Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 72
  1. #61
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    На първо време нека да се опитаме да си изясним кои са нашите ЦЕЛЕВИ ГРУПИ, за да можем после да ги проучим по-обстойно, и сами ще видите как от това обсъждане ще започнат да излизат отговори на важни въпроси и след това важни за нас изводи за това как да си продадем меда. За да се случи това ще задавам въпроси, на които всички заедно ще се опитваме да отговаряме. Първият и най-важен въпрос е следният:

    Защо някой клиент би си купил мед директно от някой пчелар, а не от магазина?

    Давайте предложения ........

    Аз бих отговорил следното, без претенции да съм изчерпателен:

    1. Защото иска да си закупи ГАРАНТИРАНО чист и биологичен продукт, без консерванти и всякакви други химии, с които са наблъскани хранителните продукти.
    2. Защото по принцип няма доверие в качеството на меда, който се продава по търговските вериги. Не се знае какво има вътре в закупеното бурканче.
    3. Защото иска да си закупи мед, по-евтин от магазина.
    4. Защото е взел импулсивно недообмислено решение, обикаляйки около сергията или около щандовете в някой базар (изложение).

    Точки 1 и 2 по принцип третират един и същи аспект - ДОВЕРИЕТО към продукта, но те третират две различни целеви групи клиенти с различно ниво на вманиаченост за качествата на храните, които ядат.

    Ако вие имате други отговори на зададения въпрос - напишете ги, и след това на база на тези отговори ще преминем към обсъждане на характеристиките на съответните целеви групи от потенциални клиенти на нашия продукт.
    Въпроса трябва да бъде

    Защо някой клиент би си купил мед директно от определен пчелар, а не от магазина?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    24.06.2016
    Мнения
    48
    Пчеларски район
    с.Пряпорец, общ. Стара Загора
    Като търговец по професия смятам че най-важните фактори за добри продажби мед на дребния пазар СПОРЕД МЕН са следните:
    1 Постоянно качество на продукта.
    2 Добра и уникална опаковка което включва - нестандартен буркан, капачка с печат на тема пчеларство, уникален цветен етикет и евентуално допълнително цветни ленти или панделки за украса на продукта. В една от темите на форума ми направи впечатление сайт за чудесни етикети за мед - http://www.pheli.eu/index_6.htm .
    3 Възможност на клиента да опита меда. Идеята на колегата freelancer_bg за подарък на първия буркан е чудесна като не е задължително той да е 1кг. може и 0.300кг. примерно - клиента пак ще го оцени.
    4 Лични човешки и приятелски контакти с клиентите и искрена широка усмивка за всеки заинтересован от вашия труд.

    Всички тези фактори биха ви помогнали да продавате продукцията си на дребно според възможностите на местния пазар на доста по-висока цена на клиенти които ценят качеството, като на тези продажби ще може да разчитате многократно в годините напред.

  3. #63
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    20161105_201928.jpg
    Понеже, ме припират, пускам черновите!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Белия цвят как го докарваш?

  5. #65
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ааааааа, Гоше! Аз нищо не докарвам. При мен всичко е от еко, по био. Демек органично- натурално! Това бялото, е само акациев мед, с букет.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #66
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    В теб не се съмнявам изобщо.
    Тоя десния буркан ми заприлича на прясно подквасено кисело мляко, та затова питам.

  7. #67
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Продажбите на мед по интернет-а е една неразработена ниша според мен...много от нас пишат и в други форуми - по интереси, професионални, автоклубове, по марки автомобили и..т.н. - има ляП според мен!!!

  8. #68
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    ...................

    Прикачен файл 7831
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  9. #69
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Този вид мед е особено полезен за хора, страдащи от бронхит, както и от някои вътрешни болести. Слънчогледовият мед притежава доста добри хранителни и медицински свойства, което му отрежда едно от водещите места сред различните видове пчелни продукти. Най-голямото предимство, обаче, на този мед е бързото му разграждане в организма на хората, което е от голямо значение за хора, нуждаещи се от сила и енергия за кратко време. С това си свойство, слънчогледовият мед е от особено голямо значение за хора, които имат проблеми или желаят да укрепят своята сърдечносъдова система.


    Baжнo e дa ce знae, чe ĸoнcyмaциятa нa ĸpиcтaлизиpaл мeд, нe caмo cлънчoглeдoв, имa и cвoитe пpeдимcтвa.
    Πopaди пo-бaвнoтo paзтoпявaнe нa ĸpиcтaлитe в ycтaтa много от полезните вещества преминават чрез жлезите под езика по-бързо в организма.
    Cлънчoглeдoвият мeд oĸaзвa лeчeбeн eфeĸт въpxy cтoмaшнo-чpeвни зaбoлявaния, диxaтeлнaтa cиcтeмa, бъбpeци, ĸoжни пpoблeми,
    нo e пoлeзeн нaй-вeчe зa cъpцeтo и ĸpъвoнocнaтa cиcтeмa, и e цeнeн пoмoщниĸ в пpoфилaĸтиĸaтa и бopбaтa cъc cъpдeчнo-cъдoвитe зaбoлявaния.
    B ĸoмбинaция c чepвeнo винo e oтличнo cpeдcтвo зa пoдoбpявaнe нa ĸpъвooбpaщeниeтo, cъщo тaĸa имa oceзaтeлeн eфeĸт пpи xopa cъc cтyдeни ĸpaйници.

  10. #70
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2013
    Мнения
    2
    Слънчогледа задължително се пръска с хербицид, при нужда с фунгицид и изключително рядко с инсектицид.

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •