Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 14 от общо 14
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    .......... Аз спокойствието го разбирам така- да не се пипат кошерите зимата, да не се почукват, да не се отварят, да не се местят и т.н. (излишно). А пък ако сечеш 1 дърво на 3 или 5 метра от кошера, не мисля, че ще е голямо безпокойство.
    Всъщност има - дали ще сечеш дърво, ще удяш по земята с чук, кирка и т.н. вибрациите ги безпокоят
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #12
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Аз миналата пролет реших да поразчистя малко пчелина.Реших на насадя фиданки от акация,но при правенето на дупките от едното сем. почнаха масово да излитат пчелите и взеха да нападат враждебно самите кошери,аз изчезнах моментално.Времето беше хладничко слънцето почти залязваше.Сега няма да ме нападат в тоя студ,но като се стремя да им правя добро да не ги укелпазя!?

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Защо , не засади фиданките през ноември ?

  4. #14
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Защо , не засади фиданките през ноември ?
    Защото,пчелити ги купих февруари месец и за да не губя цяла година ги засях веднага

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •