Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 60 от 82 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 591 до 600 от общо 819
  1. #591
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Метода е началото на август месец да ги задръстиш с гъст сироп 2:1 или с инвертиран такъв(все пак зависи от района, при мен тогава всичко е изгоряло) и ги отваряш чак като паднат темпер. на 5-10 гр, когато времето е мъгливо и третираш с ОК. Тогава залагаш и питката отгоре в надставката, като е добре да е поне 3 кг. Отваряне чак март. Всичко това ти си го направила, но в неподходящо време(прочети пак поста на модератора).

  2. #592
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Хаха, тука става все по-смешно. Има си хас па и да сте предполагали /Силвето това и компания/ че ше ги качите над венците и затва да сте курдисали надставките, тогаз вече те признавам! Онова дето си го писала някъде в темата /за зимуването ввввв /хиляда пъти подчертано/ магазини, ти дадох линк към една стара тема да прочетеш и да си направиш изводи. Там никъде не се споменава зимуване в /пак хиляда пъти подчертано/ празно пространство над плодника, ти си първата дето ще го направиш. Както често казвам тук и на други места - всеки има изконно и неотменимо право да се учи от грешките си. Още веднъж - успех! - особено в ученето.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  3. #593
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Защо трябва да е найлона отгоре над хранилката?
    Дака , тогава го постави под хранилката .

  4. #594
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Метода е началото на август месец да ги задръстиш с гъст сироп 2:1 или с инвертиран такъв(все пак зависи от района, при мен тогава всичко е изгоряло) и ги отваряш чак като паднат темпер. на 5-10 гр, когато времето е мъгливо и третираш с ОК. Тогава залагаш и питката отгоре в надставката, като е добре да е поне 3 кг. Отваряне чак март. Всичко това ти си го направила, но в неподходящо време(прочети пак поста на модератора).
    Янчо , не рабирам ?
    От една страна да ги задръстим със сироп , а от друга да имат пило ?
    На мен , не ми харесват такива методи - от Норвегия ли бяха или от Финландия ?
    Общо взето , все страни със силно развито пчеларство .

  5. #595
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Даскале това са нови практики, не са ви ясни много на вас старите вълци.

  6. #596
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Прав си Данчо .

  7. #597
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Не знам при теб как е, но при мене ако задръстят корпуса с мед, майката няма къде да снася(няма пило). Ако в последствие семейството само реши да си изразходва част от запасите за пило тяхна си работа, но ако са имали над 20 кг запаси, все ще им остане до ноември.

  8. #598
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ....имам си и съветник на място, все пак човек, който е с 5-годишен стаж и гледа 150 кошера би трябвало да знае как се гледат правилно пчели, нали така.
    Точно така, но по това, което правиш и описваш много се съмнявам.

  9. #599
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Сега си обясних - защо тази година кошерите са слаби .
    Пило на по три рамки 145 мм .
    Нищо лично .
    Янчо , желая ти успех момче .

  10. #600
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Метода е началото на август месец да ги задръстиш с гъст сироп 2:1 или с инвертиран такъв(все пак зависи от района, при мен тогава всичко е изгоряло) и ги отваряш чак като паднат темпер. на 5-10 гр, когато времето е мъгливо и третираш с ОК. Тогава залагаш и питката отгоре в надставката, като е добре да е поне 3 кг. Отваряне чак март. Всичко това ти си го направила, но в неподходящо време(прочети пак поста на модератора).
    Нищо от това не съм правила.
    Инвертиран сироп АпиИнвърт в август, по 1 хранилка от 1.8l на седмица на семейство. На 09/19 по ~400гр Апифонда.

    Цитат Първоначално публикувано от jordanov Виж публикацията
    Хаха, тука става все по-смешно. Има си хас па и да сте предполагали /Силвето това и компания/ че ше ги качите над венците и затва да сте курдисали надставките, тогаз вече те признавам! Онова дето си го писала някъде в темата /за зимуването ввввв /хиляда пъти подчертано/ магазини, ти дадох линк към една стара тема да прочетеш и да си направиш изводи. Там никъде не се споменава зимуване в /пак хиляда пъти подчертано/ празно пространство над плодника, ти си първата дето ще го направиш. Както често казвам тук и на други места - всеки има изконно и неотменимо право да се учи от грешките си. Още веднъж - успех! - особено в ученето.

    Вместо да се смееш вземи прочети поста ми по-внимателно щото нищо май не си схванал от идеята ми. Ще повторя пак и ще пиша бавно, за да си представиш нещата визуално. Върху плодник ДБ стар модел се поставя надставка, 7см, която е направена като продължение на кошера - със същата дебелина на съответните страни като кошера, с лайсни за окачване на тях на рамките. Изваждат се всички рамки, поставя се надставката и рамките се връщат окачени в надставката като по този начин се оформя празно пространство ПОД рамките, ~ 9см от пода. Над рамките се поставя покривна табла в която е поставен фибран, на който е изрязан отвор с големината на отвора на покривната табла и този отвор е замрежен. При това подреждане разстоянието между рамките и покривната табла е ~2 см. За какво празно пространство говориш?
    Идеята на това упражнение е, кълбото да е на по-високо и по-далече от отвора и студения въздух, макар по моите книги да твърдят, че пчелите зимата имат нужда от СО2, за да зимуват по-добре.
    Сега разбра ли ме?

 

 
Страница 60 от 82 ПърваПърва ... 1050585960616270 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •