Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 72

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    ИДЕИ ЗА ПОВИШАВАНЕ НА ПРОДАЖБИТЕ НА МЕД

    Втора година нещата с пазара на едро не вървят добре. На мен лично много ми допада този национализъм които проевяват германците, французите, ирландците като предпочитат мед и пчелни продукти от техни си пчелари. И вместо да чакаме на някой да дойде и да ни изкупи меда, държавата да ни даде нещо, защо не помислим как да повишим продажбите си на дребно. Затова и отварям тази тема.
    Единственото за което ще помоля е за сериозно отношение.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Първото и най важно нещо е РЕКЛАМАТА. За жалост в България много малко пчелари инвестират в реклама на мед.

    Ето една:
    Утре е празник в Елена сигурно поне 20-30 хил. гости ще дойдат какво ми пречи м/у мезетата да продавам мед с големи букви на етикета ,,ОТ ЕЛЕНСКИЯ БAЛКАН"
    10лв буркан. Според мен 1 т. /може и повече/ ще го продам за тия три дена. Ако се хареса на някой нали се сещате, че на етикета ще ми има и координатите. И ето ти клиентела за поне 5 години напред. Но аз няма да съм щастлив, защото не съм продал моя чист мед, а съм продал ЕЛЕНСКИ БAЛКАН.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 14.10.2016 в 06:28.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    От миналата година на пчелина (селото) прилагам така наречната система на честта. Пред портата съм оставил масичка с напълнени няколко буркана с мед, кашон с два вида буркани празни, няколко пластмасови лъжички за еднократна употреба и една 25 кг пластмасова кофа с канелка. На табелата която съм написал съм посочил вида му, че може да го опитат, ако искат сами да си напълнят мед и цена като съм сложил и една касичка да пускат парите. Принципно съм целия ден из двора и пчелите и виждам какво става но по важното е че не стоя там и не чакам някой да дойде специално за мед.
    Първоначално които минеше и след това ми викаше защо съм оставил меда там нали ще мине някой и ще го открадне. Моя отговор винаги е бил голяма работа 5 кг мед.... Е да ама за цяло лято никои не открадна нищо а вместо това си купуваха. Минават, четат, хилят се, някой изяде 1-2 лъжички мед и което е по интересно повечето след това бъркаха в джоба си и пускаха кой 50 стотинки, кои 20, кои 1 лев... Някой взима бурканче и свири показва парите и ги пуска в касичката.... Преди ми отнемаше по 15-20 че и повече минути за 1-2 буркана пазарене за цената ама от кои мед да е и т.н. .... миналата година ми коства да прежаля няколко буркана и малко мед.... та общо взето това е с продажбите на пчелина...
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 14.10.2016 в 20:33.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    08.01.2014
    Мнения
    173
    Пчеларски район
    област Плевен
    Аз вианги подарявам първия буркан мед! Който не иска да му го подаря, не му продавам. При мен това просто е закон!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Както писа Борката и според мен това е много важен момент клиента да опита.Аз също предлагам това на клиентите,След като му отворя тенекия и усети аромата и опита 100% купува 1 буркан

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас


    Ето го пътя, ставаме и овчари или се кооперираме с такива. Кеф ти мед, кеф ти мляко.

  7. #7
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Според мен повечето колеги предпочитат да си четат вместо да пишат, защото като напишат нещо и все ще излезе някой да се присмее или да го оплюе.

    А по темата мога да кажа, че за София търсенето си е доста прилично и понякога се чудя къде са другите пчелари и защо не предлагат мед. Хората с малки магазинчета постоянно търсят или ако имат доставчик, в повечето случаи, може да се предложи по-добър продукт или услуга. В едно джобче или папка слагаш оферта, няколко малки бурканчета с меда и си ти.

    Аз имах проблем с реализирането на слънчогледовият мед, защото като кристализира става доста твърд и на едри кристали и клиентите му се мръщеха. А от него имам най-големи количества. С малко шанс и няколко опита установих, че като кристализира (и доста преди да стане на камък) го разбърквам и той става като крем и след това запазва тази кремообразна консистенция. Харесаха го и вече си се продава екстра.

    Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.
    Медец

  8. #8
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    ...........Отделно постоянно ме питат за акациев или манов мед. Тези двата вида се търсят направо с полиция. Да ама нямам такива. Нямам и доверен колега, от който да си взема и да им предложа. Търсене на мед си има.
    Нали затова е форума. Ето сега мнозина ще ти пишат и предложат. От друга страна ако се постави такъв въпрос публично мога да напиша - ами ето бат тянко е твоя човек, и ако това бъде потвърдено или препоръчано от други колеги защо бат тянко да не е твоя човек въпреки че не се познавате лично. Препоръки особено от пчелари за други пчелари не се дават как да е особено тук в България ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Аз мога да добавя с Бат Тянко се запознах лятото (свестен човек ) и му исках 2 буркана мана каза че в момента няма и ме запозна с Тарти (също свестен човек и голям образ с интересен начин на мислене) който ми подари 2 буркана мана като категорично отказа пари. Много хубав мед.

    Това е личното ми мнение за тях.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    Абсолютно съм съгласен. Убеден съм, че във форума има много колеги, с които бихме работили идеално и можем да си помогнем взаимно. Това си е процес и той е стартиран.
    Аз тази година мислех да пиша на споменатите колеги за манов мед, само че към момента ми е късо шлиферчето да ида до морето и да купя мед. За догодина може пък да успея
    Медец

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •