Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 14
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    с.Хърсово

    Питане за район?

    Здравейте колеги ,нов съм във форума ,абсолютен аматьор и начинаещ в пчеларството .Искам да Ви помоля да ми дадете информация за района около Благоевград и по точно махалите на село Хърсово ,дали има хубава паша и дали се вади доволно мед .Аз имам земя там и мисля да сложа няколко кошера там .Района е горист и ливаден .Не познавам нито един пчелар от този район и за това пиша тук ,някой ако може да даде инфо.Освен това според Вас как е по добре да се стартира с 1 или повече кошери.

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    18.11.2013
    Мнения
    487
    Пчеларски район
    с.Просена
    Най добре е да се по разходиш до там и да обиколиш района и сам да прецениш.На други пчелари не се доверявай ,ще ти кажат каквото им е удобно вяра да им нямаш много много.По лъжливо и завистливо племе от пчеларите не съм виждал.Пожелавам Ви много успех в начинанието и два пъти повече старание и четене.
    Милен Михов

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В никакъв случай, не започвай с един кошер! Минимум два. Успех в начинанието!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #4
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Според познат които има пчели някъде край Благоевград - 5-15 кг на кошер а рекорда му бил 1 тенекия от кошер. Дали е вярно нямам представа.
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #5
    Борка, вероятно е вярно, но какво от това. Зависи каква е целта на Valbee. Ако иска да си гледа пчели като хоби и да се наслади на труда си, няма причина да не опита. Но ако иска да има рентабилно пчеларство, като бизнес, това е съвсем друг въпрос.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2016
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    с.Хърсово
    Здравейте, благодаря за отговорите .Целта ми е да изкарвам истински здравословен мед за мен си ,тоест нещо като хоби ,но не знам с колко кошера да започна .Вие казвате повече от един ,но не е ли много рисковано за начинаещ като мен .

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    17.01.2014
    Мнения
    602
    Пчеларски район
    с.Кривина, София-град
    Цитат Първоначално публикувано от Valbee Виж публикацията
    Здравейте, благодаря за отговорите .Целта ми е да изкарвам истински здравословен мед за мен си ,тоест нещо като хоби ,но не знам с колко кошера да започна .Вие казвате повече от един ,но не е ли много рисковано за начинаещ като мен .

    По-рисковано от това начинещ да започне с един кошер няма.
    При пчелите има мед, защото има ред!

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Valbee Виж публикацията
    Здравейте, благодаря за отговорите .Целта ми е да изкарвам истински здравословен мед за мен си ,тоест нещо като хоби ,но не знам с колко кошера да започна .Вие казвате повече от един ,но не е ли много рисковано за начинаещ като мен .
    Има няколко такива теми, с разискван точно този въпрос. Обяснено е с колко и защо да се почне. Така или иначе ще ти се наложи да четеш. Отдели време и ще получиш много отговори.

  9. #9
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    От теб зависи с какви финанси разполагаш но за лични нужди и хоби ти стигат 5 бр

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Като започнещ с пет то до де се усетиш стана ли 10 та и повече (ако почнеш с 5 купи си 10 сандъка) тия пчели са като мартенски зайци докато натрупаш знания и опит имат навика да се размножават.

 

 
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •