Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 179
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Само човек който маха плодникови рамки пролет има тая технологиядядка

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Само се чудя тия пчели що не са работили в някой верига магазини да видят как се реди стока на стелаж.

  3. #33
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Пролетно време вадя плодникови рамки за отводки синко.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    То и брата вади ама не дава да я ползвам за нещо дето бави развитието на кошера.

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    338
    Пчеларски район
    Павликени
    Тук си с грешка изобщо не бави развитието на семейството строителната рамка,само концентрира търтеевите килийки,а основите се изграждат по добре само с работнически.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Тая година дядка пролетта 3 рамки с запечатано пило по нашия край с преградна дъска стана чудо/по
    време на акацията/

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Плътни преградни се слагат само когато ще бъдат 2 семейства в 1 корпус. При 1 семейство, най-добре е преградната да е на 7-8-10мм от стените (като обикновена пита-свободно).....
    Добре, четох всички мнения поне четири пъти. Това мнение, ако е вярно /одобрено е от достататъчен брой пишещи във форума/, означава, че изобщо преградната дъска не е нужна. Ако тя има описаните по-горе характеристики, то почти няма да влияе на влаго-температурния режим в кошера поради свободните пролуки за обмен на въздуха отстрани, отгоре и отдолу. Тогава каква би била функцията на подобна дъска? Нещо ми се губи в познанията явно.
    Колкото до моите преградни от фибран и кабелен канал - на размер паснаха идеално в 10-рамковия рутовия корпус, зазимих с тях окончателно 60 отводки в единия пчелин, средно на 8 рамки с по две дъски от фибран отстрани. Средно по 4-5 междурамия пчели на пити с меден венец, останалото мед. На един от десет имаше още неизлюпено пило, а на един от двадесет и незапечатано такова. Напушени са три пъти през 7 дни. Регион Габрово. За резултата ще пиша напролет.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #38
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Преди шест години щях да закупувам дървени кошери и известен пчелар ми обясни, че семейството зимува по добре/по добър температурен баланс/, когато изкараш двете крайни рамки и на тяхно място сложиш фибран. И аз вместо да си играя с рамки, направо си закупих стириопорни кошери. Аз не ползвам преградни дори и на дървените кошери.

  9. #39
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    И аз не използвам преградни дъски, но в дадени моменти са необходими и не трябва да се изхвърлят тотално от пчелина.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    И аз не използвам преградни дъски, но в дадени моменти са необходими и не трябва да се изхвърлят тотално от пчелина.
    Като си казал А,кажи и Б.Кои са тези моменти? Ще е полезно на хората.

 

 
Страница 4 от 18 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •