Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 40 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 393
  1. #41
    Потребител
    Регистриран
    21.11.2011
    Мнения
    89
    Здравейте колеги интересувам се от къде мога да закупя книгата Милан Матич "Отглеждане на пчели с корпусния кошер на Фарар" може и копие ако я има някой!
    Благодаря.
    http://www.kutlovica.com/detail.php?id_prod=8391

  2. #42
    Цитат Първоначално публикувано от apolo_bg
    Здравейте колеги интересувам се от къде мога да закупя книгата Милан Матич "Отглеждане на пчели с корпусния кошер на Фарар" може и копие ако я има някой!
    Благодаря.
    http://www.kutlovica.com/detail.php?id_prod=8391
    Книгата не е лоша, но цена от 30 лв е малко висока. wink;

    Колегата който я търси, да види адреса и телефона на Котларски от в. Пчели, и да го пита. Може и да му е останала някоя бройка, нали той я издаде.

  3. #43
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Книгата винаги я има на изложенията,купи си я от там.При Котларски едва ли ще я намериш,защото изданието е много старо- "АПИНФОЦЕНТЪР "Котларски-Дикова", София, 1998г.

  4. #44

    Благодаря

    Благодаря ви много колеги!

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    А какво ще кажете за 12-рамков Фарар?
    Питам, защото имам едни стари ДБ 12-рамкови магазини и се чудя какво да ги правя. В краен случай мога да ги преправя на 10-рамкови... Фарарчета, примерно, макар че ми се щеше да избегна рязането им.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Цитат Първоначално публикувано от FVCVS CAESAR
    А какво ще кажете за 12-рамков Фарар?
    Питам, защото имам едни стари ДБ 12-рамкови магазини и се чудя какво да ги правя. В краен случай мога да ги преправя на 10-рамкови... Фарарчета, примерно, макар че ми се щеше да избегна рязането им.
    Съзтателят на този кошер е работел с 12 рамкови корпуси.Аз си ги правя 10 рамкови защото са по леки от ЛР корпуси и да са ми взаимнозаменяеми с ЛР.При всяко положение ще си по доволен от тях от ДБ.С две преградни дъски става десятка.Няма да се вдигат на 5 корпуса,а на 4,но отново ще отделят меда най добре.Режи ги,изобщо не се замисляй!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.02.2012
    Мнения
    393
    При мен обаче не може да се търси взаимозаменяемост с 10-рамковите ЛР корпуси, защото въпросните 12-рамкови магазини са от 35 мм дъски и няма как да паснат. Най-малкото ще трябват по-широки капаци, но при всички случаи би било грозна работа. Иначе не бих се замислил да ги срежа и да ги направя 10-рамкови. Това имах предвид под рязане, защото към тези магазини няма нищо друго, освен голи рамки. Няма плодници, няма табли, няма капаци – само магазини.
    Иначе сега с преградни дъски понякога 10-рамковите ЛР ги правя 9 или 8 рамкови.
    "It's so simple to be wise. Just think of something stupid to say and then don't say it."
    Sam Levenson

  8. #48
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Правиш си дъна и капаци или ги прекрояваш да пасват на другите!?Ти си знаеш колега!
    1000 пчелари - 1000 технологии

  9. #49
    Наблюдател
    Регистриран
    04.11.2012
    Мнения
    9
    Ето още малко инфо за Фарара Изследвне на продуктивността на този модел кошер прави д-р К.Л.Фарар като от 287 двумайчини семейства за период от 11 години са получени средно по 122 кг. мед, от най-силните семейства средно по 195 кг., а максималния постигнат добив от двумайчино семейство е 296 кг.!

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337
    Остана да добавиш,че това е при супер условия създадени малко по изкуствен начин!Майки,паша,специална лаборатория за майките,12 студента и т.н.Имам всичките му книги и инфо от учениците му!Той е един от най-великите в пчеларството!Ако пчеларства сега,дали ще защити всичките си постижения без антибиотици?Той е голям привърженик на тъпкането с антибиотици!
    1000 пчелари - 1000 технологии

 

 
Страница 5 от 40 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •