Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 50
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    14.09.2016
    Мнения
    1

    Качествена храна за пчели - откъде?

    Здравейте, колеги пчелари. Потърсих из форума, но не открих много информация за качествена храна за пчели. Аз засега купувам от Мултимакс, но се надявам да получа и други предложения за хубави магазини.

  2. #2
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Най-качествената храна за пчелите е бялата кристална захар. Моите пчели само с това ги храня.

  3. #3
    Потребител
    Регистриран
    02.01.2016
    Мнения
    58
    Цитат Първоначално публикувано от dworkd16 Виж публикацията
    Здравейте, колеги пчелари. Потърсих из форума, но не открих много информация за качествена храна за пчели. Аз засега купувам от Мултимакс, но се надявам да получа и други предложения за хубави магазини.
    http://www.bienenfutter.eu/bg/Haendler/
    Ако имаш време, изчети тези теми: http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=3200 и http://pchelari.com/forum/showthread.php?t=231



    Идеята е сега да подхранваш с инвертен сироп, а в началото на пролетта - с питки. И Аграна ти ги доставя и двете с немско качество. Ако си любител на захарта, като се появи първия прашец напролет, почваш със сиропа, като според изследвания и теория цвекловата захар е най-добра за пчели, за което Аграна също са се погрижили да я доставят в 50-кг чували. Колкото по-големи количества поръчаш, толкова по-големи отстъпки в цената ще имаш.
    Друг вариант е Милерова хранилка, в която зимата поставяш захар на кристали.

  4. #4
    Цитат Първоначално публикувано от dworkd16 Виж публикацията
    Здравейте, колеги пчелари. Потърсих из форума, но не открих много информация за качествена храна за пчели. Аз засега купувам от Мултимакс, но се надявам да получа и други предложения за хубави магазини.

    http://beesmarket.com/index.php?rout...tegory&path=70

    За тези, които харесват продуктите предлагани от Аграна - Аграна Румъния ги предлага на значително по-ниска цена.

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    14.02.2011
    Мнения
    23

    храна за пчели

    Ако вярваш на всичко,което четеш,по-добре не чети

  6. #6
    Автор
    Регистриран
    08.03.2015
    Мнения
    124
    Цитат Първоначално публикувано от munchoE Виж публикацията
    Аз също препоръчвам фирмата на изложението в Плевен цената беше на 2.20 на кило която мисля, че е поносима. Харесва ми сиропа им с тимол, чай и билки гъст е мирише на билки наистина доволен съм.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    От време чета и повелителя на пчелите от друго място та той казва че са го учили:
    "давай им на пчеличките сиропец от захарчица, та да им е по леко на мешинките - щот меда е тежка храна"

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,561
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Качествена храна за пчели - от къде
    това е темата
    ами от къде от пчелите разбира се
    а ако няма тогава какво правим

    иначе повелителя казва че медът е най добрата храна ама е скъпа и не винаги има мед и тогава пчеларя слага захар а употребата захар може и да е нещо добро ама може и да не е.
    Този пост е редактиран от Георги 1974; 16.09.2016 в 20:41. Причина: Допълнение

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Най-качествената храна за пчелите е бялата кристална захар. Моите пчели само с това ги храня.
    Гоше , не съм съгласен с теб .

  10. #10
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Гоше , не съм съгласен с теб .
    А защо? твоето мнение какво е?
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •