Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 164
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Не може ли да се работи с неподвижен вертикален реотан......
    Може, гледай колегата. Да не купиш сега някой бракуван банциг, вместо една дъска с реотан.

    https://www.youtube.com/watch?v=sBmBp6X_NgM

  2. #92
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Може, гледай колегата. Да не купиш сега някой бракуван банциг, вместо една дъска с реотан.

    https://www.youtube.com/watch?v=sBmBp6X_NgM
    Две в едно. С едната част реже, а с другата си топли синузита.

  3. #93
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз стигнах до рязане на фибран висока плътност с дебелина 150 мм. Това е за изолация на минусовата камера. На циркуляра няма да стане наведнъж, диска не се показва толкова над плота. Гледах коментираните дотук начини за рязане, но не видях някой да е напъвал машинките да режат 150 мм. Някой рязал ли е такава дебелина и дали не изстива нишката в средата, докато преминава през дебел материал?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз стигнах до рязане на фибран висока плътност с дебелина 150 мм. Това е за изолация на минусовата камера. На циркуляра няма да стане наведнъж, диска не се показва толкова над плота. Гледах коментираните дотук начини за рязане, но не видях някой да е напъвал машинките да режат 150 мм. Някой рязал ли е такава дебелина и дали не изстива нишката в средата, докато преминава през дебел материал?
    Каква е целта- да го кроиш и нацепиш на 20-30 мм. или..? Какви размери ама ?

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Аз стигнах до рязане на фибран висока плътност с дебелина 150 мм. Това е за изолация на минусовата камера. На циркуляра няма да стане наведнъж, диска не се показва толкова над плота. Гледах коментираните дотук начини за рязане, но не видях някой да е напъвал машинките да режат 150 мм. Някой рязал ли е такава дебелина и дали не изстива нишката в средата, докато преминава през дебел материал?
    Защо не опиташ с лепачката, като изключиш таймера? Тъкмо ще кажеш дали става за такава дебелина, че аз съм пробвал само върху 30мм. Опитай в началото с максималния ток, после ако трябва можеш да го намалиш.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Каква е целта- да го кроиш и нацепиш на 20-30 мм. или..? Какви размери ама ?
    Размерите на листите са стандартни, 1250 х 600 мм. Ще се разкроява на парчета според мястото им, няма да го цепя на по-малка дебелина. На парчетата трябва да се оформя зъб за застъпване едно с друго. Има начин да стане на циркуляра и банцига, но е шумно, прашно и некомфортно, освен това не е готова още новата дърводелна на пчелина, а работещите ми машини са много далече.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Защо не опиташ с лепачката, като изключиш таймера? Тъкмо ще кажеш дали става за такава дебелина, че аз съм пробвал само върху 30мм. Опитай в началото с максималния ток, после ако трябва можеш да го намалиш.
    Защото още не съм събрал установка за рязане чрез жица. Колебая се между неподвижна вертикална жица с наклоняващ се плот или решението, при което лъка със жицата се подава към материала /и под наклон/, а плота е неподвижен. Пълна функционалност има, когато са налични и двете решения, но сега ми трябва спешно едното и се чудя кое ще е по-безпроблемно при такава дебелина на фибрана. Жицата непременно кантал ли трябва да е?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #98
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Защото още не съм събрал установка за рязане чрез жица. Колебая се между неподвижна вертикална жица с наклоняващ се плот или решението, при което лъка със жицата се подава към материала /и под наклон/, а плота е неподвижен. Пълна функционалност има, когато са налични и двете решения, но сега ми трябва спешно едното и се чудя кое ще е по-безпроблемно при такава дебелина на фибрана. Жицата непременно кантал ли трябва да е?
    Зависи колко е дълга и колко е съпротивлението и на метър. На мен лично първия вариант ми се струва по-удачен. Жицата ще е къса и бързо ще се нагрява. Добре е и да е по-дебела за да не се огъва и да поддържа правата линия. Ще можеш и да я натегнеш с по-голяма сила без опасност да се скъса.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ето и още нещо за рязане:https://www.tashev-galving.com/files...0FRV%20610.pdf Някой работи ли с такъв?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #100
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    ПредиПреди време направих опит с захранване за акомулатор и струна за китара. Получи се, но опита беше с груба постановка и не достатъчно повторения за да твърдя че е успешен 100%

    ПП По технически данни лепачката на Tsc1 е по-добър вариант. Ако я имаш, ще стане.

 

 
Страница 10 от 17 ПърваПърва ... 89101112 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •