Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 95
  1. #31
    Заслужил Автор
    Регистриран
    08.01.2011
    Мнения
    392
    Пчеларски район
    Троянска община
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

    Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.
    Някой, също като теб използва външни хранилки...

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Аз нямаше да подпиша договора, след като видя, че за Кумафос изискването е 0.01 mg/kg.
    Да за разлика от нас, Апимел сигурно си има подписани договори с германците с параметрите които търсят от нас.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Затова мисля че е добре да се преборим такива договори да се подписват предварително.
    Добре , подписваме договор. При възникване на проблем, колко хора могат да пратят проби в Германия? Дори и да го направят, кой ще признае резултата?

  4. #34
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Добре , подписваме договор. При възникване на проблем, колко хора могат да пратят проби в Германия? Дори и да го направят, кой ще признае резултата?
    Отговорът на въпроса ти е за друга тема
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    27.04.2011
    Мнения
    51
    Тезата за слънчогледа не е вярна от12 тона изкупен мед при нас поне10 бяха чист слънчоглед

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    В интерес на истината се оказа, че в меда ми наистина има Кумафос. В нормите е, но го има. И това е нормално, след като есента съм третирал с Чекмайт.

    Днес получих изследванията и за чуждите ензими, и наистина в меда ми се оказа, че ги има. Тука съм безкрайно изненадан, но факт - моите лични изследвания също показаха, че ги има.

    Та за да ми е чиста съвеста, искам на всеослушание да си призная, че Симеон Станчев е бил прав. Да, моят мед е проблемен. Как се е случило това тепърва ще разследвам и ще изгледам хиляди часове видеозаписи на камерите. Хванала ме е някаква параноя, защото няма разумен и логичен начин, по който в меда ми да се появят външни ензими.

    Както и да е. Обвинението ми към АПИМЕЛ си остава, но не защото е ИЗЛЪГАЛ (явно е казал истината), а защото не ме е предупредил, че очаква мед с някакви СУПЕР КАЧЕСТВА, и така ми загуби 3 месеца. Така се е прекарал и той самия, защото е харчил пари за допълнителни изследвания.

    Какво излиза от цялата тази изстория?

    Ами ако АПИМЕЛ беше честен и предварително си казваше условията, нямаше да загубим пари нито аз, нито той.

    Какви изводи можем да си извадим?

    Ами най-добре е наистина да се сключват предварителни договори, в които точно и ясно да се пише какви са изискванията към меда (параметър по параметър) и в които точно и ясно да са описани правата и задълженията на двете страни. Това е единственият начин всичко да е честно и почтено и за двете страни, иначе в момента се случват гафове, от които пак потърпевши са и двете страни. А не е редно така - редно е щетите да ги търпи само ВИНОВНАТА СТРАНА. Но как да разберем коя страна е ВИНОВНА, след като няма договор с предварително договорени КЛАУЗИ.
    Матеев това с резултатите е лошо още повече като не е умишлено . Предната година с постовете си ми направи лошо впечатление , като често споменаваше за мошенгии и тарикатлъци от пчелари и сега се надявам че по-рядко ще го правиш .
    За въпросната фирма изкупува в района където пчеларствам и тази година (януари-февруари) взе меда на на колегите около мен без проблем . Сега есента до колкото разбрах са казали за взимане на проби когато го взимаха на 5 но още не са минали и предполагам че ще съборят цената. Така , че и хубаво и лошо за тях .

  7. #37
    Автор
    Регистриран
    22.10.2015
    Мнения
    116
    Пчеларски район
    Кнежа
    В северозападна България (Кнежа) минаха около 20ти август и обещаха 5лв. До 1ви Септември ,след това цената пада.. Минаха понеделник и г взеха наистина на 5лв./кг. За мен е първа година като пчелар и не знам как работят ,но колегите от моя град са доволни . Можеби 80% от наличният мед в града го купиха на 5лв.

  8. #38
    Наблюдател
    Регистриран
    29.11.2017
    Мнения
    13
    Някои да знае нещо за Апимел през 2017 година, изкопуват ли на мен ми взеха проба преди 3 месеца звъннах им казаха че пробата е готова медат е хубав но никой още не е идвал да го копува

  9. #39
    Потребител
    Регистриран
    18.08.2014
    Мнения
    65
    Преди близо месец изкупуваха в община Сливо поле.За 4.50 взеха проби и на толкова го взеха.

  10. #40
    Цитат Първоначално публикувано от antonio9490 Виж публикацията
    Някои да знае нещо за Апимел през 2017 година, изкопуват ли на мен ми взеха проба преди 3 месеца звъннах им казаха че пробата е готова медат е хубав но никой още не е идвал да го копува
    Обади се на Терзийски и го питай кога ще идват. На някои са го взели вече, а на някои още не са. Казват, че ще го вземат.

 

 
Страница 4 от 10 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •