Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 62 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 620
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    25.12.2014
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    Плевен
    Колега без дори да съм видял ,бих казал,че имаш опаразитяване.Миналата година колега подцени кърлежа и едвам ги отърва със своевременна намеса.Следи състоянието им когато има хубави дни и,ако продъжи подмора действай.Успех

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от manolibo Виж публикацията
    ...Подхранвах до 20 септември изцяло с инвертиран сироп половината период с немския а половината с някакъв български който беше рядък като водичка.....
    Внимавайте с инвертирания сироп от къде го купувате, че на колега му загинаха всичките кошери още след първото хранене ....
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  3. #13
    Потребител
    Регистриран
    10.02.2013
    Мнения
    67
    Третирах го с по четири ленти и късно на есен окаалова киселина друга година и питки с тимол им слагам задължително ,а есента когато зазимявах не забелязах никакви кърлежи. А и какво мога да направя по това втеме на годината?

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от manolibo Виж публикацията
    Третирах го с по четири ленти и късно на есен окаалова киселина друга година и питки с тимол им слагам задължително ,а есента когато зазимявах не забелязах никакви кърлежи. А и какво мога да направя по това втеме на годината?
    Дозата с ОК не ти е добра слаба е, питка с тимол също едва ли за Вароа ще свърши работа каква е дозата и тимола действа със сублимация.Най доброто време за третиране е веднага след пашата за Варостопа. Инверта и той е може би под съмнение този другия дето е бил като водичка не знам ама зависи от ХМФ. Пило след пашата от кога и до кога е имало.Когато умират от глад е характерно набиване в килийките.

  5. #15
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    И при мене има по една шепа умрели пчели по дъното.В началото си притесних малко понеже ми е първа година,но няма как да няма жертви логично ако се мсли.Аз вгуст месец ги третирах два пъти с Бипин.От соновните сем. Паднаха до 40-50 кърлежа,отводките бяха почти чисти.Ноември месец с ОК,но тогава кърлежите в някои сем. надвишиха 100 бр.Имат и достатъчно запаси.Дано подмора да не се увеличи.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    05.02.2016
    Мнения
    24
    Интересна конбинация
    Интересна последователност на третиранията, август амитраз ноември ок.

  7. #17
    Потребител
    Регистриран
    10.02.2013
    Мнения
    67
    работя с фарар

  8. #18
    Потребител
    Регистриран
    10.02.2013
    Мнения
    67
    Пчелите си стоят на кълбо имат си храна а под кълбото е подмора.При мен беше суша цяло лято авгъст началото пилото почти го нямаше и късно усетих това.Веднага започнах да подхранвам и пилото си тръгна нормално имаше до края на септември ои няколко рамки с пило.А каква трябва да е дозата за О.К. на повечето места я дават така.

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.05.2014
    Мнения
    224
    Щом си имат храна и кълбото е добре позиционирано, според мен нямаш работа да ги ровиш. Ако нямат храна да ги храниш спасяващо с питки или пити с мед, но ако мислиш, че не е това проблема ги остави в покой. Дори и да не си третирал качествено, в момента няма какво да направиш, освен да чакаш. Пак казвам, че според мен подмора е в границите на нормалното.

    Колкото до семейството на 4 рамки...слабо си го зазимил. Тази година е доста по-студена от предните 3 и предполагам, че доста от семействата на 3 и 4 рамки ще отпаднат. Дори и аз имам 2-3 отводки, които зазимих на 4 рамки и предполагам, че положението ще е същото.

  10. #20
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Лоша ли е комбинацията?

 

 
Страница 2 от 62 ПърваПърва 12341252 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •