Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 169
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Информацията, че меда ще падне до 3.80, я имаха много пчелари още от преди 1 месец време. Никой обаче не смееше да я сподели във форума, защото веднага щеше да бъде разпънат на кръст и щеше да бъде обвинен, че манипулира цените.

    Ти си първия смелчага, дръзнал да обяви на всеослушание тази публична тайна. Поздравления за това, но бъди готов да си понесеш последствията.
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Няма да бъде разпънат на кръст, защото спада е факт. Ако беше пророкувал оле ..... не ми се мисли.
    Това понижение на цената на меда ми се струва, че след това ще им изиграе лоша шега на същите тия. В този форум съм казал две неща, а те са, че ще измрат много пчели през зимата, и че меда ще скочи драстично. Да видим какво ще излезе. За първото вече се говори, че се получава.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Защо си продават меда на 4лв?В отглеждането на пчели си има стратегия,но и да продадеш също си трябва.Аз тая година пробвах едно ново начинание в продажбата на мед.Малко нещата не се получиха,но грешката беше изцяло моя в изчисленията за пашата.Цената на която ми изкупиха макар и малка част беше 7,00лв/кг за слънчоглед.В момента има 250кг букет/люцерна билки/ който също върви много добре на 10лв буркан на теники 7,50лв/кг.

  3. #13
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В момента има 250кг букет/люцерна билки/
    Как я извади тая люцерна? При мен на единия пчелин (3 кошера и 8 отводки) имаше 15дка люцерна. Цъфтя около 2 седмици след слънчогледа и не видях кьорава пчела в люцерната. Нито за нектар, нита за прашец. При мен ако са работили след слънчогледа, е било по бурените в поясите. Но не и в люцерната.
    П.П. Май ще започнат ланшните заядлици...кой продава на морето, кой продава у софето, кой по 4 кинта тенекето.....

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Акацията тази година вървеше 7,20-7,30лв/кг
    За слънчогледа офертите са 4,20-4,50лв/кг. Пчеларите явно са доволни от тази цена и продават. Ако някой има друго инфо да сподели ако иска.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Акацията тази година вървеше 7,20-7,30лв/кг
    За слънчогледа офертите са 4,20-4,50лв/кг. Пчеларите явно са доволни от тази цена и продават. Ако някой има друго инфо да сподели ако иска.
    Доволни-недоволни, трябва да се яде. После го няма филма : обра се меда и цената се вдигна. Китайски, украински, колкото щеш. Та по-добре 4,50 отколкото -3,80 лв.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Така е, и аз съм в кюпа. Трябват ми и оборотни средства, захар, лекарства.

  7. #17
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Тази цена 3,80-4,20 си е отпреди 10 години една и съща а замислете се преди 10 години какви бяха заплатите и сега какви са,моята лично като специалист в промишлена сфера е скочила 3пъти,преди 10 години получавах 500лв. към момента получавам 1500лв.Та тези 3.80-4.20лв. към момента са безкрайно ниска цена и по мое мнение изобщо не си заслужава човек да се занимава с пчеларство освен като хоби.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Тази цена 3,80-4,20 си е отпреди 10 години една и съща а замислете се преди 10 години какви бяха заплатите и сега какви са,моята лично като специалист в промишлена сфера е скочила 3пъти,преди 10 години получавах 500лв. към момента получавам 1500лв.Та тези 3.80-4.20лв. към момента са безкрайно ниска цена и по мое мнение изобщо не си заслужава човек да се занимава с пчеларство освен като хоби.
    Това е съвсем логично! Ти получаваш заплата за труда си, а той поскъпва непрекъснато, особено на специалистите. Меда е продукт, стока чиято цена се определя от пазарните условия. Стоките поскъпват също, но не с темповете на труда. Решението е в намаляване на себестойността за сметка на интензификация на труда.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #19
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това е съвсем логично! Ти получаваш заплата за труда си, а той поскъпва непрекъснато, особено на специалистите. Меда е продукт, стока чиято цена се определя от пазарните условия. Стоките поскъпват също, но не с темповете на труда. Решението е в намаляване на себестойността за сметка на интензификация на труда.
    Интензификацията на труда се намалява с по модерни и по производителни средства (машини),които са прекалено скъпи и няма как да се изплатят за кратък период от време при тези изкопни цени на меда.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Съвсем логично е който изкарва добри пари по друг начин и едровата цена на меда не го устройва - да се откаже от производство на мед за продажба на едро.
    Между другото - някога се смяташе за нормално съотношението цена на едро мед/захар да е 3/1. Даже и при 2/1 съм пчеларствал. Сега е добре.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

 

 
Страница 2 от 17 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •