Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 45
  1. #21
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    Също така обичат и автомобилни гуми.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    На черешово дърво,а също и на дюлево дърво ,също се хващат .
    СМЯХ,СМЯХ И ПАК СМЯХ ,А СЛЕД ТОВА ---БЛАЖЕНСТВО !!

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Мен по-точно ме интересуваше какви дървета предпочитат за хралупи.
    Налитат и на големият венец на велосипед .
    За хралупи предпочитат основно широлистни дървета .

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    В иглолистните дървета получават ли се хралупи?

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Мен по-точно ме интересуваше какви дървета предпочитат за хралупи.
    Преди 15-20 години вадихме с покойния ми баща един от букова хралупа . Миналата година два заселени в орех.Единия го измъкна колега, а другия беше в частен имот и не ставаше да се реже . Тази пролет беше фалирал. В момента знам един в една стара череша на около 5-6 метра и ще го наблюдавам пролетта ако има късмет. Наскоро един човек в случаен разговор ми каза,че видял оживление в дупката на една трепетлика, но това е било август и още не ме е водил до мястото ! Чувал съм за стари ябълки, таван на стара къща, но за дувар не ! Колкото до захващането ябълките и джанките водят в класацията, но случая на Илиев с куртката за мен е за топ 10 ! Пролетта един , направил опит да зимува в клоните на един бор го беше открил комшия . По далаците се чернеело от пчели набити в килийките . Вероятно не са знаели за Апифонда !

  6. #26
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.04.2013
    Мнения
    774
    Пчеларски район
    Варна
    Цитат Първоначално публикувано от Ivan Mankov Виж публикацията
    Преди 15-20 години вадихме с покойния ми баща един от букова хралупа . Миналата година два заселени в орех.Единия го измъкна колега, а другия беше в частен имот и не ставаше да се реже . Тази пролет беше фалирал. В момента знам един в една стара череша на около 5-6 метра и ще го наблюдавам пролетта ако има късмет. Наскоро един човек в случаен разговор ми каза,че видял оживление в дупката на една трепетлика.........
    Ей заради това ви завиждан на вас в Балкана! От всяко дърво дебне рояк, а при нас на морето само рускини.

  7. #27
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    Тези отговори пораждат и друг въпрос относно пчелите в дувара,какъв е минималния брой на пчелите в едно семейство,едвали в дувара има достатъчно място за нормолно пчелно семейство?

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Точно те са нормалните семейства.Всичко друго е интерпретация.Иначе мин. брой на пчелите в едно такова семейство е 0,5кг-1кг.-демек 3 дб рамки.

  9. #29
    Потребител
    Регистриран
    12.08.2016
    Мнения
    58
    М да,така е.Това означава ,че ако ще ги ползвам за отводки ще трябва да не ги закачам и да си живеят в дувара , да ги подхранвам с външна хранилка,но пък никога няма да станат силен рояк.Ако пък успея да ги преселя в кошер и се развиват добре ще мога да правя и отводки и да задоволявам "лакомията" ,но нека първо презимуват,да не приготвям бурканчето преди да е капнал медеца.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    09.07.2016
    Мнения
    14
    Пчеларски район
    Горна Оряховица
    Преди няколко години един рой се беше заселил в ямата на външния кенеф на село , а наскоро бяха пробвали и в комина.

 

 
Страница 3 от 5 ПърваПърва 12345 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •