Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234
Резултати от 31 до 38 от общо 38
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Майките се оплодиха и осеменяват.Майката в основното семейство нея мисля -има много мед,много пчели и съвсем малко място за осеменяване,а пчелите продължават да вкарват прашец и нектар.Майката в отводката и тя осеменява,но една шепа пчели немогат да и осигурят комфорт-демек осеменява според възможностите на шепата пчели.На вид,осезаемо е по дребна от сестра си.Ще я оставя още месец и тогава ще решавам съдбата и.

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2012
    Мнения
    3
    Добре,а някъкви препоръки тогава,за райони с общо взето добра паша из пловдивска област или околните? Защото и аз съм начинаещ,и съм решил да пробвам но все още не мога да се спра на място за пчелин! Ясно ми е,че със стационарен пчелин,и без да се гонят поне две паши (то май в Пловдивско и повече не може),ще има нисък добив,но все пак очаквам вашето професионално мнение и опит!

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Моят съвет е да се поогледаш за място около поречието на Марица.Успех.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    31.10.2012
    Мнения
    3
    И аз,смятам така да направя! Благодаря ти за мнението! По ме притеснява,охраната на кошерите! Да няма,посегателства,от животни и хора,все пак едва ли ще успея да спя там! Питал съм, и по-този въпрос,но както винаги 100 души,150 мнения,а тово малко ме обърква!

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Снимката е от 01.12.,а при пчелите има 15-20кв.м. цъфтящо бораго-направо си помислих за магазините tongueout;,но ще поизчакаме150-160 дни.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов
    Снимката е от 01.12.,а при пчелите има 15-20кв.м. цъфтящо бораго-направо си помислих за магазините tongueout;,но ще поизчакаме150-160 дни.

    И така,минаха 120 дена и първите магазини с во. и без во.вече са факт.Развитието на семействата е същото,като миналата пролет 6-8 рамки пило.И таз пролет започваме с летящ старт,но......дали ще вали-божа работа.Успех на всички

  7. #37
    Градски и при мене е същото, аз вече рутирах някои семейства,дано бог е с нас.Чао и успех.

  8. #38
    Автор
    Регистриран
    05.09.2012
    Мнения
    101
    Пчеларски район
    Ловеч

 

 
Страница 4 от 4 ПърваПърва ... 234

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •