Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 59 от 75 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 581 до 590 от общо 747
  1. #581
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Някой да отвори банкова сметка и да превеждаме парите. Явно трябва да станем въци, и да си вършим работата сами. Щото организациите още си говорят на “ние“ и “вие“. До Цветомир, едно предложение. Щом се свързваш с тези адвокати, подскажи им малко да разтълкуват сега действащата наредба, и това което се готви да променят. Да не се окаже после, че готвените промени са законни и “необходими“. Това се сетих аз като предложение. Щото делото ще се води 1 път. И “ако“ се окаже , че не сме прави ние. Това ще бъде края на всичко.

  2. #582
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    Трябва да решим каква сума ще е необходима и по колко лв. ще се превеждат.
    Примерно 75 по 40лв. 3000лв. Но дали ще са достатъчни, защото няма да е приятно да до събираме.
    Другата идея е горницата да се дарят на (има много нуждаещи)
    Давайте да действаме.

  3. #583
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Съгласен! Все си мисля, че проблема ни е много специфичен. Дали, Кожухаров който е доста навътре в нещата би се съгласил?

    Поздрави, Г. Георгиев

  4. #584
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Този който ще събира парите (или на който ще е банковата сметка) трябва да е с добро име и човек на който се има доверие .Другия вариант е кантората да отвори такава и се отчита за всяко едно действие но не ми е ясно кой ще контролира това.
    До Цветомир, едно предложение. Щом се свързваш с тези адвокати, подскажи им малко да разтълкуват сега действащата наредба, и това което се готви да променят. Да не се окаже после, че готвените промени са законни и “необходими“.
    За това няма проблем и ще питам но предполагам , че тогава ще започнат и финансовите ни ангажименти към кантората . Очаквам и от другите да се включите с идеи и ангажименти за да се случат нещата . Има ли някой в София който може физически да контактува с кантората ?

  5. #585
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Cvetomir Виж публикацията
    Този който ще събира парите (или на който ще е банковата сметка) трябва да е с добро име и човек на който се има доверие .Другия вариант е кантората да отвори такава и се отчита за всяко едно действие но не ми е ясно кой ще контролира това.

    За това няма проблем и ще питам но предполагам , че тогава ще започнат и финансовите ни ангажименти към кантората . Очаквам и от другите да се включите с идеи и ангажименти за да се случат нещата . Има ли някой в София който може физически да контактува с кантората ?
    Аз съм от Плевенско. Нямам възможност и опит да се занимавам с ходене до София. На мен не може да се разчита. Ще чакам номер на банкова сметка. Ще преведа 50лв. (предполагам ще стигнат 50лв.) При второ дело или инстаннция (или обжалване) нека се съобщи какво ще трябва да се събира допълнително.

  6. #586
    Автор
    Регистриран
    20.12.2013
    Мнения
    139
    Пчеларски район
    Тервел
    От опит знам че да се свърши една работа трябва да тръгнеш с парите напред, тоест да определим една сума за колегата дето ще се занимава с комуникирането с кантората. Примерно 50лв на посещение.

  7. #587
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Виждам , че за момента почти няма желаещи да помогнат с част от ангажиментите . Ако се създаде някаква организация съм насреща и ще помагам . Четох по разни коментари във фейсбук , че нерегистрираните( полулегалните и тези в "сивия сектор") не ги бърка и т.н. трябва да знаете , че след тази регистрация ще има доста повече рестрикции и възможности да се използва натиск спрямо вас . Не знам дали е свързано с тази или друга наредба но от месец по селата в моя район общинските земеделски служби събират информация за пчелините и зазимените пчелни семейства и то от кметствата а не от ветеринарните служби. Лично според мен цялата идея е сбъркана на тази промяна и дори и ако някъде по света се прави с цел за доброто на пчеларя тук се изкривява и се наглася така , че да обслужва нечии лични интереси и да създава неудобства. От министерството също се ослушват дали да разгласяват или тихомълком да се размине всичко , защото им е ясно че ако се заведе дело освен ,че ще отпадне наредбата най-вероятно и доста места ще изстинат .

  8. #588
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    http://www.m.sinor.bg/46905-do-31-ma...markirani.html
    Почна се. А обещанията бяха първо за подвижните пчелини и 2 г. гратисен период за всички останали.

  9. #589
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    http://www.m.sinor.bg/46905-do-31-ma...markirani.html
    Почна се. А обещанията бяха първо за подвижните пчелини и 2 г. гратисен период за всички останали.
    Добре де, тая наредба приета ли е вече от МЗХ? Публикувана ли е в държавен вестник? Или информацията в статията е на агенция ЕЖК?
    Мразя такива статии, които не се позовават на никакъв официален източник и са от анонимен автор!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #590
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Добре де, тая наредба приета ли е вече от МЗХ? Публикувана ли е в държавен вестник? Или информацията в статията е на агенция ЕЖК?
    Мразя такива статии, които не се позовават на никакъв официален източник и са от анонимен автор!
    Не, не е публикувана в ДВ, а на сайта на МЗХ за 30 дневно обсъждане(или нещо подобно - по новия закон за нормативните актове го има това изискване) - "обществени консултации"...

    http://mzh.government.bg/MZH/bg/norm..._norm_akt.aspx

    http://mzh.government.bg/MZH/Librari..._561.sflb.ashx

 

 
Страница 59 от 75 ПърваПърва ... 949575859606169 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •