Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 74 от 75 ПърваПърва ... 246472737475 ПоследнаПоследна
Резултати от 731 до 740 от общо 747
  1. #731
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от dukov Виж публикацията
    ИЗРАБОТВАМ ЖЪЛТИ ТАБЕЛКИ ПО НОВАТА НАРЕДБА 10
    ЗА МАРКИРАНЕ НА ПЧЕЛНИТЕ СЕМЕЙСТВА
    Не харесвам писането с главни букви!!!!

  2. #732
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    И отново за идентификацията на пчелните семейства:

    Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 6 от 2013 г. за изискванията към средствата за официална идентификация на животните и използването им, условията, реда и контрола по събиране, въвеждане, поддържане и използване на информацията в Интегрираната информационна система на Българската агенция по безопасност на храните
    --> ТУК.

    Предлаганите изменения касаят и пчелните семейства. В мотивите се казва:

    "... въвеждането на изискванията към индивидуалните идентификационни табели за пчелните семейства с този проект е свързано с факта, че пчелите са част от животните и като такива са част от предметния обхват на действащата наредба.
    По отношение на изискванията към индивидуалните идентификационни табели за пчелните семейства - поради спецификата на вида, не се използват характерните за идентификация на животните ушна марка или транспордер, а индивидуална идентификационна табела, а с цел по-голяма яснота пчелните семейства са споменати отделно от другите животни.
    Въвеждането на изискванията към индивидуалните идентификационни табели за официална идентификация на пчелни семейства с предложените нови текстове в проекта – чл. 2, ал. 3 и ал. 4, б. „в”; чл. 3, ал. 8; чл. 6, ал. 7; чл. 11а и др. е обусловено и от последните допълнения (ДВ, бр. 26 от 2017 г.,) на Наредба № 10 от 2015 г. за условията за регистрация и реда за идентификация на пчелните семейства. С този проект се цели унифициране на тези средства и тяхното използване при идентификацията на пчелните семейства в Република България, както съответно и изпълнение на изискванията на чл. 51а и чл. 51б от ЗВД." и т.н.

  3. #733
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Колеги, промяната в реда за идентификация на пчелните семейства вече е факт. В последните месеци на старата година се проведе тихомълком "обществено обсъждане" и с брой 5 на държавен вестник от 2018 вече имаме влезли в сила нови табелки за кошерите. Това ви го казах, че ще стане когато казаха ще ги въведем само за биото и се оказах прав. Вече са валидни за всички и първите изгорели ще бъдат хората играли по някакви програми и съответно подлежащи на контрол. Администрацията в министерството за пореден път доказа, че ще стане на тяхното колкото и безумно да е решението им. При проведени разговори с пчелари от доста страни от ЕС и при гледани хиляди пчеларски клипове не съм срещнал такова нещо, но ние в БГ ще поставим началото. Жълти табелки със щрих кодове, които не само че няма да решат нито един проблем, а ще ни създадат куп неприятности. Всъщност тези табелки ще решат част от проблемите на министерството. Вече зимна смъртност гарантирано няма да има, защото ако обявите такава трябва да занесете табелките на загиналите кошери,които сте закупили със собствени средства, в БАБХ и да напишете протокол и да ги предадете за унищожаване. като направите отводки да си възстановите семействата ще си купите нови табелки и ще търсите доктора да ви ги въведе в системата. И така през целия сезон. Обединяваш, протокол и унищожаване на табелката, търтовка- протокол ......, създаваш отводка- протокол и т.н. За двумайчини, двусемейни и помощни семейства въобще не говорим, това не се събира в мозъка на администратора в МЗХ.
    На всички колеги ЧЕСТИТО,за който иска да се запознае с новия вид на наредбата ето линк
    https://www.ciela.net/svobodna-zona-...iew/2135915767
    Можете да обърнете внимание на чл. 3а чл. 11а и т.н.

  4. #734
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Рости, според теб защо се стигна до това дередже, замислял ли си се?

  5. #735
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Рости, според теб защо се стигна до това дередже, замислял ли си се?
    Нямам еднозначен отговор. Причините са много и не мога да преценя коя е водещата. Пълна свинщина в сектора както и на повечето места в БГ.


    п.п Имам чувството, че допуснахме една много голяма грешка преди няколко години, но темата е АНАТЕМА в сектора и в никакъв случай не искам да говоря по нея.

  6. #736
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Нямам еднозначен отговор. Причините са много и не мога да преценя коя е водещата. Пълна свинщина в сектора както и на повечето места в БГ.


    п.п Имам чувството, че допуснахме една много голяма грешка преди няколко години, но темата е АНАТЕМА в сектора и в никакъв случай не искам да говоря по нея.
    Не знам за каква грешка говориш, но на мен ми се струва, че целия сектор става АНАТЕМА. Какво се случи, че държавата иска на кьоравия окото да извади? Пчеларите ли "лапаха" най-много? Или пък най-много забогатяха?
    Имам чувството, че някой целенасочено ебава майката на всичко. И друго чувство имам, че това е някой от "великите пчелари", който си е казал "аз като няма да съм - никой няма да бъде"...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #737
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Не знам за каква грешка говориш, но на мен ми се струва, че целия сектор става АНАТЕМА. Какво се случи, че държавата иска на кьоравия окото да извади? Пчеларите ли "лапаха" най-много? Или пък най-много забогатяха?
    Имам чувството, че някой целенасочено ебава майката на всичко. И друго чувство имам, че това е някой от "великите пчелари", който си е казал "аз като няма да съм - никой няма да бъде"...
    Такава ще е тя и скоро няма да се оправи. Докато ни ръководят разни баламурници и тикви ще е все така. Но какво да се прави? Силата е с тях.

  8. #738
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2016
    Мнения
    14
    Вчера ходих в ОДБХ да си заверявам анкетните формуляри и докторът ме пердупреди, че трябва да си маркирам кошерите с новите жълти табели. Във връзка с това:
    1. Тези табели задължителни ли са, ако не участвам в мерки по ПРСР, а само в НПП? Какъв е срока за такива дребни пчелари?
    2. Доколкото четох наредбата, разбрах, че нещата са свързани и с обслужващия ветеринарен лекар, но не разбрабрах първо поръчвам табелите, после ги нося на лекаря или първо трябва да отида при него и тогава да поръчам.... Ако някой може да ми обясни последователността в елементарни стъпки като за прости хора, ще съм му много благодарна.
    3. Бихте ли дали адреси или линкове на фирми, изработващи табелите. При изборът на такава фирма има ли региона или може от всякъде?
    Видях, че в темата има изписани доста неща по въпросите ми, но не съм сигурна доколко са актуални и за това си позволявам за питам.
    Предварително благодаря на отзовалите се!

  9. #739
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Реда е поръчваш, продавача ти ги зачислява на твое име, слагаш ги и тогава ветеринара ги "активира", че са поставени. Фирмите производители ги има в списък към министерството за лицензираните производители. Търсите в гугъл.

  10. #740
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Какво означава " активира"?

 

 
Страница 74 от 75 ПърваПърва ... 246472737475 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •