Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 41

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    6

    Нов кандидат пчелар

    Здравейте всички,
    Имам желние да се занимавам с пчеларство като хоби. Прочетох доста съвети тук във форума, който ми се вижда доста спретнат и сериозен. Въпросът ми към всички е: Има ли някой пчелар около София /наример до 30-40 км./, който да ми покаже на живо пчелин. Уточнявам - мед съм виждал само в буркан, алерия от ужилване май нямам, максимум една пчела ме е жилила наведнъж, нямм намерние да правя бизнес с това. Предваително благодаря!

  2. #2
    Наблюдател
    Регистриран
    26.12.2014
    Мнения
    20
    Сега освен кошери няма какво да видиш.Края на март може да надникнеш вътре.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    6
    Благодаря за отговора. Явно продължавам с теорията

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    По това време на годината може да се види как се поставят питки за подхранване върху рамките.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    6
    Явно няма обаче кандидат - учители

  6. #6
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Най-доброто училище е да се кандидатира като калфа при някой пчелар и да му помага (работи) цял един сезон. Така ще има шанса да види всяка една пчеларска операция и да я пробва със собствените си ръце. Аз бих му предложил това, но Габрово е доста далече от София.

    Иначе това е най-доброто запознаване със занаята. И ако издържи 4-5 месеца на работа от тъмно до тъмно в дъжд и пек, тогава вече може да преосмисли дали този занаят наистина му харесва и дали си струва да се влагат пари в него.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от bat'Veso Виж публикацията
    Явно няма обаче кандидат - учители
    Аз , съм кандидат учител .
    Кой - трябва работа .

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    По-точно след 20-ти май, ако трябва да сме точни, но това са подробности - наистина, по-добре си вземете отводки първата година и се упражнявайте в-у тях.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Вземи, та прочети и за сиропа. Направи си сироп 1:1. Кило захар, литър вода. Тая пчела иска мръвка. Не ще солети. Инверта остави за зимната пчела. Нея ще щадиш.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #10
    Наблюдател
    Регистриран
    07.11.2016
    Мнения
    6
    Здравейте!Казвам се Кристиан,на 25 години съм от град Свищов.И аз като бат Весо съм кандидат пчелар и имам няколко въпроса към по-опитните.Прочетох 2 пъти календарния справочник на Радоев и доста теми прочетох из форума и понеже нямам кой да ме учи и при кого да практикувам, останаха доста въпроси.Вече разполагам с 3 кошера(ЛР 10 рамкови) с 2 корпуса и двойно дъно.Взел съм си първоначалния инвентар(центрофуга,було,р кавици,пушилка,рамкоповди ач и четки),вече съм заявил рамки и восъчни основи.Отводките мисля да ги закупя от член на БПРА от гр.Свищов.Пчелина ще се намира в овощна градинка от 100тина череши,заобградена от акациеви гори и поляни.Та въпросите ми са следните:
    1.Когато настаня новодошлите отводки как да процедирам с рамките с основи.Ще ми трябват ли готови изградени пити(и ако Да - колко ще ми трябват),или ще успеят да се развият и само със восъчните основи?
    2.Да приемем че пчелите са усвоили успешно първия корпус и идва време за поставянето на втория.Как да ги накарам да усвоят и втория корпус,при положение че нямам пити с мед да им сложа?
    3.Ще са достатъчни ли тези два корпуса за първата година или ще трябва да поръчам и трети?Мисля че района ми е сравнително силен откъм паша.
    4.Ще ми трябват ли строителни рамки за отводките или те се слагат при вече развити семейства?
    За сега това ме тормози най-много.
    Благодаря предварително!

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •