Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 33
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колегата Мутафов го е написал подробно, но да кажа две думи. Идеята за "черен петък" не е да се продава по-евтино, а да се излъже клиента, че е така. Системата работи и се правят 4--5 пъти по-големи обороти от нормалното.Това, че в следващите дни оборота е по-малък, не е проблем.Крайната сметка излиза, защото никой-нищо не е намалял.
    пп. Това не е български патент.Скоро наблюдавах -11/11 в Алито. Артикули,на които знам цените бяха вдигнати 3-4 пъти от нормалната цена и съответно намалени 2 пъти. Продажна цена--доста по-висока от тази преди 11/11.
    Някой много добре е схванал поговорката : балъци много, само да знаеш, къде да ги търсиш.
    Само за потвърждение на казаното: Фирма, която продава дамски обувки OnLine и изпраща SMS на клиента, че поръчката му е приета има по 150-200 поръчки на ден. За миналия петък и събота през нас минаха над 3000 съобщения за направени поръчки само към тази фирма. Правете си сами изводите за ползата от така наречения "черен петък".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    При наличие на Вайбър и Скайп на смартфоните, смс е бита карта вече.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    При наличие на Вайбър и Скайп на смартфоните, смс е бита карта вече.
    Грешиш! За целите на известяването и маркетинга SMS си остава най-доброто и достъпно средство. Помисли върху следните въпроси:
    - на колко от клиентите си разполагаш с Вайбъра (ако го имат въобще)?
    - на колко от клиентите си имаш скайпа и дали те винаги са OnLine?
    - можеш ли на 200-300-500 души да изпратиш едновременно съобщение с еднакъв текст по Скайп или Вайбър?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Според мен, има "хляб" в това. Не трябва с лека ръка да се отхвърля нещо което се е доказало, че работи при други стоки.

    Поздрави, Г. Георгиев

  5. #25
    Чанко дали гледа ония отгоре или дали ще го запише в тефтерчето все тая. Хубаво е от време на време да се правят добрини. Все пак хубаво е да се види че е останало нещо човешко в нас. В това забързано ежедневие ...
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Абе, хора - вие въобще наясно ли сте с това какво е "черният петък", има ли той почва у нас и какви точно са проявленията/ефектите от прилагането му - общо взето наблюденита ми над това какво се случи поне тази година с промоциите в един от най-известните, силно рекламирани и може би пионера във "акцията"/"промоцията" ЧЕРЕН ПЕТЪК он-лайн магазини у нас, няколко продукта на доста изгодни цени(обаче, само минути след отварянето - ИЗЧЕРПАНО КОЛИЧЕСТВО), изключително скъпи продукти - намалени с двуцифрен процент, и пак продължават да са скъпи(на почти същите цени като без промоцият), и много други продукти които след двуцифреното намаление в %% са на долу горе същата цена която са били месец преди това(повече от месец наблюдавах един модел лаптоп - среден клас, в он-лайн магазини, в големите вериги за техника, та на черният петък го взех на същата цена на която си беше цял месец навсякъде с +/- 10лв, като бонуса ми от черният петък беше една не особенно скъпа чанта за лаптопа).

    Та, как точно биха изглеждали нещата с пчелните продукти на "пчеларският черен петък" - 2/3(67%) отстъпка за натурален пчелен мед разфака от 580мл - 812гр намалена от 20лв за брой, след отстъпката - 6,60лв за брой, или това прави 8,12лв/кг, но се пускат сямо няколко единични бройки, които за отрицателно време свършват, но през целият период на акцията/промоцията седят на челна страница с огромният си %(процент) отстъпка и привличат клиенти на които да продават всичко останало на нормални, та дори и на завишени цени, включително и залежали продукти(примерно мед от предходни сезони - нищо в което няма нищо лошо, аз например иамх акация от 2015год, и след като се разбра, че през 2016год почти никъде няма акация - то няколкото стотин килограма свършиха за отрицателно време и то на цена от 15лв/кг).

    Аз, лично бих предпочел да подарявам бурканчета с мед на потенциални клиенти пред тази пародия с черният петък, но идеята на г-н Павлов не е за подценяване, и си струва човек да се замисли над нея!
    А , аз лично не бих се занимал с това .

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Аз лично избягвамтака наречените черни петъци!Пределно ми е ясно че продавачите са надули предварително цените и след това ги смъкват ноужким и ги продават пак по скъпо.В това съм се уверилпреди няколко години без да искам.Така че който иска да чака черен петък си е негова работа.Аз не се вързвам на тези глупости.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от freddie46 Виж публикацията
    Аз лично избягвамтака наречените черни петъци!Пределно ми е ясно че продавачите са надули предварително цените и след това ги смъкват ноужким и ги продават пак по скъпо.В това съм се уверилпреди няколко години без да искам.Така че който иска да чака черен петък си е негова работа.Аз не се вързвам на тези глупости.
    Зависи от каква позиция гледаш на нещата - на купувач или на продавач!
    Номера е не да чакаш, а сам да си го създадеш. Защото тия, дето чакат да падне на лятното кино тавана са много и се увеличават!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #29
    Заслужил Автор
    Регистриран
    21.03.2015
    Мнения
    442
    Пчеларски район
    общ.Левски,обл.Плевен
    Почти всяка седмице намирам по някалко часа време за да обиколя магазините които ме интересуват.Гледам и си правя сметка кога какво ще пазарувам.Аз гледамот страната на куповача.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Какъв черен петък кви 5лв,тая година си продадох медът на дребно за нула време,с този нисък добив немога да си помисля да правя никакви отстъпки,даже изпродадох и медът предвиден за направата на питки през февруари,та сега ще взимам назаем мед от колега за питките

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •