровки. Има регистрирани ЗП, които си внасят осигуровките но са и на трудов договор. Получава се едно двойно осигуряване. Докато ДОО и ДЗПО донякъде са оправдани то ЗО са си абсолютно излишни, говоря за осигурителя. Двойно ЗО а здравните услуги са........ В такива случай моето мнение е, че всеки трябва да има избор, но .....

  5. #55
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Долу горе към това клоня в темата за наредба 26. Там даже ме нападнаха без вина, искал съм да прекарам някого. Тактично си замълчах в онази тема, тук обаче онези които ме нападнаха, харесват мнението на колегата(което аз също харесах). Сега ще ви подскажа, че има два вида стаж, трудов и осигурителен. Работил си месец на 4 часа, имаш месец трудов стаж и 1/2 месец осигурителен. Като нищо ще се пенсионираш на 150 г. Не се прави разлика кой колко е внесъл. Аз лично съм програмист от онези със Си++ и асемблер, SQL и подобни внесъл съм данъци, и осигуровки за един апартамент поне тристаен. Да ама ми писна, в резултат някой ЗС с 50-60 лв. осигуровки ще му трябват 15 г. на всяка една моя година да ама аз няма да получа пенсия понеже не издържах, и като цяло ми писна! Така, че колеги мислете малко преди да наречете някой тарикат, и когато го обвинявате, че иска да ви прекара. В темата за наредба 26 всички сметки ясно показват как с под 170 - 200 кошера сметките с ДОО па макар и за ЗС не излизат.

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Ще споделя и още един парадокс с тези осигуровки. Има регистрирани ЗП, които си внасят осигуровките но са и на трудов договор.....
    Незнам дали е парадокс, но така са го измислили - пари требят. Та като не могат да хванат бизнеса, що да не хванат хърбите.

  7. #57
    Наблюдател
    Регистриран
    17.11.2017
    Мнения
    36
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Ще споделя и още един парадокс с тези осигуровки. Има регистрирани ЗП, които си внасят осигуровките но са и на трудов договор. Получава се едно двойно осигуряване. Докато ДОО и ДЗПО донякъде са оправдани то ЗО са си абсолютно излишни, говоря за осигурителя. Двойно ЗО а здравните услуги са........ В такива случай моето мнение е, че всеки трябва да има избор, но .....
    Когато работиш на две места вероятноста да потърсиш медицинска помощ е двойно по-голяма. На три места тройно и така...

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    Долу горе към това клоня в темата за наредба 26. Там даже ме нападнаха без вина, искал съм да прекарам някого. Тактично си замълчах в онази тема, тук обаче онези които ме нападнаха, харесват мнението на колегата(което аз също харесах). Сега ще ви подскажа, че има два вида стаж, трудов и осигурителен. Работил си месец на 4 часа, имаш месец трудов стаж и 1/2 месец осигурителен. Като нищо ще се пенсионираш на 150 г. Не се прави разлика кой колко е внесъл. Аз лично съм програмист от онези със Си++ и асемблер, SQL и подобни внесъл съм данъци, и осигуровки за един апартамент поне тристаен. Да ама ми писна, в резултат някой ЗС с 50-60 лв. осигуровки ще му трябват 15 г. на всяка една моя година да ама аз няма да получа пенсия понеже не издържах, и като цяло ми писна! Така, че колеги мислете малко преди да наречете някой тарикат, и когато го обвинявате, че иска да ви прекара. В темата за наредба 26 всички сметки ясно показват как с под 170 - 200 кошера сметките с ДОО па макар и за ЗС не излизат.
    Колега няма за какво да ми се сърдиш и в другата тема го казах и тук пак ще го кажа. Има правила и хубави или лоши ги спазваме. Ако се натрупа напрежение от несправедливост тръгваме по пътя на протеста и т.н. за промяна на някое правило. Аз също плащам осигуровки не само като за ЗС и също съм бесен, но това е. Ако не ти излиза сметката да си ЗС ,не си, и продаваш на прекупвачи абсолютно законно. Ако искаш да продаваш на дребно изпълняваш нещата които са необходими или повеждаш нещата към промяна на правилата.
    Нямам лоши чувства и се радвам че все пак си забелязал по острия тон, защото в онази тема не даде индикация

  9. #59
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от zis Виж публикацията
    Долу горе към това клоня в темата за наредба 26. Там даже ме нападнаха без вина, искал съм да прекарам някого. Тактично си замълчах в онази тема, тук обаче онези които ме нападнаха, харесват мнението на колегата(което аз също харесах). Сега ще ви подскажа, че има два вида стаж, трудов и осигурителен. Работил си месец на 4 часа, имаш месец трудов стаж и 1/2 месец осигурителен. Като нищо ще се пенсионираш на 150 г. Не се прави разлика кой колко е внесъл. Аз лично съм програмист от онези със Си++ и асемблер, SQL и подобни внесъл съм данъци, и осигуровки за един апартамент поне тристаен. Да ама ми писна, в резултат някой ЗС с 50-60 лв. осигуровки ще му трябват 15 г. на всяка една моя година да ама аз няма да получа пенсия понеже не издържах, и като цяло ми писна! Така, че колеги мислете малко преди да наречете някой тарикат, и когато го обвинявате, че иска да ви прекара. В темата за наредба 26 всички сметки ясно показват как с под 170 - 200 кошера сметките с ДОО па макар и за ЗС не излизат.
    Мойте излизат и на 85 кошера и то с голяма печалба. Може пък аз да не смятам правилно, кой знае

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Мойте излизат и на 85 кошера и то с голяма печалба. Може пък аз да не смятам правилно, кой знае
    Колегата смята с данни от статистиката- добив 16кг. Ти смяташ по твоя-80 +кг. при това манов.

 

 
Страница 6 от 10 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •