Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Babovic Misa Виж публикацията
    Сигурно има потребе издвојити сав восак из троптината. Овај воскотопилка издваја око 98% Воска. Ако ОСТАЈЕ минимално 20% Воска У троптината на 300 кг воска изгубио 60 килограма. Да ли ти и то је мало?
    Никога -не може да се извади на 100% восък !
    Ти , ако можеш - шапка ти свалям .
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 05.01.2017 в 19:45.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Babovic Misa Виж публикацията
    Сигурно има потребе издвојити сав восак из троптината. Овај воскотопилка издваја око 98% Воска. Ако ОСТАЈЕ минимално 20% Воска У троптината на 300 кг воска изгубио 60 килограма. Да ли ти и то је мало?
    Да ,де !
    Имам восък и се грижа за него .
    Ти , за какво ми гoвориш ?
    Пиши на Бьлгарски !

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Babovic Misa Виж публикацията
    Сигурно има потребе издвојити сав восак из троптината. Овај воскотопилка издваја око 98% Воска. Ако ОСТАЈЕ минимално 20% Воска У троптината на 300 кг воска изгубио 60 килограма. Да ли ти и то је мало?
    Съгласен съм, че се губи някакво количество восък, но през ауспуха на колата и през комина на къщата се губи енергия, но не се замисляме чак толкова.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Babovic Misa Виж публикацията
    Да, това е моят продукт. Цената е 600E в Сърбия.
    Това е за пчелари, които искат да получите максимален ефект от работата им, и които искат да прекарат малко време, за да се реализира по-голяма печалба. Wax е по-малко на пазара, при нас е така, и че чист восък. Всички добавена парафин.
    Цената, ми се струва конкурентна, на фона на предлаганите на нашия пазар парни восъкотопилки без това приспособление. Тъй че би било добре да дадеш някакви контакти - телефон, е-мейл адрес, от кой район/град си, уеб сайт(ако имаш) - да може човек ако реши след 5-6 или 12 месеца да си поръча, да може да се свърже с теб, за всеки случай, ако "любезността" и "гостоприемството" на колегите не са ти дошли в повече до тогава...

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2016
    Мнения
    14
    Извинявам се за това, което съм написал сръбски, трябва да съм направил грешка, когато се копират. Нямах намерение да пиша на сръбски.
    Информация за контакт

    imail autoservisbabovic@gmail.com

    Телефон: +381643723700
    Аз живея в Лазаревац, че е между Белград и Чачак.

  6. #16
    Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    111
    Пчеларски район
    община Белоградчик
    Babovic, ще може ли да кажеш каква е цената на меда у вас и как действат изкупвачите. Взимат ли проби, веднага ли плащат и т.н. Да не ти спамиме темата, може да пишеш тук примерно http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3133&page=10

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    19.07.2011
    Мнения
    68
    Babovic,какви бяха добивите на мед/килограми/ от кошер през 2016г. при вас в Сърбия.

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    31.12.2016
    Мнения
    14
    Цитат Първоначално публикувано от 7131 Виж публикацията
    Babovic,какви бяха добивите на мед/килограми/ от кошер през 2016г. при вас в Сърбия.
    При нас тази година е катастрофално.
    Имах мед от рапица, тъй като тогава времето беше хубаво, акациев мед и да е, след това го имам малко липа, защото кошерите са празни, след като скакалец, слънчоглед оставям за зимата, затова взех една малка част от кошерите.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И , тук така беше .
    Много работа и накрая -нищо .
    Все пак , някои се отчетохме с добри добиви .

  10. #20
    Потребител
    Регистриран
    03.03.2016
    Мнения
    96
    Пчеларски район
    обл. Ловеч
    Моята парна восъкотопилка е почти същата, без този редуктор за притискане и без извода за шишето. Сам съм си я сглобявал от жароустойчива ламарина - много по-ефтина е от инокса и издържа на корозия. Работи си перфектно, но наистина след операцията в труптината като изстине се виждат малки парченца восък. За да си ги събера и тях все още си ползвам слънчевата въсъкотопилка. Мятам една мрежа върху ламаринената табла, върху нея труптината и в големите жеги си върши перфектно работата.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •