Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 95

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа

    ФИРМА "АПИМЕЛ" - МНЕНИЯ

    Моля за мнения относно фирма "Апимел"
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Най-големите мошенници в бранша.
    Последния им хит - глифозати.

  3. #3
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Най-големите мошенници в бранша.
    Последния им хит - глифозати.
    Да, така е. Некоректни са че не казват, че малко по-високата цена не е заради сините очи на пчеларите. Нали всеки иска различна цена според качеството - ами ето ви! При конвенционалния мед има някакъв толеранс за нивата на остатъчните вещества в меда ( справка - нормативните уредби в ЕС). При Апимел - НЯМА! Всичко трябва да е под лимита за детекция. А за какво им е такъв мед, който на практика е био, всеки да отгатне за себе си.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Лично са ми "откривали" един път сулфонамиди и един път антибиотици, като никога ама абсолютно никога не съм ползвал подобни. Не съм купувал семейства и т.н. НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДАТ ВЪПРОСНИТЕ "ЗАМЪСИТЕЛИ". Въпросния "проблемен" мед продадох на други фирми и нямаха АБСОЛЮТНО НИКАКВИ ЗАБЕЛЕЖКИ КЪМ КАЧЕСТВОТО.Това отсяване на качествения мед ли е или пълна измама?
    Този пост е редактиран от rosty_sz; 10.10.2016 в 15:11.

  5. #5
    Автор
    Регистриран
    07.10.2010
    Мнения
    104
    Пчеларски район
    ДОБРИЧКА
    НА познат му взеха проба на 5 лв изкараха му антибиотик а сега му купиха меда на 4.2

  6. #6
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.02.2011
    Мнения
    569
    Пчеларски район
    Резерват "Северозапад"
    Цитат Първоначално публикувано от enchev Виж публикацията
    НА познат му взеха проба на 5 лв изкараха му антибиотик а сега му купиха меда на 4.2
    Типично за фирмата им. На два пъти съм се возил на техния влак, та оттогава не ща и да чуя за тези мошеници.
    Keep Walking...

  7. #7
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Лично са ми "откривали" един път сулфонамиди и един път антибиотици, като никога ама абсолютно никога не съм ползвал подобни. Не съм купувал семейства и т.н. НЯМА ОТ КЪДЕ ДА ДОЙДАТ ВЪПРОСНИТЕ "ЗАМЪСИТЕЛИ".
    Рости, какво ще кажеш за животински обекти в района ( крави, овце), откъдето чрез урината могат да попаднат в меда. Наскоро се оказа че единия от откриваните препарати го добавят към водата на кокошките против диария, което е и най-логичното предположение за източника според мен ( особено ако кошерите са близко до селото, където кокошки бол).

    Много е важно да разбереш КОЛКО ТОЧНО единици сулфонамиди са открили в пробата от меда ти! Защото до 10 единици на милион ( ppm; mg/kg) могат да попаднат буквално от въздуха. Когато пчеларя умишлено е използвал препарати, стойностите стигат до няколко ХИЛЯДИ на милион. ЕТО това е разликата!

    До едно, 1 и нещо ppm в меда другите фирми спокойно го купуват, за в Раковски този мед обаче е "проблемен".

    Рости, след като на два пъти са ти откривали остатъчни вещества ( предполагам в една и съща година, или поне с период 3 години едно от друго), що не пробваш да ги викнеш за проба - ей така от любопитство, да видиш какво ще ти отговорят.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    И двата пъти беше на акация. За нея ходя на подвижно в едни гори и най-близкото населено място е на 3 км. Винаги слагам солена поилка. Шанса да са пренесли от вън е нищожен.
    След първата "издънка" и вдигнах гранде скандал.На следващата година ми счупиха телефона да искат проба.Отказвах им поне седмица преди да се съглася. Пак "издънка" пак гранде скандал. Вече не ми звънят, аз също. Казал съм им че ще се постарая колкото може повече хора да разберат какви са. Изпълнявам си обещанието.
    За сега спирам да пиша срещу тях за да не излезе, че аз съм единствения недоволен. Давам думата на колегите.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от scutellator Виж публикацията
    Рости, какво ще кажеш за животински обекти в района ( крави, овце), откъдето чрез урината могат да попаднат в меда. Наскоро се оказа че единия от откриваните препарати го добавят към водата на кокошките против диария, което е и най-логичното предположение за източника според мен ( особено ако кошерите са близко до селото, където кокошки бол).
    Къде наскоро се оказа открит този препарат?И не е ли това логикага : забиват те с някакъв антибиотик, който видители го има във всеки двор.За мен логиката е, като не ти е био меда ,да се купи поне с лев надолу.
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 11.10.2016 в 11:26.

  10. #10
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.05.2014
    Мнения
    281
    Пчеларски район
    бургас
    Читава си е фирмата кои дава по-добра цена от тях,глифозатите не е тяхна измишльотина каквото каже германеца това става и другите износители го изследват .

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •