Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 69 от 82 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 681 до 690 от общо 819
  1. #681
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията

    Хубаво е като четеш да не е по диагонал или поне да запомняш какво четеш.
    След слънчогледа наистина нямаше паша освен тази от двора, лофант, кактус, цветя. Освен това никога не съм крила, че есента давам инверт, за да остане събрания мед за зимата.
    Оттук насетне твоите постове ще ги игнорирам, безполезни са, само заяждане. Жалко, че форума няма бутон Ignore user.
    Уважаема Sylvie. Поне два пъти лично на теб ти казах, че внимателно чета всичко, особено пък ако си позволявам да напиша нещо в темата. Затова няма да ти благодаря за съвета който любезно ми отправяш. Даже ти и препоръчах да не ме вземаш насериозно, просто ми чети подписа отвреме навреме /ти си още на първата част/. Относно пълните плодници - да, точно така е както си го написала - и това напомних на уважаемата колегия, която ни гледа тук сеира. Да вземем пример, един вид, как се прави - сушаво лято, пет реда грозде обрано и в ранна пролет плодника пълен с пчели и храна! Аз лично това не го умея, не го правя и дълбоко ви се възхищавам - на теб и на твоя Учител.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #682
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от todor.mitkov Виж публикацията
    Колега, би ли казал малко повече за този гроздов мед? Как разбираш, че е такъв? Кога го събират?
    Ами,гроздовия мед кристализира и това се вижда по питите в килийките.Иначе пчелите събират гроздов нектар,когато узрее гроздето.Има години,като миналата,когато пчелите събират по много гроздов нектар и не могат да го изконсумират до зимата и го запечатват.А сега,за да го разпечатат и усвоят ще трябва да се надрасква запечатката и да се напръска с вода.Кристализиралия мед в питите забавя-ограничава развитието на семействата.Най-вероятно,след 2-3 седмици,ще се наложи да бракувам по 1-2 рамки с кристализирал мед,за да осигуря простор за осеменване.......

  3. #683
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Уважаема Sylvie. Поне два пъти лично на теб ти казах, че внимателно чета всичко, особено пък ако си позволявам да напиша нещо в темата. Затова няма да ти благодаря за съвета който любезно ми отправяш. Даже ти и препоръчах да не ме вземаш насериозно, просто ми чети подписа отвреме навреме /ти си още на първата част/. Относно пълните плодници - да, точно така е както си го написала - и това напомних на уважаемата колегия, която ни гледа тук сеира. Да вземем пример, един вид, как се прави - сушаво лято, пет реда грозде обрано и в ранна пролет плодника пълен с пчели и храна! Аз лично това не го умея, не го правя и дълбоко ви се възхищавам - на теб и на твоя Учител.
    Йорданов , тя трудно вдява . Причина не зная .

  4. #684
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Йорданов , тя трудно вдява . Причина не зная .
    Не, не вдява трудно, по-скоро е упорита. Имал съм възможността да контактувам с нея. Приятна, наперена дама, която по стечение на обстоятелствата, се справя сама с пчелите. Не си оставя магарето в калта, а и с каквото се е захванала, не го оставя не свършено.

  5. #685
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Я кажи, че сигур най-накрая вече съм игнориран и няма да мога да питам лично Това съм го писал на стр. 50 у темата, преди повече от 8 месеца:

    П.п. Абе я малко лирично отклонение.
    Колежке Sylvie, очевидно отскоро си у форума, та заради теб за пореден път ще декларирам - повече от четвърт век работя с хора и тук са ми достатъчни 2-3, макс 5-6 поста за да разбера кой какъв е. Силвиите около мен бяха четири, за съжаление вече са три, без изключение хубави хора, умни, красиви и работливи и винаги може да им се разчита. Обаче, с малки нюанси - твърдоглави, всичко знаят, нищо не може да им се докаже, устати до степен... как да кажа... че чак трябва да им отнемам думата. Та тъй де, дано поне от обръщението "колежке" не се засягаш. Силно ти препоръчвам да не ме вземаш насериозно, даже наистина може да ме игнорираш, достатъчно е чат-пат да ми четеш подписа. И в заключение, чувството за хумор не че е задължително, но много помага и не само в общуването с колеги ами най-паче в предизвикателството да се занимаваш с пчели.

    Има ли някое от изброените от мен качества, което да не се отнася за уважаваната ни колежка?
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  6. #686
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не, не вдява трудно, по-скоро е упорита. Имал съм възможността да контактувам с нея. Приятна, наперена дама, която по стечение на обстоятелствата, се справя сама с пчелите. Не си оставя магарето в калта, а и с каквото се е захванала, не го оставя не свършено.

    То и аз така бях ама сега умекнах като почнах да разбирам ,че това нашето не е пчеларство, а топлене на вода и разхлаждане.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #687
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Най-много ме е яд на моите Дадан-Блати през тези първите години, като им се качат майките в магазините, и осеменят по средата 3-4 магазинни пити с пило, че и мед отгоре - направо пощуревам, как да го извадя???...те, майките, сами са ми казвали, че искат да работят по многокорпусната система, ама акъл!! - кой да се сети???

  8. #688
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Най-много ме е яд на моите Дадан-Блати през тези първите години, като им се качат майките в магазините, и осеменят по средата 3-4 магазинни пити с пило, че и мед отгоре - направо пощуревам, как да го извадя???...те, майките, сами са ми казвали, че искат да работят по многокорпусната система, ама акъл!! - кой да се сети???


    Купи си ХР от бат Янчо и си пий кафенцето.Другият вариянт е да си направиш магазините по тънки.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #689
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Я кажи, че сигур най-накрая вече съм игнориран и няма да мога да питам лично Това съм го писал на стр. 50 у темата, преди повече от 8 месеца:

    П.п. Абе я малко лирично отклонение.
    Колежке Sylvie, очевидно отскоро си у форума, та заради теб за пореден път ще декларирам - повече от четвърт век работя с хора и тук са ми достатъчни 2-3, макс 5-6 поста за да разбера кой какъв е. Силвиите около мен бяха четири, за съжаление вече са три, без изключение хубави хора, умни, красиви и работливи и винаги може да им се разчита. Обаче, с малки нюанси - твърдоглави, всичко знаят, нищо не може да им се докаже, устати до степен... как да кажа... че чак трябва да им отнемам думата. Та тъй де, дано поне от обръщението "колежке" не се засягаш. Силно ти препоръчвам да не ме вземаш насериозно, даже наистина може да ме игнорираш, достатъчно е чат-пат да ми четеш подписа. И в заключение, чувството за хумор не че е задължително, но много помага и не само в общуването с колеги ами най-паче в предизвикателството да се занимаваш с пчели.

    Има ли някое от изброените от мен качества, което да не се отнася за уважаваната ни колежка?
    Аз никога не бих игнорирал човек от Павликени.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #690
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте,

    Илиев, има и друго решение, слагай по-малко рамки! Ще ти ги надградят, и майката няма да снася в магазините. За разпечатване с машини май няма да става, ама с ножове е супер!

    Поздрави, Г. Георгиев
    Дака, Йорданович е от Свищов! Как само му се отдава писането!!!!! На пътеписи, все едно се разхождате заедно! Липсват ми!

 

 
Страница 69 от 82 ПърваПърва ... 1959676869707179 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •