Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 49
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Колко ли сладък е градския мед?Каква цена ще държи на пазара мед събран в наситения с отрови град?Ще си купят ли софиянци "софийски" мед? Пчелният мед е индикатор за замърсяването на околната среда ,а в София тя е "девствено чиста".
    Да им е сладко на мераклиите.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    13.06.2011
    Мнения
    46

    Кошери на ..

    Мениджърите на хотела ги разбирам, те са ясни. Но, колегите, които веднага мислят за пашата и добивите, не мога! Напълно съм съгласен с мнението на колегата Кирил - това е гавра с пчелите.
    Те ще се пренастроят, ще оцелеят, но имаме ли право да постъпваме така с тях?

  3. #13
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Колко ли сладък е градския мед?
    Колкото и всеки друг.

    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Каква цена ще държи на пазара мед събран в наситения с отрови град?
    Същата като на всички други медове предлагани в София.

    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Пчелният мед е индикатор за замърсяването на околната среда
    Това не е вярно. Има пчелен продукт, който може да се нарече така, но това не е меда.

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Цитат Първоначално публикувано от зуница
    Колко ли сладък е градския мед?Каква цена ще държи на пазара мед събран в наситения с отрови град?Ще си купят ли софиянци "софийски" мед? Пчелният мед е индикатор за замърсяването на околната среда ,а в София тя е "девствено чиста".
    Да им е сладко на мераклиите.
    Медът е най-чистият пчелен продукт. Пчелите са един вид филтър, или тестер. Ако има отрова в нектара, знаем резултата - подморът, купища пред прелките.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Да си разположим кошерите по магистралите в металургичните ,химическите и т.н. заводи.На меда му няма нищо.После се чудим защо ни плюят в "европата".
    Да им е сладко на незнаещите произхода на такъв "софийски" мед, и господ да ги пази!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Яла съм софийски мед. Мисля, че в сравнение с другите неща, които ядем, този мед е най-малкото зло.

  7. #17
    Автор
    Регистриран
    09.01.2011
    Мнения
    146
    До колегата Зуница,
    Колега преди години са правени лабораторни замервания на мед добиван в района на КЦМ, резултатът е, че този мед по нищо не се различава от добитият на други места. Не същото обаче се отнася за пчелният прашец събран от същите тези кошери в който са открити тежки метали. Това е факт който е неоспорим (на базата на тези иследвания има направени и други научни разработки за приложението на меда). Успех.
    Вдъхновяват ме позитивните хора от които съм заобиколен.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Леле, как ни завидяха колегите, за софийския експеримент и за софийската паша, а тя наистина е много и е доста разнообразна. Като започнеш от кестена, после акацията, липата, софората, гледичията и тн.
    Какво да кажат колегите с пчели, които събират мед от ГМО култури и пръскани с какви ли не отрови. А това са повечето като процент пчелари в БГ.
    И аз ще слагам пчели в София и не смятам, че ще е по-лош от който и да е друг мед.
    Виж, за прашеца съм съгласен. Но меда е най чистия продукт, който може да съществува.

  9. #19
    Следващият линк е за видео информация на тази иновация:
    http://www.youtube.com/watch?v=LxnveS3J56U

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Здравейте Колеги.
    Интересна дискусия се започна.Виждам че моите опоненти са все напреднали и им предлагам да си спомнят една книга, която без съмнения са чели,за да не цитирам цели страници."Календарен справочник по пчеларство" от Любен Радоев издателство "Дионис"1998г.На 292 стр.ще намерите защо големите градове в частност София не са за пчеларстване.
    По отношение на прашеца , който по общо мнение носи замърсители добавям въпрос:Защо педиатрите не препоръчват мед за деца под три години? Официалният отговор е : Защото в меда има частици прашец които могат да алергизират малките деца.(А носят и отрови в градския мед)Ще напомня само ,че големите градове са най-гъсто обсипани с излъчвателни станции на мобилните оператори.За теориите за пчелите и мобилните телефони всички знаят.
    И накрая ,проблемът не е в това кой защитава дадената теза ,а можете ли да оборите самата нея.
    Може би някога марката мед "Орлов мост" или "Борисова градина" ще засенчи Странджанския мед, Родопския, от Тетевенския балкан ,от Трънско и много девствени кътчета от България, но много ми се иска да доживея това време.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •