Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 136
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Сложи я върху един плодник и нахлупи един корпус отгоре и си готов. Можеш и да запълниш пространството около тръвната с някакави материали.
    Но за какво ти е тази тръвна, освен ако не искаш да я ползваш за производство на маточници.

  2. #32
    просто е така да видя от интерес как някога са били нещата, пък и винаги може да се подсилва медовак с някоя добре развита тръвна

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    21.07.2011
    Мнения
    36

    Колеги, това ми подариха днес. Моля някой да обясни по подробно това нещо на земята ли стои или виси във въздуха? Ако някой има снимка на реална тръвна да ги покаже. Предвариелно Ви благодаря.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Става и за абажур.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов

    Тръвна

    Днес,като разчиствах тавана попаднах на една тръвна останала от дядо ми, сигурно на 30-40 години.Мислех си че на толкова години нищо не става от нея и за по лесно я метнах от капандурата,че не ми се мъкнеше по стълбището.Като слязах долу с изненада установих,че въпреки голямата височина от която е паднала нищо не и е станало,само измазването и тук таме се е спукало.Така хубаво се е импрегнирала с восък,че времето не и е оказало никакво влияние.
    Някой може ли да ми каже каква е рецептата на сместа за измазване на тръвни? Искам да я измажа и окача на пчелина,ако не я използвам за друго,поне ще му придава по екзотичен вид :D .

  6. #36
    Наблюдател
    Регистриран
    30.01.2011
    Мнения
    21
    Ами аз днес измазавах такива стари сигурно са на моите години,от пра дядо ми са ,мажат се с крави изпражнения възможно по гъсти и без трева,така ми каза човека който ме учи на този занаят,общо взето пак има чалъм като във всяко нещо...

  7. #37
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554

    Re: Тръвна

    Цитат Първоначално публикувано от simo
    .... Искам да я измажа и окача на пчелина,ако не я използвам за друго,поне ще му придава по екзотичен вид .....
    От това,което се вижда на снимката,не е нужно допълнително измазване.Почисти я отвътре и я носи на пчелина,окачи на високо дърво,натъркай я с маточина и.....чакай.

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Видя се че и тая година ще има мед и пчели, въпреки прогнозите.
    Това го правих тия дни, в почивките от агрофитнеса :D Това отляво понеже си го направих сам и толкова ми хареса , че може и да го зачисля за декоративен елемент под асмите. Абе имам си и няколко забележки, за другите бройки ще знам. Не можах да намеря и кравешки л...а, така че не е напълно автентично Това отдясно- там бях само скромен помагач и съм го оставил просто за мащаб.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.01.2011
    Мнения
    209
    Пчеларски район
    Свищов

    Тръвна

    Много ме бива да се занимавам с простотии. Махнах и всичко напукано от полета, прежалих се и я измазах отново с кравешки фашкии,изсуших я на сянка и няма грам пукнатина,лека е като перце,тежи 3 кг и 50 гр.След това я обгорих отвътре с газовата горелка и сега мирише на восък и прополис-направо се чудя на пчелина ли да я закача или в механата :D .

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево

    Re: Тръвна

    Цитат Първоначално публикувано от simo
    в механата :D .
    Там ще се окачим ние
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

 

 
Страница 4 от 14 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •