Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 75 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 747
  1. #391
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Становищата са написани грамотно. Браво.
    Това че не отхвърляте тотално регистрацията на семействата и предлагате съвместно да изработите правилата също е много добре.
    Имам една забележка. Понятието капацитет на пчелина не съществува. В нашата БАБХ дълго време пишеха капацитети и не можеха да отговорят на база на какъв нормативен акт ги изчисляват. Бяха приели правилото че за едно семейство са необходими 10 кв.м. и толкова. От известно време тази порочна практика е прекратена и вече се издават удостоверения за регистрация на ЖО без да се споменава за капацитет.

  2. #392
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    От известно време тази порочна практика е прекратена и вече се издават удостоверения за регистрация на ЖО без да се споменава за капацитет.
    Искаш да кажеш, че са прежалили парите, които щях да дам за увеличаване броя /капацитета/ и само трябва да ги запиша при доктора. Ако си прав, ще черпя.

  3. #393
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Становищата са написани грамотно. Браво.
    Това че не отхвърляте тотално регистрацията на семействата и предлагате съвместно да изработите правилата също е много добре.
    Имам една забележка. Понятието капацитет на пчелина не съществува. В нашата БАБХ дълго време пишеха капацитети и не можеха да отговорят на база на какъв нормативен акт ги изчисляват. Бяха приели правилото че за едно семейство са необходими 10 кв.м. и толкова. От известно време тази порочна практика е прекратена и вече се издават удостоверения за регистрация на ЖО без да се споменава за капацитет.
    В началото на 2015-та реших да си регистрирам пчелина, казаха ми че на пчелно семейство се полагат по 6 квадратни метра и капацитета на ЖО се определя от площа на която с разположени пчелните семейства.

  4. #394
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.12.2013
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    СЕВЕРОЗАПАДНАЛ
    А защо трябва да е BG bee не може ли на български да пише доколкото знам българският език е един от официалните езици на ЕС.До кога само ще се дупиме.

  5. #395
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Искаш да кажеш, че са прежалили парите, които щях да дам за увеличаване броя /капацитета/ и само трябва да ги запиша при доктора. Ако си прав, ще черпя.
    Оня ден променях в бабх удостоверението от сто на 150 и ми взеха 30 лева.Регион Габрово

  6. #396
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    Оня ден променях в бабх удостоверението от сто на 150 и ми взеха 30 лева.Регион Габрово
    И аз така знам, но в Ст.З. е друг тертипа.

  7. #397
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски

  8. #398
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.10.2010
    Мнения
    302
    Пчеларски район
    Севлиевски
    И такааа,ще може ли да си оставим старата табелка която е отдясно с поредният номер на кошера и до нея да сложим новата..

  9. #399
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    "С идентификацията на пчелното семейство ще се постигне гарантиране на благополучен здравен статус на отглежданите на територията на страната пчели и добив на качествена продукция от тях"
    Журналисти........
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #400
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от bat_minka Виж публикацията
    "МЗХ публикува Проект на Наредба за изменение и допълнение на Наредба № 10 от 2015 г. за условията за регистрация и реда за идентификация на пчелните семейства, като чрез представените промени ще се осъществи регистриране на пчелните семейства в Интегрирана информационна система на БАБХ – ВетИС.
    Чрез идентификацията на пчелното семейство ще се получи достоверна информация по отношение на смъртността по пчелните семейства и нейните причини. С идентификацията на пчелното семейство ще се постигне гарантиране на благополучен здравен статус на отглежданите на територията на страната пчели и добив на качествена продукция от тях, като тук средство за идентификация на пчелно семейство е индивидуална идентификационна табела."

    Това е, решили са хората и няма отърване.Май не са чели становището на КБП.

 

 
Страница 40 от 75 ПърваПърва ... 30383940414250 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •