Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 29 от 36 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 281 до 290 от общо 358
  1. #281
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    15
    аз точно този имах предвид, че не става http://www.lidl-service.com/cps/rde/...9758791&title=

  2. #282
    Заслужил Автор
    Регистриран
    17.02.2015
    Мнения
    275
    Пчеларски район
    София, Симеоново
    Цитат Първоначално публикувано от mnaumov Виж публикацията
    аз точно този имах предвид, че не става http://www.lidl-service.com/cps/rde/...9758791&title=
    Точно този съм чувал, че става, а този, който пускат в четвъртък, е за телчета, с които може да се обтелва.
    0899946746 Поздрави, Емо.

  3. #283
    Наблюдател
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    15
    аз имам преки впечетления - не става.

  4. #284
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Едно мнение и от мен- не правете грешката,заради малката цена да си купувате такери райдер или тези от лидъл.Рано или късно ще ви доведът до лудост.Изключително рядко се случва да работят добре,просто късмет.Моя например от нов- м/у 8 и 7 атм. кове добре,между 7 и 6 всяка трета скоба трябва да се дозабива с чукчето,а под 6 атм. всяка скоба се дозабива.И това при скоби 25мм,при 32мм скоби абсурд.Винаги съм бил привърженик на скъпите инструменти(професионални) ,но човек понякога го блазни в пъти по-малката цена и това винаги е грешка.Лично аз втори път Райдер няма да купя.

  5. #285
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Ползвам RAIDER RD-AS02 вече трета година. Наковал съм до момента около 2200-2300 рамки. Очакват го още 1100 бр. тази година. Досега е безотказен. Ползвам го с читав и нов компресор също китаец и съм доволен. Работи и на 5,00 атмосфери. Единствен косур му е, че на 20-30 удара прави по един"празен". Приятел, смени два такива докато разбере, че самоделния му компресор им раздува цилиндъра на буталото и под 8 -9 атм не ще да произведе удар.
    Относно марковите такери - би трябвало да са добри, но дали си заслужава инвестицията и колко рамки би наковал човек с тях. Дали си заслужава да си купиш McLaren или Ferrari и да го държиш в гаража или караш само градско?
    Keep Walking...

  6. #286
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Ползвам RAIDER RD-AS02 вече трета година. Наковал съм до момента около 2200-2300 рамки. Очакват го още 1100 бр. тази година. Досега е безотказен. Ползвам го с читав и нов компресор също китаец и съм доволен. Работи и на 5,00 атмосфери. Единствен косур му е, че на 20-30 удара прави по един"празен". Приятел, смени два такива докато разбере, че самоделния му компресор им раздува цилиндъра на буталото и под 8 -9 атм не ще да произведе удар.
    Относно марковите такери - би трябвало да са добри, но дали си заслужава инвестицията и колко рамки би наковал човек с тях. Дали си заслужава да си купиш McLaren или Ferrari и да го държиш в гаража или караш само градско?
    Всеки има глава на раменете,да си преценя кое си струва и кое не.Има добри такери за по 150-180лв,не са кой знае каква голяма инвестиция-1 тенекия с мед.Просто си извадил късмет с твоя райдер.

  7. #287
    Автор
    Регистриран
    02.08.2014
    Мнения
    172
    Цитат Първоначално публикувано от zayo Виж публикацията
    Ползвам RAIDER RD-AS02 вече трета година. Наковал съм до момента около 2200-2300 рамки. Очакват го още 1100 бр. тази година. Досега е безотказен. Ползвам го с читав и нов компресор също китаец и съм доволен. Работи и на 5,00 атмосфери. Единствен косур му е, че на 20-30 удара прави по един"празен". Приятел, смени два такива докато разбере, че самоделния му компресор им раздува цилиндъра на буталото и под 8 -9 атм не ще да произведе удар.
    Относно марковите такери - би трябвало да са добри, но дали си заслужава инвестицията и колко рамки би наковал човек с тях. Дали си заслужава да си купиш McLaren или Ferrari и да го държиш в гаража или караш само градско?
    Цитат Първоначално публикувано от Петко Станчев Виж публикацията
    Всеки има глава на раменете,да си преценя кое си струва и кое не.Има добри такери за по 150-180лв,не са кой знае каква голяма инвестиция-1 тенекия с мед.Просто си извадил късмет с твоя райдер.
    Късмет ли е или повече от ролята на ''зад-такерното утройство'', но и аз само мога да хваля райдерчето... цаката е по-честото смазване (в цефта), примерно на всеки 4-5 пачки с пирони/скоби по няколко капки масълце... или му пръскам WD-40, ако ме домързи да търся маслото.

    Купих си и ''лидълския'' за бак ъп, ама досега не ми се е налагало да го вадя от кутията, райдерчето не се дава.

  8. #288
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    А накой взе ли си лидълския електрически, който пуснаха миналата седмица? Да каже мнение как е, ако го е пробвал?
    При пчелите има мед, защото има ред!

  9. #289
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    И при мен Райдъра се задържа на ниво но едва след второ посещение в сервиз преди това си показа дефектите който се споменават по нагоре ползвам го на 6 Атм.За всеки случай си вземах и един Лидъл но нямам все още мнение за него понеже не е влезнал в употреба.
    Милен Михов

  10. #290
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от delpi Виж публикацията
    А накой взе ли си лидълския електрически, който пуснаха миналата седмица? Да каже мнение как е, ако го е пробвал?
    Онзи ден го купих. Първите впечатления са що-годе добри. Днес го понатоварих малко. Правя си 30 дъна за прашец /от сръбските/. С него кова мрежите по двете рамки и ламарината с прашецоуловителя. В комплекта му има скоби на 10 мм от по-тънките. За моя радост кове такива и от по-дебелите на top master. При 10 мм -вите на мрежите около 15-20% се огъват, но 8 мм влизат перфектно. Иначе в сравнение с ръчния ми такер на top master, удара на електрическия е по-силен. Не съм го пробвал, но едва дали ще може да забие изцяло 16 мм скоба, може би в по-мека дървесина, да. Кабела е дълъг, лек е, пластмасата - евтина и лесно се драска. Удароустоичев е, пробвах то на три пъти - работи. Според мен си заслужава особено, ако има с какво да го натовариш в тригодишната му гаранция.
    Keep Walking...

 

 
Страница 29 от 36 ПърваПърва ... 192728293031 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •