Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    19.11.2016
    Мнения
    4

    Вярно ли е че по програмите за финансиране измерват кошерите?

    Предстои ми сам да си изработя кошери и в склада за дървен материал човека ми каза че мерили кошерите по програмите за финансиране това вярно ли е и ако е вярно какво точно мерят той ми каза че мерили дебелината на дъската трябвало да е 2.5 см

  2. #2
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Да, така е - дебелината трябва да е 25 mm. От ДФЗ имат правото да премерят не само дебелината, но и останалите размери на кошера. Размерите ги има в самата програма, както и в наредбата към нея. Изтегли си ги от сайта на ДФЗ и ги прочети внимателно.

    Не знам защо обаче се притесняваш, ако сам ще си правиш кошерите. ДФЗ не се интересува от твоите лични кошери, а само от кошерите, които си закупил по програмата.

    Да не би да се опитваш да пробутваш лични кошери като такива, закупени по програмата? Ако това е така, трябва да знаеш, че е престъпление. Освен това трябва да знаеш, че ДФЗ чете този форум.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    19.11.2016
    Мнения
    4
    Не се опитвам да пробутам мои кошери , сега започвам със пчеларството това ще са ми първите кошери от лични средства , понеже материала в в склада за дървен материал 12 на 6 спрял съм се на него защото излиза най-евтино има най-малко отпадък не беше 12на6 а 11.5на5.5 11.7 на 5.6 и тн. ако го бях купил нямаше да ми излезнат някакви си милиметри но намерих друг материал с точни размери .Интересуваше ме дали ще мога въобще да кандидатсвам ако размерите не са точни до милиметър , но сега жсичко ще е точно.Знам че първо трябва да ме одобрят по някоя програма ,но все пак искам да попитам ,баща ми е дърводелец той е майстора на кошерите ако той има дърводелска фирма и може да издаде фактура за кошерите това проблем ли ще е ако ме одобрят по някоя програма сами да си направим кошерите. Благодаря предварително,

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Нищо закупено, или направено което е включено в бизнес плана, преди да си одобрен не се признава за направен разход!
    Баща ти като е дърводелец няма никакъв проблем да ти ги мине на щрайха и да ти ги докара до мм. Въпроса е да няма голяма фира както казваш!
    Ориентира ли се с каква система кошери ще работиш? За мен това е по-важно! Мисли, и как ще се развиваш занапред.
    Някои си мислят, че в момента на поставянето на кошера с пчели в двора, и меда започва да тече направо в бурканите, и "мангизите" започват да валят като летен дъжд. Не е точно така, затова трябва и да попрочетеш някаква литература!

    Нищо лично, поздрави и успех! Г. Георгиев

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    За предпочитане е да ги закупиш(така де само фактурата) от друга фирма, защото може да връщаш пари после. Получава се свързаност между вас. Убягва ми в момента точната дума, която използват в министерството.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    ​Това е първото, което вади търсачката по въпроса какво ще мерят от ДФЗ:

    ПРИЕМАТЕЛНО - ПРЕДАВАТЕЛЕН ПРОТОКОЛ

    Днес ..........................2014 г. с представители на страните:
    От страна на продавача................................ .................................................. ...................
    От страна на купувача .................................................. .................................................. .
    Бе направен оглед и опис на подлежащите за предаване стоки.
    ПРОДАВАЧА предава на КУПУВАЧА следните стоки, съгласно Договор ...... от дата...................2014 г. за ...............................:
    Вид на закупената стока: нови кошери
    Брой ............................................,
    Модел и окомплектовка........................ .................................................. ..................................,
    Вид на материала, от който са изработени: сух дървен материал
    Размери:
    - дебелина на стените – 25 мм;
    - размерите на частите от комплекта за горепосочения модел, както следва:
    □ Дадан Блат – модел кошер, 12-рамков:
    ü плодник (вътрешни размери): 450 мм х 450 мм х 310 мм
    ü магазин (вътрешни размери): 450 мм х 450 мм х 170 мм
    □ Дадан Блат – модел кошер, 10-рамков:
    ü плодник (вътрешни размери): 450 мм х 376 мм х 310 мм
    ü магазин (вътрешни размери): 450 мм х 376 мм х 170 мм
    □ Лангстрот Рут – модел кошер, 10-рамков:
    ü вътрешни размери на корпуса: 450 мм х 376 мм х 240 мм
    □ Фараров кошер, 10-рамков:
    ü вътрешни размери на корпуса: 450 мм х 376 мм х 170 мм

    Забележки по качеството на стоките.................................... .................................................. ..

    Предал Приел
    ЗА ПРОДАВАЧА: ЗА КУПУВАЧА:
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #7
    Наблюдател
    Регистриран
    12.06.2016
    Мнения
    28
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Да, така е - дебелината трябва да е 25 mm................
    МОЛЯ,
    Посочете от къде намерихте тези дебелини.
    В
    НАРЕДБА № 15 ОТ 31 ОКТОМВРИ 2016 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ПРИЛАГАНЕ НА МЕРКИТЕ ОТ НАЦИОНАЛНАТА ПРОГРАМА ПО ПЧЕЛАРСТВО ЗА ПЕРИОДА 2017 - 2019 Г. не е указано подобно нещо или аз поне не намирам.

    В Приложение № 3 към чл. 21, ал. 2, т. 2 са указани както следва:

    Размери на елементите на моделите кошери

    1. ДБ-модел кошер, 12-рамков:
    - плодник (вътрешни размери):
    450 мм x 450 мм x 310 мм
    - магазин (вътрешни размери):
    450 мм x 450 мм x 170 мм
    2. ДБ-модел кошер, 10-рамков:
    - плодник (вътрешни размери):
    450 мм x 376 мм x 310 мм
    - магазин (вътрешни размери):
    450 мм x 376 мм x 170 мм
    3. ЛР-модел кошер, 10-рамков:
    - вътрешни размери на корпуса:
    450 мм x 376 мм x 240 мм
    4. ЛР-модел кошер, 8-рамков:
    - вътрешни размери на корпуса:
    450 мм x 305 мм x 240 мм
    5. Фараров модел кошер, 10-рамков:
    - вътрешни размери на корпуса:
    450 мм x 376 мм x 170 мм
    6. Фараров модел кошер, 8-рамков:
    - вътрешни размери на корпуса:
    450 мм x 305 мм x 170 мм

    ПП.

    ИЗВИНЯВАМ СЕ !!!

    Има го в
    чл. 21 (2)
    1. заявените за закупуване кошери са нови и са изработени от сух дървен материал с дебелина на стените минимум 25 мм или от полистирен;

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    За предпочитане е да ги закупиш(така де само фактурата) от друга фирма, защото може да връщаш пари после. Получава се свързаност между вас. Убягва ми в момента точната дума, която използват в министерството.
    Демек свързани лица . То ние със жената сме свързани ама с любовницата не сме
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •