Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 81
  1. #61
    Наблюдател
    Регистриран
    29.02.2012
    Мнения
    8
    До Дачков От един познат разбрах, че е работил с алпийски кошер и при него се е получило много пчели, малко мед и масово роене.Ако успея да заселя такъв кошер ще ми бъде полезна вашата компетентна помощ.
    Хубава седмица.

  2. #62
    Наблюдател
    Регистриран
    24.02.2012
    Мнения
    8
    никой нищо не пише по тази тема каксе развиват тази година семействата във тези кошери? напишете нещо добро или лошо няма значение да можем пчеларите без опит дасе орентираме малко.

  3. #63
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Един приятел има Роже Делон!Доволен е от развитието,от меда,от зимуването.Не е доволен обаче от това че 5 корпуса не им стигат и трябва да ги вдига на 6,обаче летните бури ги събарят.Набиваше кол до всеки кошер.Другото гадно е размера на основите.Все трябва да ги режеш или да поръчваш на фирмите в особенно големи количества за да се навие някой да ти ги прави.Успех
    1000 пчелари - 1000 технологии

  4. #64
    Доброго часа, коллеги!

    У нас в России есть опыт работы с ульями РД и подобными!!!

    http://www.youtube.com/watch?v=YOH1FqDNcoI

  5. #65
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Добро пожаловать на форум, Серёга!

  6. #66
    Доброто здраве!!!
    Има руски сайт относно съдържанието на колониите на пчелен кошер ...
    http://pchelhom.ucoz.ru/
    И там е форум МФУ ...
    http://dombee.ru/paseka/index.php
    Там ще намерите много полезна информация за тези кошери.

  7. #67
    Аз ще се радвам да намерите български другари, които съдържат пчели в кошер Роже Делон!

  8. #68
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    В списание ПЧЕЛАР,от януари 2000 г., в статията За майсторлъка да пчеларстваме добре, Коста Велчев пише:

    “След като се запознах с кошера на французина Роже Делон, изпробвах неговите възможности и праз 1996 г. написах хвалебствено слово. За уточнение ще кажа, че рамката е с дължина 300 мм и височина 210 мм. Днес ми е драго да видя, че така нареченият “алпийски” кошер има толкова много застъпници у нас и че вече доста пчелари от различни краища на страната пчеларстват с него.
    Преди години ми направи много силно впечатление мнението на един французин, който споделя, че след няколкогодишно изпробване на алпийския кошер, не е могъл да открие нито един недостатък. Действително този кошер превъзхожда всички останали, защото се доближава плътно до хилядолетното жилище на пчелите – хралупата и осигурява най-добри условия за зимуване (кълбото опира до четирите стени на корпуса), никаква влага, намален разход на мед (не е необходимо да се топли въздуха около кълбото), отлични условия за отглеждане на поколението. Разбира се, необходимо е да уточним, че този кошер е без конкурент за места с ниски температури през зимно-пролетния период и слаба до средно силна паша, т. е. той е изключително подходящ за стационарни пчелини в полупланинските и планинските райони на България.”

    Въпросът ми е има ли някой това хвалебствено слово, написано от Коста Велчев? Ако го има може ли да го пусне във форума?
    През 2004 година в списание Пчелин има реклама на книгата “Кошерът на Роже Делон”, Маргарита Дикова, Коста Велчев. Може би това е хвалебственото слово?

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    625
    Статията на Коста Велчев на руски.
    http://www.beeinbg.narod.ru/alp_8.htm

  10. #70
    Потребител
    Регистриран
    22.01.2012
    Мнения
    77
    Здравейте Колеги,
    Как вадите меда? Рамките стават ли в центрофугите за "стандартни" радиални центрофуги или ползвате някакви приспособления или в хордиалните става? Не че ще направя много кошери но мисля да си направя 2-3 с около 10 корпуса, докато ги заселя ще мине време че и мед да вадя но ми е интересно как се справяте , не вярвам да ползвате специални центрофуги. Доколкото чета ги имате за екзотика в пчелина

 

 
Страница 7 от 9 ПърваПърва ... 56789 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •