Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 264
  1. #31
    Потребител
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    89
    А какво ще кажете, ако се пипне и малко закона и оградения и регистриран пчелин при кражба, да се счита, че кражбата е от личният ми имот?

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    То и сега е така

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    27.01.2012
    Мнения
    39
    Има ли Сот(д) за пчелин.
    Мед ям всякакъв .

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Зависи от оградата на пчелина

  5. #35
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Цитат Първоначално публикувано от advanced
    Аз ще пробвам една идея, ако някой го е опитвал да сподели.
    Бетониран в земята фундамент от винкели. Върху него се ловят дъната със шпилки. Във всяко дъно има фрезенк, който скрива горната част на шпилката, и корпуса стъпва върху и. Така за да бъде откраднат трябва да се свалят корпусите и с ключе и луличка да се развърти шпилката.
    Колкото до кражба на пчели и рамки, може да мине номера със заблуда на противника - бележка под капака - КАРАНТИНА
    Аз това с бетона съм го виждал ,от фундамента излизат дебели вериги минават през халки ,които са хванати за корпусите и дебел катинар,обаче собственика живее на километър от там и има много добра ограда ,а на друг му вдигнаха 24 дадана наведнъж ,на трети пък му взели 2 носили ги 200 метра и ги зарязали :D доста жила са изяли

  6. #36
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Не е ли най добре да се сложат охранителни камери,някъде скрити да не се виждат,а на видно място да се оставят само тела така че да се виждат от всеки и да плашат непрофесионални крадци.Мисля че ще има добър ефект тъй като тези които могат да се справят с изключването на камери са професионалисти които няма да се занимават с мъкненето на кошери и риска от нажилвания.Тези които крадат кошери са разни селски апаши които се правят на големи гангстери и вземат на някой човечец няколко кошера продадат ги за без пари и после се правят на оборотни в селската кръчма.Това правят не само с кошери,а и със всичко което и попадне в некъдърните и ръчички тъй като освен това нищо друго не могат да правят!!!!!!!!!!
    А най добре е никой от нас да не купува крадени кошери,защото всеки знае от каде са му кошерите,така няма да има причина да ги крадат защото няма на кой да ги продадат.

  7. #37
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    В 99% от случаите кошери се крадат от пчелари!

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Може и да има гладни хора -дояло им се сладко.

  9. #39
    Проблемите с кражбите съм ги решил по следния начин:
    1. Голями и ужасно тежки лежаци.Не ги премествам често,но когато се наложи викам поне трима мъжаги.
    2. Ръчно изработени катинари.Всеки е уникален и неповторим.
    3. Тайни резета под капаците.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  10. #40
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Колеги,днес е АД за мен....
    Единият от далечните ми пчелини е станало кражба на пчелни кошери(през зимата),други са ги носели и хвърляли в плета...
    Всичко общо ми няма 16 кошери от 72 пчелни семейства в пчелина...
    Старите ги е хвърлял,а новите ги е взел за себе си.
    Моля да споделите вашите мнения,как да си реша проблема с тези идиоти,то бива злоба ама такова нещо е направо чудовищно. next_mad;

 

 
Страница 4 от 27 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •