Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 127
  1. #21
    Потребител
    Регистриран
    15.02.2011
    Мнения
    55
    Пчеларски район
    Чирпан, Ст.Загора
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Това което знам е че за 2014 пчеларския сектор е изнесал продукция за 20 млн.долара (което междодругото е ръст с около 3-5 млн. долара спрямо други години)
    А колко тона са знае ли се ?
    Nil satis nisi optimum

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    А колко тона са знае ли се ?
    Е, ти сега сметка на търговците ли ще правиш.

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ви кажа за ПРОФИЛА НА ТИПИЧНИЯ БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАР, който НЯМА ДА ЗАГИНЕ. За прототип ще използвам мои приятели-пчелари, които се вписват в този профил......
    Много подценявате пчеларите не ги принизявайте толкова . Ако правилно съм Ви разбрал искате пчеларите да са извън населените места и да се укрепни пчеларския сектор.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 08.12.2016 в 22:07.
    Милен Михов

  4. #24
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    Много подценявате пчеларите не ги принизявайте толкова . Ако правилно съм Ви разбрал искате пчеларите да са извън населените места и да се укрепни пчеларския сектор.
    Нищо не си разбрал и нищо не искам .....
    Чак се чудя откъде ти хрумнаха тези измислици в стил Шерлок Холмс и студио Х ......

  5. #25
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Петър Маринов - petermar Виж публикацията
    А колко тона са знае ли се ?
    доколкото си спомням т.е. не твърдя че е точно така но в сметките не фигурирше само пчелен мед а и отводки (пакетни пчели), восък, прашец и т.н. т.е. като цяло за сектор пчеларство


    А откакто се занимавм пчели е имало може би 3-4 такива срива в цената (кризи в сектора) и винаги се говореше едно и също как умираме - фалираме и т.н. а в интерес на истината нито един от тези които умираха и фалирваха не се отказваха от пчелите напротив наливаха хиляди в сгради, техника и кошери... отказваха се само хора дето са почнали от 1-2 години и са видели че няма да станат богати за едно лято.... А винаги след подобни кризи следваше един вид подем в пчеларството разбира се Сапард и програмите изиграха не малка роля в това.... същото и за съюзите поне от 16 години се говори едно и също и нищо реално свършено - просто едните чакат някой друг да оправи нещата (най-вече държавата) а другите пък не им пука и не им се занимава защото си взеха своето и както се казва се уредиха....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Така ви разчетох дългия пост
    Работата на типичния пчелар по пчелните семейства е сведена до минимум. В общия случай въобще не им се меси в развитието. Оставил ги е на самотек с минимални изключения - есенно третиране с евтин препарат. За майки не се грижи - пчелите си се оправят сами. За роенето не му пука - ами някакъв процент ще се роят - алал да им е. Единствената по-сериозна грижа е навременното слагане на магазини, и навременното им изземване след всяка една по-силна паша. Веднъж годишно добавя в пчелина по 3-4 външни майки цитирам: "за смяна на кръвта".
    Няма транспортни разходи, няма разходи за наемане на външен персонал, няма счетоводство, няма никакви регистрации или каквито и да било други взаимоотношения с държавата, няма главоболия и нерви, не го интересува пчеларското законодателство, пчеларските организации, пчеларските книги или форуми или фейсгрупи. Не го интересуват и субсидиите. Човека си знае как да си гледа семействата, защото преди 30 години така го е учил някакъв дядо, и нищо ново не го интересува - нали старото си му върши работа.
    За тях има само една единствена заплаха - изнасянето на кошерите извън населените места. Но дори и тогава те ще го преместят от единия крачол в другия, ако се разбират със съседите си, и никой съсед не се оплаче. И ще продължат да си кютат така, както си знаят, с пчелите в задния си двор.


    Милен Михов

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Та пчеларите, които се вместват в този профил, НИКОГА НЯМА ДА ЗАГИНАТ, колкото и да се мъчи държавата да ги унищожи. За тях има само една единствена заплаха - изнасянето на кошерите извън населените места. Но дори и тогава те ще го преместят от единия крачол в другия, ако се разбират със съседите си, и никой съсед не се оплаче. И ще продължат да си кютат така, както си знаят, с пчелите в задния си двор.[/QUOTE]

    Проблемът със съседите го реших като започнах на всяко вадене да им подарявам мед по няколко килограма оттогава всичко върви по мед и масло
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 08.12.2016 в 22:10.

  8. #28
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Ще ви кажа за ПРОФИЛА НА ТИПИЧНИЯ БЪЛГАРСКИ ПЧЕЛАР, който НЯМА ДА ЗАГИНЕ. За прототип ще използвам мои приятели-пчелари, които се вписват в този профил......
    Профилът на типичния български пчелар е описан много точно! Имам няколко малки забележки към него. Колкото и добра да е пашата, пчелин с повече от 50 кошера целогодишно на едно място не е приемливо. При силна година, нещата в общи линии ще са приемливи. Но при по-слаба година, като настоящата, пчелин с толкова много кошери ще иска много сериозно подхранване, а до вадене на мед дори може и да не се стигне. Гледането на толкова много кошери трудно би могло да се осъществи само в рамките на почивните дни. Аз гледам едва 13 кошера и успявам да огранича работата по тях в рамките на почивните дни, но понякога ми се иска да се освободя от тази грижа, да отида на почивка или екскурзия и т.н.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 08.12.2016 в 22:11.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от kapanec Виж публикацията
    ........... пчеларите да са извън населените места и да се укрепни пчеларския сектор.
    Ами колкото и да не искаме пътя е точно натам - пчелите на полето или в гората, а както се вижда от реалността обединяването в кооперативи и укрепняването на сектора става все по наложително. Дребния производител все по-трудно и по-трудно оцелява.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Нищо не си разбрал и нищо не искам .....
    Чак се чудя откъде ти хрумнаха тези измислици в стил Шерлок Холмс и студио Х ......
    Може би е доктор Уотсън?

 

 
Страница 3 от 13 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •