Според новата Наредба 13 в
Заключителни разпоредби
§ 2. В срок до един месец от влизане в сила на наредбата собствениците на пчелини с регистрирани животновъдни обекти подават допълнително информацията по чл.8, ал.4.

Чл.8. (1) Лицата, които извършват/възлагат растително защитни, дезинфекционни и дезинсекционни дейности с наземна и авиационна техника, в срок до 3 дни преди датата на третирането са длъжни да:
.........
(3) За целите на уведомяването по ал.1, т.1 Областната дирекция по безопасност нахраните (ОДБХ) предоставя на възложителя данни за връзка със собствениците на пчелини
(4) Данни те по ал. 3 съдържат настоящ адрес, мобилен телефони/или електронна поща и се съобщават в съответната ОДБХ от собственика на пчелина при регистрацията на животновъдния обект


т.е. до 9 октомври трябва да дадем тези данни - въпроса е къде?
Днес случайно минавах покрай ОДБХ и влязох да попитам - казаха ми че съм първия които пита подобно нещо и не знаят нищо по въпроса, а и защо трябва да го правя след като кмета на селото би трябвало да ме уведоми и да има данните. Отделно не видяха смисъл в това понеже при регистрацията на животновъден обект се дава телефон, адрес, емейл... и след малко чудене ме изпратиха да питам в растителна защита може би за там да трябва да се подава тази информация.
След това тъй като по път ми бе и областното Земеделие влезнах и там - Те имаха наредбата разпечатана но нямаха никаква идея дали имат някакво отношение за това освен за съставяне на комисията. И че за момента не могат да ми отговорят понеже съм първия които задава такъв въпрос....
От растителна защита също останаха изненадани (телефонен разговор) - казаха че трябва да попитат просто не знаят все още нищо по въпроса...
Да повторя въпроса къде се подава и трябва ли изобщо да се подава информация за телефон, емейл и т.н. след като повечето институции по една или друга причина разполагат с подобна информация....