Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 105
  1. #51
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    А , почакай . При теб ще е повечко макар да си във валежна сянка .
    Ха, ха...тъй като бях на сянка не можах да определя колко е, но продължавам да чакам.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Времето е много добро какво му се мръщитеКога ще развия още 5 рамки за 20 дена ако не е такова.

  3. #53
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    727
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    IMG_20170415_083838.jpg

    И запръска дъжд... Весели празници!

  4. #54
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Прогнозата за края на седмицата е апокалиптична. Всички прелки са отворени, дъната също, стеропорите на капаците са поставени, но съм много притеснен. Всичките семейства са на слънце, а прогнозата е за 44 градуса на сянка. Въпреки че слънчогледа цъфти яко в семействата все още има доста пило. Дори и пчелите да успеят да изравнят с ветрене температурата на нагретия кошер с околната то това са 10-15 градуса над нормалната за пилото. В моята практика не е имало подобни жеги и нямам представа какво да уча вам, но си мисля че последствията ще са страшни.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри Screenshot_2017-06-26-14-59-10.png‎  

  5. #55
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Не зная тази прогноза чия е и колко е вярна. Сутринта по някоя от телевизиите слушах седмичните прогнози и се говореше за спад на температурите около 2 юли. Аз повече вярвам на прогнозите на Yahoo:
    https://uk.news.yahoo.com/weather/
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #56
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ами и на тази има спад след 02.07. Притеснителното преди това. Тези 41 , 43 и 44 са точно преди "разхлаждането"

  7. #57
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Вече падат и градушки на места в планините където никога не е имало.Визирам днешния ден.

  8. #58
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В момента духа на Бояна някакъв ураганен вятър,гърми,трещи.Голяма буря отиде липата.

  9. #59
    Рости, ще го преживеят, но задължително им осигури достатъчно вода в поилките.

  10. #60
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аз имам скромен опит в пчеларстване на пчелин извън населено място, без сянка, в Централна Сев. БГ, при продължителни температури над 40. Преживяват, че даже и мед събират. За водата - ясно /чешма която си капеше нон стоп/, но задължително правех наръчи от клони айлант /такова имаше наблизо/ и някой и друг бурен и захлупвам капаците отгоре, напреки и сянката пада и настрани. Верно че си е хамалогия, даже ако идва ветровито време и със сезали съм връзвал, ама си струва - пчелите не висят навънка. Даже рекордните ми добиви са били в сезони с рекордни жеги. Факт е обаче и че при горещо време се появи АГ на пчелина, но не знам дали и какви връзки да правя, щото мойте засенчвани нямаха, а на два метра от моите, незасенчвани - имаха, и после на кладата.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 6 от 11 ПърваПърва ... 45678 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •