Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 31
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При всеки е различно, но всеки си знае неговото и не се предава. Аз съм се отказал от найлон и всякаква изолация на 100%, слагал съм и всичко мухлясва. При мен съм забелязал че колкото по свеж въздух има в кошера по добре, и съответно колкото повече ги задушавам подмора се увеличава.

  2. #22
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    При мен съм забелязал че колкото по свеж въздух има в кошера по добре, и съответно колкото повече ги задушавам подмора се увеличава.
    Това едва ли някой ще го отрече, поне аз не бих го оспорвал. Ползването на плътен найлон над рамките за мен има много предимства и нито един недостатък. Не го препоръчвам на никого, но не разбирам как някой хора се изказват категорично, за неща с които въобще не са запознати.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Това едва ли някой ще го отрече, поне аз не бих го оспорвал. Ползването на плътен найлон над рамките за мен има много предимства и нито един недостатък. Не го препоръчвам на никого, но не разбирам как някой хора се изказват категорично, за неща с които въобще не са запознати.
    Аз след като махнах найлона и стериопора, отворих дъното, долния и горния вход и махнах последната пита кошерите са идеално. Няма много конденз, няма мухал, малко подмор, силно развитие пролетта. Аз не оспорвам методите на колегите, само споделям моите наблюдения в моя пчелин.

  4. #24
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    От 17 години пчеларствам самостоятелно,преди това съм помагал на баща ми смятам че съм понатрупал практика в пчеларството.Успех с найлона и старите кошери.

  5. #25
    Не съм коментирал пчеларската ти практика и знания. Но за работата с найлон, оставам с впечатлението, че не си пробвал. Нищо лично.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    И аз не съм привържаник на наелона вместо нодкапачна рамка.Аз я махам зимно време и слагам изрязан чувал от захар и върху него затоплящите материали.Лесно става хранането с твърда храна,кошерът диша през тази материя и почти няма конденз.
    Поздрави:Цветан Димитров

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от nih Виж публикацията
    Точно така загубих 3 от най-силните си семейства тази година, бяха се качили в празен корпус като са оставили пълният с мед под тях преди големите студове.С което за пореден път се убеждавам че пчелите не следват човешката логика.
    Колега , грешката си е твоя . Това , което си направил е непростимо за пчелар .

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    От няколко години, моите пчелни семейства зимуват само покрити с найлон, над него празен корпус със затоплящи материали. През найлона лесно гледам, какво става в плодника, лесно поставям питка върху рамките, без да се безпокоя от нейната дебелина и т.н.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    09.12.2011
    Мнения
    72
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колега , грешката си е твоя . Това , което си направил е непростимо за пчелар .
    Да,знам.Виноват.
    Умният човек се учи от грешките си, а мъдрият - от грешките на другите

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    28.02.2016
    Мнения
    9
    Пчеларски район
    Sredets
    За да не се качват горе трябва на плодниковите пити да се направи отвор ( 10 мм) в средата под горната лесва, за да могат пчелите да се прехвърлят в страни към питите с мед.

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •