Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 177
  1. #161
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Гошко,предложението ти не е лошо , но както казваш трябва да има 3-4 колеги с които да правим много неща и да си помагаме.Но почти винаги трябва да се съобразяваме с тях дали са свободни и т.н.При мене поне не може да се получи това което предлагаш и затова се спасявам поединично.

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Винаги съм бил за общ инвентар, колкото и странно да е за моя баща, дядо и други възрастни които непрекъснато твърдят че орташката работа и кучетата не я харесвали... Ами аз например нямам нищо против, в определен тесен кръг колеги, да си имаме тестомесачка, захаромелка, машина за инверт, разпечатваща машина, хале за склад... и всичко на куп. Защо не да си имаме и нает общ работник целогодишно, който да помага, зимата за рамки, лятото за мед... и тнт. Защо не да се съберем 3-4 колеги и да нямаме общ бус, джип, камион или каквото и да е с което да извършваме подвижно пчеларство.... и много други неща с които да си помагаме... Но за целта се иска 3-ма човека с общ интерес за стремеж, цел и виждания. Нямам дори нищо напротив плавно да преминем към една система кошери, рамки и тнт.. за да е по-лесно за всички... Но за целта се иска да няма балканския нрав, в който се мисли първо как да се прецака системата а не как да я направим по-добра!!!
    Мисля че причината са заболяванията не това което си написал!

    Айде да се уточня. Как ще мешаш инвентара на 10 човека ? Ако 1 има заболяване какво става или пък третира с химия !!!
    Този пост е редактиран от Remi; 12.01.2017 в 08:21.
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  3. #163
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Мисля че причината са заболяванията не това което си написал!
    А всъщност къде в поста на Георги са коментирани заболяванията?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #164
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Кръстев Виж публикацията
    Винаги съм бил за общ инвентар, колкото и странно да е за моя баща, дядо и други възрастни които непрекъснато твърдят че орташката работа и кучетата не я харесвали... Ами аз например нямам нищо против, в определен тесен кръг колеги, да си имаме тестомесачка, захаромелка, машина за инверт, разпечатваща машина, хале за склад... и всичко на куп. Защо не да си имаме и нает общ работник целогодишно, който да помага, зимата за рамки, лятото за мед... и тнт. Защо не да се съберем 3-4 колеги и да нямаме общ бус, джип, камион или каквото и да е с което да извършваме подвижно пчеларство.... и много други неща с които да си помагаме... Но за целта се иска 3-ма човека с общ интерес за стремеж, цел и виждания. Нямам дори нищо напротив плавно да преминем към една система кошери, рамки и тнт.. за да е по-лесно за всички... Но за целта се иска да няма балканския нрав, в който се мисли първо как да се прецака системата а не как да я направим по-добра!!!
    Много хубаво, за да е масово възможно. Захаромелка 30 кг/час вече имам, тестомесачка 50 л също, машина за инверт 300л също, разпечатващата е въпрос на време, ръчната преса почти готова и т.н. Имам инвентар за 10 пчеларя и възможност да произведа още, само сградния фонд още не е ремонтиран, но е наличен. Ама като знам, че всичко орташко, което съм предприемал до момента, се е сгромолясвало с гръм и трясък и аз съм бил потърпевш накрая да платя сметката, смятам, че шанса да се намерят хора на един акъл е в най-добрия случай 1:100.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #165
    Наблюдател
    Регистриран
    08.03.2017
    Мнения
    2
    Здравейте колеги!Нов съм във форума и разгледах обширно нещата в него. Но имам директен въпрос!!!
    От три години се занимавам с пчеларство и имам 65 пчелни семейства,но вече ме лови страх да развивам ,защото цената на меда пада , голямата смъртност и ред други причини. Искам общо мнение според вас на къде утиват нещатата с пчеларството.Благодаря предварително

  6. #166
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от Д.Тодоров Виж публикацията
    Здравейте колеги!Нов съм във форума и разгледах обширно нещата в него. Но имам директен въпрос!!!
    От три години се занимавам с пчеларство и имам 65 пчелни семейства,но вече ме лови страх да развивам ,защото цената на меда пада , голямата смъртност и ред други причини. Искам общо мнение според вас на къде утиват нещатата с пчеларството.Благодаря предварително
    Отиват като всичко в държавата - на зле.

  7. #167
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Д.Тодоров Виж публикацията
    Здравейте колеги!Нов съм във форума и разгледах обширно нещата в него. Но имам директен въпрос!!!
    От три години се занимавам с пчеларство и имам 65 пчелни семейства,но вече ме лови страх да развивам ,защото цената на меда пада , голямата смъртност и ред други причини. Искам общо мнение според вас на къде утиват нещатата с пчеларството.Благодаря предварително
    През годините назад във времето, имаше един значителен спад в цената на меда, че дори и липса на търсене на едро. Става въпрос за зората на демокрацията. Много от пчеларите по комунистическо, които все още са живи продължават със занаята и сега. Въпрос на личен избор е, кой ще продължи и за напред, а това напред е неизвестно и на дали ще има човек, който да ти даде точен и конкретен отговор. "Неведоми са пътищата господни"

    пп Матеев, с неговите познания, може да ти развие в пълна степен, колко е неизвестно бъдещето. При него обаче нещата стоят по друг начин. Удря хикса и минава в друг бранш. При теб, мен и много други, нещата стоят по друг начин, та от тази гледна точка, няма как да го последваме
    ПП Май отворихме работа на Трендафил. Сори! Подведохме се с двата му еднакви поста в различни теми.

  8. #168
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Е защо да пада цената на меда. Точно пък последните 3 години аз наблюдавам следното, Август и Септември цената е около 5 лв. През другите месеци пада. Е верно, не всеки може да се докачи до петачката през Август... Да казваш, че цената пада разбирам и през Август да дават 3,8-4лв. така- да.
    П.П. А ти гарантирам, че никой тук от тоя сайт докато е жив няма да види цена повече от 5лв. (айде 5.5-6). Ако си очаквал нещо повече, си в грешка. Или си търси пазар извън България.

  9. #169
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Нещата с пчеларството отиват натам където бяха преди три години. Тогава изкупната цена на букета беше около 4 лв , но пчеларство имаше , че дори и доста кандидати. Сега положението не е много по различно, просто животът поскъпва а ние се върнахме с няколко години назад. Спомням си преди години някои от статиите във вестник пчела и кошер. Цената на меда се вдигне малко и на първа страница лъсва статия със заглавие "Пчеларството в прогрес". На другата година цената падне и на първа страница заглавие " пчеларството в упадък" . Тъй че пчеларството не върви на никъде , просто си кара по криволичестата скала нагоре-надолу.

  10. #170
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Може и скоро да докарат ГМО пчели, устойчиви на някой як инсектицид, та поне пръсканията да не им пречат.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 17 от 18 ПърваПърва ... 715161718 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •