Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 127
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    Я пак?
    Вечер, след работно време? В частен бизнес? Звучиш хептен несериозно!
    Аз съм в този частен бизнес и 12-14 часа на ден ми е минималния труд, включително събота и неделя! За 5 години успях да отида веднъж за риба, а тази година съм почивал 3 дена, като ме завлякоха насила!
    И 100 кошера е един прекалено сериозен бизнес, който не е и за сам човек. Хайде и ние да сме видяли нещо на този свят!
    А примера ти в случая е един частен случай, който по никакъв начин, не потвърждава тезата ти!
    Ще помоля да не го разбереш като заяждане, просто споделям. Аз съм пчелар любител и като такъв достигнах до 250 бр пчелни семейства. Оправям се сам, но дойде ли време за вадене на мед, викам брат ми да помага(преди ги събирах по 10 човека, но в момента съм си организирал така нещата). Имай на предвид, че до миналата година не са ми били приоритет, оправях ги предимно през, почивните дни. В една книга прочетох една мисъл и я запомних и тя е- едно е да притежаваш бизнес и съвсем друго, бизнеса ти да те притежава.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Ще помоля да не го разбереш като заяждане, просто споделям. Аз съм пчелар любител и като такъв достигнах до 250 бр пчелни семейства. Оправям се сам, но дойде ли време за вадене на мед, викам брат ми да помага(преди ги събирах по 10 човека, но в момента съм си организирал така нещата). Имай на предвид, че до миналата година не са ми били приоритет, оправях ги предимно през, почивните дни. В една книга прочетох една мисъл и я запомних и тя е- едно е да притежаваш бизнес и съвсем друго, бизнеса ти да те притежавам.
    И аз искам такъв бизнес, че да остава време за почивни дни. Ама ми се падна това:

    Цитат Първоначално публикувано от различен Виж публикацията
    ....
    Аз съм в този частен бизнес и 12-14 часа на ден ми е минималния труд, включително събота и неделя! За 5 години успях да отида веднъж за риба, а тази година съм почивал 3 дена, като ме завлякоха насила!
    .....
    Та съм решил да спасявам кожата, преди да ме е тръшнал някой инфаркт, и да се захващам с пчелите, пък каквото излезе.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И аз искам такъв бизнес, че да остава време за почивни дни. Ама ми се падна това:



    Та съм решил да спасявам кожата, преди да ме е тръшнал някой инфаркт, и да се захващам с пчелите, пък каквото излезе.
    Да не мислиш, че не съм минал и аз по този път :-):-):-). При мене се получи точно така, като направих четири месеца по болници се замислих сериозно.

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    За тази болест има едно лекарство. Нарича се ХАМАК. Приема се през лятото на пчелина целодневно.

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Я спретнете един клуб на ИЗЧАНЧЕНИЯ бизнесмен.

    И да дадете мейл, та да ви пускаме съчувствие.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    За тази болест има едно лекарство. Нарича се ХАМАК. Приема се през лятото на пчелина целодневно.
    Пробвал съм, от хамака много добре се гледат пчелите.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Я спретнете един клуб на ИЗЧАНЧЕНИЯ бизнесмен.

    И да дадете мейл, та да ви пускаме съчувствие.
    То да не се оплаче човек, аман от пчелари!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #108
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Значи да съм един политик, като я чета тази тема, са замисля сериозно - сто кошера по сто кила по осем лева и нищо не бачкаш ..... ееееваси кефа, програми ли, субсидии ли, сектора бил умирал: да бе да, нищо нема да ви дам, ами даже ще измисля някакви данъци, щото на какво прилича това, пчеларите ще ми кинтят, като арабски шейхове, айде де. Не пчелари, ами лисици - 'итри.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #109
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    А замисляли ли сте се, че всички наши проблеми, по които ожесточено спорим, ги има и във всеки един друг сектор. И разсъжденията на производителите в този сектор са подобни на нашите.

    Какво си мислим ние за краварите например?
    Кравите сами си пасат тревата, млякото само се дои (от машина), а гадните кравари-печалбари искат майка си и баща си за 1 литър мляко. И с цялата си наглост вдигат протести и искат огромни субсидии, които пак излизат от нашия джоб (на данъкоплатците).

    Ами гадните зърнари-печалбари?
    Ами гадните овощари-печалбари?
    Ами гадните рибари-печалбари?
    Да продължавам ли ....... ?

    Всички браншове си имат форуми и фейсгрупи, и ги заливат с жалби как държавата им съсипва бизнеса, колко им е тежък живота, и как се скапват от труд, който обществото не им го признава и не е готово да дава достойна цена за техния продукт. Ха-ха .... дори и гадните производители на екологичен ток от слънчеви електроцентрали - вижте им форума и ще откриете 1001 прилики с нашия.

    Просто се опитайте да погледнете голямата картина. Я тя ще покаже, че навсякъде е така. Просто така функционира нашето общество, и всеки в него дърпа чергата към себе си, мислейки си, че го има това право. Обществото като цяло обаче е на друго мнение.

  10. #110
    Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Значи да съм един политик, като я чета тази тема, са замисля сериозно - сто кошера по сто кила по осем лева и нищо не бачкаш ..... ееееваси кефа, програми ли, субсидии ли, сектора бил умирал: да бе да, нищо нема да ви дам, ами даже ще измисля някакви данъци, щото на какво прилича това, пчеларите ще ми кинтят, като арабски шейхове, айде де. Не пчелари, ами лисици - 'итри.
    Много начинаещи пчелари според мен точно така си правят сметката.Бизнес плана им предимно включва идеята примерно за 100 кошера 4-5 тона мед и лежане по гръб през останалата част от годината.След като нагази в блатото, започват оплакванията- кошерите ми умират, отводките ми не станали, ах този мед, много евтино го изкупуват на едро и т.н.Всички сметки излизат, само тази, че преди да стане това реалност е небходимо опит придобит с години и капитал, който една част ще бъде потрошен с неудачните решения във времето.Дори Матеев, който има богат опит в бизнеса, предполагам, че една значителна сума пари е загубена за неточни решения, поради липса на опит, информация.

 

 
Страница 11 от 13 ПърваПърва ... 910111213 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •