Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 164
  1. #121
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Как тъй само ти не си поканения в този форум? Червен килим ли искаш да ти турим? Как само на теб ти се случват тия неща? В кого ли е вината, в теб или във всички останали?
    Може ли два въпроса:
    1. Каква е вината ми? Че споделям някакви знания ли? Или в друго? Би ли се пояснил?
    2. Какъв е твоя принос в темата? Моля цитирай!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Може ли два въпроса:
    1. Каква е вината ми? Че споделям някакви знания ли? Или в друго? Би ли се пояснил?
    2. Какъв е твоя принос в темата? Моля цитирай!
    Как така все не си разбрал? Ни лук ял, ни лук мирисал. Все ти си онеправдания, все на теб не ти отърва, все някой те бъзика под опашката, все на теб иии пак на теб. Вече взех да се замислям, дали не си пратеник на Всевишния.

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Искаш ли преди да продължиш с заяжданията и обидите да прочетеш темата от самото и начало? По твоята "мъдра" логика човек може да пише по дадена тема само ако бъде изрично попитан ли? Ти ли раздаваш поканите?
    Първо не виждам никаква обида и ако искам да те обидя повярвай ми ще разбереш. Второ няма смисъл да чета от начало. Човека се похвали какво си е сътворил и сподели един недостатък и ти реши че можеш да помогнеш и като не можа се врътна като ощипана мома. Трето не разбрах има ли нещо лошо да се опитам да си правя помощни средства от летвички?
    Не не ми отговаряй, няма смисъл и без това не ми беше работа да се обаждам, ама не мога да трая пусто.
    Хайде със здраве и успехи.

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Може ли два въпроса:
    1. Каква е вината ми? Че споделям някакви знания ли? Или в друго? Би ли се пояснил?
    2. Какъв е твоя принос в темата? Моля цитирай!
    Че споделяш знания е вярно, ама като "удариш греда" що се цупиш.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Първо не виждам никаква обида и ако искам да те обидя повярвай ми ще разбереш. Второ няма смисъл да чета от начало. Човека се похвали какво си е сътворил и сподели един недостатък и ти реши че можеш да помогнеш и като не можа се врътна като ощипана мома. Трето не разбрах има ли нещо лошо да се опитам да си правя помощни средства от летвички?
    Не не ми отговаряй, няма смисъл и без това не ми беше работа да се обаждам, ама не мога да трая пусто.
    Хайде със здраве и успехи.
    Наистина съвсем в стила на нормалния тон те моля да прочетеш темата и моите постове в нея, за да разбереш смисъла на последния ми пост към agro. Ангажирах се с тази тема и употребих изключително много време и усилия без някаква пряка изгода просто защото регулирането и поддържането на режима на рязане колкото и за някои тук да им изглежда "фасулска работа" си е сериозно техническо предизвикателство. Твърде много са променливите, независимо че за не-много знаещ физиката човек те са непонятни. Идеално решение няма! За големи дължини на жицата и големи дебелини на материала трябва или сложна система на управление или компромиси с качеството. По повод на летвичките - такава машина, направена с летвички и неуправляем източник на енергия работи сравнително добре за не много големи дължини на среза и не много дебел материал. От някакви величини нагоре са необходими истински професионални решения! Търсейки решение на неговия проблем се опитах онази вечер да нахвърлям всички реализируеми варианти, които ми минаха през главата. Добра идея даде и koragroup:
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Е кво да правим... махаме останалите 2/3 и всичко става ток и жица...с по-слаба пружина.
    Идеята му е много проста за реализация - тока да се подава не по цялата жица, а в две точки максимално близки до материала за рязане. Тогава няма да имаме силно прегрети участъци и склонност към късане. И това се реализира само с две двойки лустър клеми! По-късно ще кача схемата на захранване.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Че споделяш знания е вярно, ама като "удариш греда" що се цупиш.
    Кое точно беше гредата? Изразих се точно и ясно - "Дадох ти всички идеи, които ми хрумват на мен. Щом не приемаш никоя и смяташ, че знаеш друг начин да решиш проблема "рязане на 3м дължина и 150мм дебел материал с тънка жица и нерегулируем източник на енергия" - дерзай" Кое е цупенето тук? Какво друго може да се направи в случая?

    Ето и схемата. Клемите за захранване се местят според ширината на материала.
    Захранване на резачка.jpg
    Този пост е редактиран от tsc1; 28.03.2018 в 09:45.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Добро утро. Всичко е точно (снощи дали правих кескс)
    За пчеларски цели са нужни рязове на макс. 4 см. За тази дебелина режем без регулация на тока. Аз още не съм направил такъв станок и го планувам към нова година. Определено идеите тук ще ми помогнат както и украинските клипове. Темата ми е полезна и благодаря на всички участващи.

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Аз бих го направил с един DC-DC up конвертор с основно захранване на 12v /и така съм го направил/. Конвертора е 4-5 лв. от братски Китай. Опъваш жицата с натегната пружина и регулираш напрежението според дебелината на матриала. Няма местене на клейми по жицата и т.н. Режа перфектно 3 см фибран с захранване от компютър, конвертор до 30 v, и жица 70 см. /жица за оптелване/. С това си реже като масло, като конвертора е настроен на 17V да повишава, но това зависи от жицата. Хубавото е че мога да ползвам кажи речи всяка жица която ми е под ръка...
    Този пост е редактиран от nikawr; 28.03.2018 в 14:55.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Виждал съм само някакви маломощни конвертори. Не вярвам да издържат (всъщност не съм им гледал точно характеристиките) Ако ти е под ръка линк на твоя който ползваш метни го, да видим.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Аз бих го направил с един DC-DC up конвертор с основно захранване на 12v /и така съм го направил/. Конвертора е 4-5 лв. от братски Китай. Опъваш жицата с натегната пружина и регулираш напрежението според дебелината на матриала. Няма местене на клейми по жицата и т.н. Режа перфектно 3 см фибран с захранване от компютър, конвертор до 30 v, и жица 70 см. /жица за оптелване/. С това си реже като масло, като конвертора е настроен на 17V да повишава, но това зависи от жицата. Хубавото е че мога да ползвам кажи речи всяка жица която ми е под ръка...
    Какво налага при теб ползването на 12V като основно захранване и последващото му повдигане?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #130
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Какво налага при теб ползването на 12V като основно захранване и последващото му повдигане?
    Ами факта че ползвам захранване от стар компютър, и ми е без пари. Второ голяма гъвкавост, ползвам каквато жица имам и каквато дължина ми требе без да се притеснявам че няма да стане...

    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Виждал съм само някакви маломощни конвертори. Не вярвам да издържат (всъщност не съм им гледал точно характеристиките) Ако ти е под ръка линк на твоя който ползваш метни го, да видим.
    Аз ползвам това:
    https://m.banggood.com/Wholesale-DC-...ytogether-auto

 

 
Страница 13 от 17 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •