Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 41
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Съвети дава всеки но истинната е една, имаш ли желание работите се получават или по лесният или по трудния начин.
    Аз гледам кошери от само 4 години но имам чувство че цял живот това съм правил.
    Приятно ми е много да се занимавам с пчели въпреки трагичното положение на сектора в България.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Моя комшия си хвана рояк от моите докато не съм бил там. Хванал се на крушата през зида на метър от него. Цял месец ме лъга, че бил дошъл от съседното село и точно на крушата в средата на пчелина ми. Та като каза мерак. Хвана го мерака и ще ме мине да знаеш. С броя на кошерите де.
    E как няма да те мине, като не се спираш да хойкаш, а после от къде дошъл роя.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    За колегите новобранци като мене от миналата година съм пчелар Ето как започнах.
    1.10 закупени отводки на 13 май 2016г.-Да отбележа двама сме с брат ми,ако си сам 5 отводки.
    2.Малко предварителна подготовка на рамки 10бр.плодникови със основи.
    3.Хранилките са ми 0750мл. хранене на отводките 2 пъти в седмицата със захарен сироп 1:1(кило захар литър вода)
    4.преглед на кошерчетата на всеки 10-12 дена.
    5.Градеж на основите и слагане на рамки и разширяване, слагах основа за градеж само да не е крайна.
    6..Най-важното-четеш тук във форума старите постове на колегите за развитие на отводките,пило,майка,маточ ик.Аз правех така чета само това което ще правя след 3-4 дена за да не се объркам.
    7.Също мноо важно имаш притеснения за нещо снимаш със телефона качваш във форума и питаш,всеки колега ще ти помогне със мнението си което не се различават кой-знае колко отг.са почти едни и същи.
    8.Не се бърза и вика на пчелина,бавни движения и равномерни,пушиш само когато е необходимо говоря за пчелите в горещите дни ако можеш е хубаво рано да се отиде,хем кошера празен и не е толкова горещо.Ако съм пропуснал нещо колегите ще допълнят.
    Щях да забравя,да не те е срам да питаш,аз питах и помагаха доста колегите,много научих от този форум.Успех на новите колеги

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    13.03.2016
    Мнения
    3
    Здравейте на всички, и аз съм кандидат пчелар от месеци чета форума и това ми е първият пост, досега нямах куража да задавам тъпи въпроси които някъде са обсъждани. Форума е станал доста голям и достигането до конкретна информация от новобранец в материята е доооста трудно, тъй като мнаго от темите са разводнени от лични спорове.
    А тази тема е СТРАХОТНА! Благодаря за смислените отговори! Искам да предложа на модераторите да я заключат като важна за начинаещи пчелари. За благодарност ще им изпратя 3л. дюлева ракия собствено производство(не е подкуп а награда)
    Още веднъж благодаря!!!
    И повече слънчеви дни

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Да не си помислиш че се натискам за ракия, но още един съвет - набелязваш си някои от най-старите теми във форума /ако можеш да се ориентираш по заглавието/ и почваш да ги четеш отначало. Разбира се, няма да приемаш всичко за истина, щото някои от писалите там след две-три години са се завъртяли на 180 градуса. Други пък, подозирам, че вече отдавна са забравили за пчелите. Успех!
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сега да дам и аз моя съвет. За тези пари 200 - 250 лева за кошер, за който те съветват колегите, аз бих те посъветвал да прибавиш още 100 - 120 лв. и да идеш при Матеев да ти даде 4 отводки. Това март, април. Времето ще е топло и пчелите ще са в най - големия си мерак за развитие. Вземаш си 4 нови кошерчета и ги настаняваш. Моментално ги започваш на сироп. Първата ти работа е да научиш да различаваш майката от останалите пчели и търтеи за да я пазиш като работиш с тях - тоест бърникаш из кошера. Останалото ще ти го казваме в движение. Аз давам уроци безплатно на лични. Отговарям на всеки въпрос колкото си е възможно по обширно./ мераклиите от майсторите да ме изпитват чрез други никове ще им виждам IP адресите и ще им раздавам БАНички./ Успех.
    Според закона това е некоректна търговия . Слънчо , не можеш да предлагаш само един продавач .

  7. #37
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Според закона това е некоректна търговия . Слънчо , не можеш да предлагаш само един продавач .
    Тъй като не знам други продаващи отводки и първото име което ми дойде на ума беше на колегата Матеев. Но това, че съм казал неговата фамилия не значи, че отводките трябва да се вземат от него. На това място може да стои фамилия като Дончев, Иванов, Петров, Йорданов и так далее.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    ..според мен фамилиите Иванов, Петров, Йорданов все пак не са реално съществуващи личности във форума!!

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    ..според мен фамилиите Иванов, Петров, Йорданов все пак не са реално съществуващи личности във форума!!
    Да не са реално съществуващи, а тази която си изпуснал умишлено е реална, но пък човека седящ зад нея не продава отвотки. Поне тази година поради събития съобщени в някои предишни постове.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2017
    Мнения
    6
    Здравейте и благодаря на всички съфорумци за ценните съвети, които ми дадохте. Хубава и полезна тема се получи поне според мен. Дълго време не писах, защото бях в процес на търсене на място за кошерите. Намерих. Днес го почистихме от храсталаци и вече съм готов за следващия етап - кошери. Всъщност изчистихме място поне за двайсетина кошера, но едно по едно. Мястото е на 30 км от София - с. Дръмша. Мястото е с лек наклон, изложението е юг - югоизток. Смятам да започна с два кошера, но сега следващият въпрос е готови кошери да търся, или нови и да ги заселвам Според мен по-добре е готови, но как се превозва това нещо не ми е ясно. Ако някой четящ тук има готови за продажба моля нека пише, да обсъдим как може да стане. Предварително благодаря на всички.

 

 
Страница 4 от 5 ПърваПърва ... 2345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •