Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 20 от общо 20
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    18.12.2014
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    София
    Надявам се някога да се намери човек или организация, която да обедини всички пчелари.

  2. #12
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от MuTko Виж публикацията
    Надявам се някога да се намери човек или организация, която да обедини всички пчелари.
    Още един вярващ в таласъми. Шегувам се.

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    22.03.2013
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Сърнена Средна Гора
    Роза за доцента от Иван Кожухаров...

    2231_2.jpg

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    http://agro-journal.com/8-neotlozhni...a-na-pchelari/

    8 неотложни за решаване проблеми в обща декларация на пчелари
    Този пост е редактиран от apis1964; 05.12.2016 в 21:52. Причина: редакция

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от apis1964 Виж публикацията
    http://agro-journal.com/8-neotlozhni...a-na-pchelari/

    8 неотложни за решаване проблеми в обща декларация на пчелари
    По глупав документ, до институциите не знам дали може да се изпрати. Изключително некадърно написан, с неясни искания.
    Точка 1 Какво разбират под "постоянен контрол" до всеки блок денонощно по един служител на БАБХ или Растителна защита? Тези въпроси се регламентират в една супер прясна наредба, от тази година. Навярно не са я чели и нямат никакви конкретни предложения как да се намалят до максимум отравянията.
    Точка 2 Отравяния на пчели и сега може да се установяват в БГ. Не е лошо да има такава лаборатория към БАБХ, но далеч по-сложно и скъпо е да се изследват проби и всичките блокове около пчелина за да се установи кой е нарушителя. Това изследване е мнооооого скъпо и в него се крие огромния проблем и на новата наредба.
    Точка 3 Един екип за цялата страна ли да има или два или за всяка област или за всяка община?
    Точка 4 Кои продукти са наподобяващи мед? Далеч по правилно е да се изисква всички продукти, които не са 100% чист пчелен мед да се наричат " Имитиращ продукт" и за тях въпросния надпис да е задължителен.
    Точка 5 Съдържа две предложения в себе си, които нямат нищо общо по между си. Да трябва да има изработена методика по изчисляване стойноста на пчелния кошер и семейството. Второто предложение за криминализиране на кражбата на пч. кошер е пълна глупост. КРАЖБАТА НА КОШЕР И В МОМЕНТА Е КРИМИНАЛНО ДЕЯНИЕ.
    Точка 6 е абсолютно невъзможна за изпълнение. За евро зона чували ли са хората, които са писали декларацията? Внос от трети страни, че я ми обяснете, кои са вторите и кои са третите страни. Ако не беше трагично щеше да е много смешно.
    Точка 7 -Празнословие.
    Точка 8 сме я обсъждали на дълго и широко тук във форума. Министерството отново готви супер извратена наредба по агроекология и ще каже ето, искахте заплащане на опрашването и ние ви го даваме. Питам като някой ще ни плаща за опрашване ние ще плащаме ли на някой за нектара (меда).

    Това нещо ще бъде получено в три министерства и ще ни се смеят със сълзи, след като изпарадираме с тази простотия ще ни "покажат от къде изгрява слънцето".
    ЧЕСТИТО

  6. #16
    Георги, това наистина са доста наболели проблеми за пчеларите, но за съжаление Рости е абсолютно прав. Аз не съм бил на тази среща и не е редно да коментирам взетите решения, но личното ми мнение съвпада с това на Рости и поне тук мога да го споделя.

  7. #17
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И аз си мисля същото, но не смея да го кажа, за да не ме разпънете на кръст. Този документ е голяма излагация, и вместо да помогне, може да нанесе непоправими щети. За съжаление обаче това е реалноста .........

  8. #18
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Габрово
    Уважаеми колеги,
    Прочетох ,че няма информация за срещата в Русе и постнах линка ,който г-н Куменов публукува във фейсбук.
    Позволих си да направя коментар относно декларацията за което бях разпънат на кръст.Бях обвинен едва ли не ,че спъвам
    осъществяването на мечтите които те са имали.Чест прави на г-н Куменов ,че прие нещата спокойно и не се влючи в нападките срещу мен.
    Ето моят коментар във фейсбук,не визирам никого конкретно,това е личното ми мнение:

    Вие как си представяте да има дежурни ветеринари през почивните и празнични дни .Кой ще плаща извънредния труд и двойния надник? Искате заплащане за опрашване на брой пчелно семейство или колония както е по-модерно в последно време.Що за глупост?Държавата никога няма да се съгласи на това.Голяма част от фермерите не им пука за опрашването ,защото яко лапат.Някои фермери са осъзнали ползата от опрашването и се договарят директно с пчеларите ,но те са единици.В искането за заплащане на опрашването виждам лични интереси на хора с много кошери ,които искат още да лапат.Моля Ви ,спрете се !Стига простотии! Никой не е вечен,с прах,пепел и забрава свършва всяка земна слава

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    На мен като страничен наблюдател тази декларация ми звучи малко като "общи приказки" и отбиване на номер.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.02.2014
    Мнения
    214
    Хората са се събрали и така решили. Вие защо не отидохте, а сега след дъжд качулка

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •