Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 66 от 82 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 651 до 660 от общо 819
  1. #651
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Силви, Друмев е известен тука с деликатния си изказ и не си спомням да е употребявал думата "глупост" въобще във форума. А аз, преди около четири месеца и две страници назад нарекох плана ти/ви/ за зимуване с тия надставки абсолютна тъпотия. Прав съм, разбира се и да благодарим на Горния, че пчелите са ти живи. Имам такъв инвентар за ЛР /надставка-подставка 7 см/, но никога не съм я ползвал отгоре. Не ми се е налагало и суха храна по повече от кило не съм слагал - не че съм мързелив, ама много мразя кога сам си усложнявам живота и гледам да не си го причинявам. Ся, ти си имаш профи пчелар да те консултира, но имай предвид, че при такова междурамково разстояние /и при тая въздушна възглавница/ пчелите трудно ще топлят пилото /когато се наложи да го топлят/ и последствията ще бъдат за тяхна сметка, съответно и за твоя. Башка другия безпорядък, но то го коментирахме вече.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  2. #652
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Силви, Друмев е известен тука с деликатния си изказ и не си спомням да е употребявал думата "глупост" въобще във форума. А аз, преди около четири месеца и две страници назад нарекох плана ти/ви/ за зимуване с тия надставки абсолютна тъпотия. Прав съм, разбира се и да благодарим на Горния, че пчелите са ти живи. Имам такъв инвентар за ЛР /надставка-подставка 7 см/, но никога не съм я ползвал отгоре. Не ми се е налагало и суха храна по повече от кило не съм слагал - не че съм мързелив, ама много мразя кога сам си усложнявам живота и гледам да не си го причинявам. Ся, ти си имаш профи пчелар да те консултира, но имай предвид, че при такова междурамково разстояние /и при тая въздушна възглавница/ пчелите трудно ще топлят пилото /когато се наложи да го топлят/ и последствията ще бъдат за тяхна сметка, съответно и за твоя. Башка другия безпорядък, но то го коментирахме вече.
    За наставките: Нямам такива, затова ползвам направо магазин. На есен на един кошер, поставих срязани пласмасови бутилки с восъчни разпечатки, в магазина. Не го свалих на есен, но сега при бързия преглед семейството си е живо и здраво, а разпечатките са на далаци в бутилките.

  3. #653
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884
    Е тъй де. Тва с разпечатките и аз го правя, само че още зимъс ги стопих. Ся имам един дадан с магазина отгоре и вътре 5-6 пити на половина пълни с мед /пити с мед и прашец не вкарвам на склад/, другото въздух, найлон между магазина и плодника - пчелата весела и папка.
    Тука спора със Sylvie се води по друга линия.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  4. #654
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    пчелите трудно ще топлят пилото /когато се наложи да го топлят/
    Проследих назад в темата за какво става дума и по ирония на съдбата, без да иска тя е допуснала правилната грешка ((: - много е удобно така, когато се планува зимно хранене, а като наближи пролетта, просто махаш надставката. На практика аз лично ги поставям заедно с храната т.е. когато дойде зимата и преценя, че имат нужда от такава. Септември месец е твърде рано и създава известни усложнения.
    А колкото до вариянта, който е целяла първоначално - ненужен труд, ако имаш да речем сто семейства, ще ти се увиди да извършиш тази манипулация за .... +/ - един два градуса ефект.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  5. #655
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Не съм забравила за темата, но съм много заета. Ще отговоря на всички писали след като се върна от изложението.

  6. #656
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Няма да цитирам, че ще стане един огромен пост, а и вие си знаете кой какво е писал.

    @ delta.e Знам, това го коментирахме още есента.

    @Валентин ​Няма как да е толкова скоро. Времето е снежно и студено, не става да се отваря кошера сега, а да го внеса вътре да работя по него - няма да мога да събера пчелите после.

    @ jdrumev Може би е този пост. Извинявай за неточното цитиране, смисъла е същия.

    @ jordanov Не водя спор с никого. Както съм написала в последния си пост, само правя ъпдейт какво е състоянието на семейството 3 месеца по-късно, ако някой се интересува. Знам, че имам грешки, които ще изчистя в следващата зима, но аз виждам ползата от надставките и ще продължа да ги използвам.

    @ kando ​Прав си, при много такива кошери работата с вдигане на семействата в надставките есента и свалянето им обратно пролетта би била много. Но аз имам малко такива кошери и не планирам да имам още, така че не е проблем. Засега и едните и другите са добре. За догодина - ще видим.

    Пожелавам здрави и щастливи пчелни семейства на всички и хубава и топличка пролет.

  7. #657
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Айдеее, ръкавицата е хвърлена.

  8. #658
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,884

    Ма не сме й от категорията, ко да праим...

    П.п. Благодарим за пожеланията.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #659
    Наблюдател
    Регистриран
    15.05.2017
    Мнения
    8
    Пчеларски район
    Врачанско
    Здравейте колеги,
    Аз малко като в баснята с жабата и коня, видях кошерче от фибран и реших да се пробвам.
    Все още не е завършено, но това е началния етап.
    IMG_20180216_075707-2.jpgIMG_20180216_075743-2.jpg

  10. #660
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от Nickish Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    Аз малко като в баснята с жабата и коня, видях кошерче от фибран и реших да се пробвам.
    Все още не е завършено, но това е началния етап.
    До колкото виждам фибрана не си го лепил с нищо а и видиите са ти малко,аз имам направени над 100 бр. ЛР от фибран,дъски в двата края нямам,лепя ги с това лепило http://www.tytan.bg/p/bg/produkti/styro-753/, видии слагам през 5-6 см 5х100 са видиите,плоскостите които ползвам са тези http://marisanbg.com/bg/terapor-xps-...6Wbcs,дано да съм бил полезен с нещо.

 

 
Страница 66 от 82 ПърваПърва ... 1656646566676876 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •