Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 44 от 75 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 431 до 440 от общо 747
  1. #431
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    "ще се предизвика преразглеждане на Закона за пчеларството, а след него и на всички засегнати наредби." "в процеса на промяна на законодателството ще имаме шанса да го направим ВСИЧКИ ЗАЕДНО от страниците на форума."
    Бях се зарекъл да не пиша повече, но четейки всичко това ме засърбяха пръстите.
    А сега по темата. Умишлено съм избрал само тези текстове в цитата, за да наблегна на тях. МЗХ отдавна имат мераци за промяна в закона за пчеларството. последния път нищо не се получи поради общо неразбирателство в политическото ръководство на сектор пчеларство или иначе казано борбата за власт между пчеларските лидери кой да е по, по, най. Въпреки че не пиша следя с интерес изявите на всички тях, както по форумите, така и във фейса и дори във вестниците(за по-старата генерация) това боричкане много ми напомня на това, което представлява днес нашето държавно управление. Голяма част от лидерите на пчеларството не могат да се гледат един друг. Меко казано мисия невъзможна ще е да седнат на една маса , да обсъждат промени, които неминуемо ще засегнат и въпроса за лидерството(това просто е неизбежо). Опита който получих от участието си в работната група по първия опит за промяна в закона ме навежда на мисълта, че това което се случва в момента е начин на МЗХ да не се занимават с промяната на пчеларския закон, поради изброените по-горе причини, а директно по перваза да си прокарат това което им е на сърцето. Тогава доста предложения обсъждахме тук във форума, но не би. Те въобще не бяха чути. Аз още държа на всъчки тях, но съм убеден, че те няма да видят бял свят по простата причина преди противоречаха на икономическите интереси на двама лидери а сега вече и на администратора на форума. Спирам до тук, че току виж съм получил бан.
    Иначе съм съгласен, че сега е удобен момент да се протестира, като трябва да се вземе под внимание, че протестира не значи единствено да се скача пред парламента или където и да е. Дори и само шум да се вдигне в основните медии пак е вид протест, израяване на несъгласие с щуротиите дето ги вършинякой от МЗХ. А ако вземат да се съберат заедно всички лидери (да не повярва човек, но знае ли се, стават чудеса) и да направят една пресконференция, но не да говорят глупости а да са много добре подготвени и да вдъхнат сериозен респект. Така хем ще жегнат тези дето не знаят за какво става въпрос(ще ги просветят), хем ще кажат, че този път няма да е като миналия. Една предварителна реклама за един евентуален протест. Матеев би трябвало добре да владее материята с маркетига. Сега управляващите са готови да правят отстъпки, но дали ще е така след изборите, освен ако не стане чудо и правителството подаде оставка. От МЗХ имат навика да замазват очите с обещания и нашите лидери много охотно се хващат за тези обещания, като удавник за сламка и така до следващия път. Виждам, че Матеев донякъде е на прав път и ползването на съветници му помага, но е необходимо да започне да избягва крайните залитания и преди да изрази становище е по-добре сериозно да го обмисли и консултира, ако ще и УС да свика, защото дори да погледнем само тази тема от къде тръгна и до къде се стигна се вижда че има сериозни залитания.

  2. #432
    Автор
    Регистриран
    13.12.2014
    Мнения
    175
    А какво ще кажете и за подписка?
    Така ще могат да се оформят ясни искания, които да се подкрепят от повече пчелари.
    Сигурен съм, че има начин логистично да се организира.

  3. #433
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Правилния път е КБП да стане БРАНШОВА ОРГАНИЗАЦИЯ. Дано стане по-скоро.

  4. #434
    Потребител
    Регистриран
    14.03.2015
    Мнения
    57
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Почти е сигурно, че в края на краищата ще се съгласим с жълтите табелки, но срещу това ще можем да спазарим една камара други облегчения за целия сектор. И най-важното - в процеса на промяна на законодателството ще имаме шанса да го направим ВСИЧКИ ЗАЕДНО от страниците на форума.
    Ето, че имаме разменна монета - жълтите табелки... ето, че всички заедно ще решим... съжалявам, нещо ми куца тука

  5. #435
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Както досега, насрочваме, ден и място, трябва да е петък, когато заседава НС. Пред парламента. Всичко организации, дружества и от пчелар на пчелар, трябва да се разпространи идеята. Организациите, да се подадат ръка и да действаме. сигурен съм, че Федерацията на българските пчелари и конфедерацията ще работят заедно, другите ме притесняват. Безсрочен протест, ако трябва ще се влеем в другите протести. В момента в софия течат около десетина такива.
    Ти май наистина си варваш . Явно у фейса съвсем сте се ушашавили !
    Да ти кажа ли какво ще стане, на площада пак ще бъдат само войводата , байрактаря и тъпънджията. Ако ще го правим само за да сме известни , като бием тъпана на площада !?.

    Не се ли уверихме, че така НЯМА да стане или го правим с друга цел?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  6. #436
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ако има протест предполагам ще присъствам, но не виждам каква е нуждата от протест. След като има толкова много юридически аргументи които са неоспорими, си има съд. Да си я приемат наредбата и веднага жалба в съда. Спира се действието после произнасяне, че е невъзможно да съществува при тази законова база и така. Няма да имат възможност да я вкарат отново след три месеца, защото вече ще има съдебно решение. Протеста е рискована стъпка и трябва да бъде крайна мярка.

  7. #437
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    А досега била ли е законна наредбата!?!

  8. #438
    Цитат Първоначално публикувано от Remi Виж публикацията
    Ти май наистина си варваш . Явно у фейса съвсем сте се ушашавили !
    Да ти кажа ли какво ще стане, на площада пак ще бъдат само войводата , байрактаря и тъпънджията. Ако ще го правим само за да сме известни , като бием тъпана на площада !?.

    Не се ли уверихме, че така НЯМА да стане или го правим с друга цел?
    Най обичам да говоря с анонимници. Кога ти си заставал на някой от миналите протести до колегите си?

  9. #439
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.10.2014
    Мнения
    684
    Пчеларски район
    Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Владо-Gillan Виж публикацията
    Най обичам да говоря с анонимници. Кога ти си заставал на някой от миналите протести до колегите си?
    Как бе човек, нали аз съм тъпънджията ! Ти кой си ?
    Не ща, еуропейски кранти ! Българка искам, Българка "сянка нележана”, „трева некосена”, „два бистри кладенци и вода ненапита" Връмугу

  10. #440
    аз съм ясен, застанал съм с името си

 

 
Страница 44 от 75 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •