Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 27 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 264
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    13.09.2011
    Мнения
    4

    КАК ДА ПРЕДПАЗИМ КОШЕРИТЕ СИ ОТ КРАЖБА

    Здравеите!!!
    Аз се занимавам с пчеларство от 5 години. Имам голямо желание да увелича пчелина си, но нямам тази възможност, поради простата причина че нямам достатачно място в двора. Има вариант да расположа пчелина на общинска земя, но проблема ми е как да охранявам пчелните семеиства. Много ще съм благодарен ако някои даде някакво предложение как би могло да стане това. Вярвам, че задавам тези вапроси на правилното място. Благодаря предварително!

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Колега, трудна работа е това. Живеем в държава на абсурдите. Всеки си намира начин да си пази както имота, така и пчелина. Няма кой да ти даде правилен съвет тук относно това. Всички си викаме трай бабо да не те срещне мечка в гората.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2011
    Мнения
    88
    Здравей колега днес един наш колега ми се похвали че си е включил пчелина към СОТ прекарвали някаква жица през мрежата и ако се прекъсне веригата се активира алармата.Успех!!!!

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Варианти много. Въпроса е колко средства искаш да инвестираш и какво целиш да постигнеш. Има варианти за видеонаблюдение онлайн, може и проста аларма по описания в предния пост начин въпреки, че само една жица се преодолява лесно. Трябва да са повече.

  5. #5
    Да, много зависи от това колко парички има иначе най добре вграден чип и GPS - Global Positioning System.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    13.09.2011
    Мнения
    4
    Благодаря ви много!!! Ще пораспитам тук там и ще видя кое е ще е най изгодно за мен. :D

  7. #7
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Това с чипа и GPS е много добра идея. Колко ли струва удоволствието. Къде мога да получа повече информация? То май трябва да се слага чип на всяка рамка, или поне на 90% от рамките, щото има случаи на кражба само на пчели с рамки без кошерите
    Тодор Тодоров

  8. #8
    Цитат Първоначално публикувано от ттитто
    Това с чипа и GPS е много добра идея. Колко ли струва удоволствието. Къде мога да получа повече информация? То май трябва да се слага чип на всяка рамка, или поне на 90% от рамките, щото има случаи на кражба само на пчели с рамки без кошерите
    Определено няма да е без пари , но ако имате много кошери и вече ви е дошло до гуша някой да ви ги тараши това ще е чудесния начин да го хванете и да му счупите ръчичките та да не пипа друг път нещо дето не го е правил той.

  9. #9
    КОлеги някой намерил ли е инфо за GPS-те,цени фирми сайтове.Ще съм благодарен на всякаква информация?

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ето тук можете да видите доста голям асортимент от устройства за проследяване чрез GPS
    http://s.dealextreme.com/search/gps+tracker
    Общо взето принципа е един и същ. В устройството се поставя СИМ карта слага се батерията и се крие колко може по добре. Когато искаш да видиш къде се намира устройството (кошера, ремаркето и т.н) пращаш едно SMS-че и получаваш като отговор GPS кординатите. Набираш ги в Гугъл мапс и ако не са там където трябва ......
    Готино е защото няма такси и т.н. Недостатък е, че трябва да следиш да не пада батерията, но по принцип може да се измисли да работи с външна която да държи и по месец. Естествено устройството трябва да е скрито мнооооооооооооого добре защото крадеца ако го намери го деактивира моментално. Не съм ги разглеждал скоро и не знам дали вече не са ги измислили да ти праща SMS щом започне да се движи. Ако някой сега ги разгледа подробно и забележи такова да даде линк, защото това е много готина екстара.

 

 
Страница 1 от 27 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •