Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 54 от 82 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 531 до 540 от общо 819
  1. #531
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Това за теб може да е шоу, но има пчелари практикуващи го от години и не са с по 30 кошера.
    Ъъъ такива с 3 магазинни пити с пило в 4 магазина ли. Лошо нема-нека практикуват. Не разбрах навит ли си да ти покажа кошери без хранилки от 2 години. И кво ше кажат твойте хора “не с по 30 кошера“.
    П.П. Аааа и тия моите кошери без хранилки дават по 75 кила мед. Нали- щото не съм тръгнал за Павликени и щот не мой търпим......разни пчелари..... Да чуем тия дето практикуват от години. С три магазинни пити пило.

  2. #532
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Колеги, здравейте отново

    Днес при нас времето беше особено топло и реших все пак да отворя един от "проблемните" кошери
    и си дадох сметка, че грешката за поведението на пчелите е може би изцяло в мен - стеснила съм ги твърде много и нямат място, затова са си градили пити.
    Както споменах преди, това се е случило само при силните ми семейства, тяx ги оставих на 8 рамки, по-слабите - на 7.
    Обаче днес ги гледам, че са запълнили междурамията и новоизградените пити, та си мисля дали пък не им достига място.
    На първата снимка е едно от по-слабите семейства. На другите две са двете части на питката с пчелите на нея, другите от този кошер са в междурамията.
    Аз надставките ги сложих защото на 09/19 им сложих по малко твърда храна, паша отдавна няма, освен лофанта, а инверта го спрях началото на септември.

    jdrumev, Не знам как са градили всичките тези далаци, но пчелите са много, имаше и много млади, щото имаше много пило в тези кошери.

    Извинете, ако имам много грешки, но нямам кирилица на клавиатурата и налучквам буквите по спомен.

    20171012_125807.jpg 20171012_162003.jpg 20171012_162017.jpg

  3. #533
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ъъъ такива с 3 магазинни пити с пило в 4 магазина ли. Лошо нема-нека практикуват. Не разбрах навит ли си да ти покажа кошери без хранилки от 2 години. И кво ше кажат твойте хора “не с по 30 кошера“.
    С твоя опит не можеш ли да се сетиш, че 4 магазина ми трябват, за да се поберат пчелите вътре, а пило вече не ми трябва. Достатъчно снимки съм видял от теб, нищо интересно.

  4. #534
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    С твоя опит не можеш ли да се сетиш, че 4 магазина ми трябват, за да се поберат пчелите вътре, а пило вече не ми трябва. Достатъчно снимки съм видял от теб, нищо интересно.
    Ъъъъ Август спрели да снасят. Септември не започнали още. Пило не ти трябва. Ай честито на тия дето ще купуват от теб. И остави снимките. Кое е по-интересно за теб- кошери без хранилки. Или хранилки...20-30 кила. Ааа не си длъжен да отговаряш. Сещам се и без да ходя до Павликени.

  5. #535
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Янчо, какво толкова си сторил в туй Павликени? Да не си харесал мома от там, че на всяка втора дума ти го натякват?

  6. #536
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Виж снимките на колежката. Твоите хора “не с по 30 кошера“ това пълнят ли го с тесто. Че и стеснените 2 пити....надолу из плодника. То според твоите хора ше трябва бетонарска лопата сигурно.

  7. #537
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Гледам голямо ти е междурамието това също води до награждане.Грешката е в теб за тия далаци.С найлон нямаше да имаш тоя проблем ако е проблем де/за мен не е проблем това/.Силните семейства и при мен така награждат.Аз не бих ги разширявал повече щях да ги оставя така да зимуват./това е мое мнение/.

  8. #538
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    При мен на Украинците лежаци също градят така заради таблата която се плъзга странично и има кухина.При паша награждат по тоя начин и чак след това се прехвърлят в магазина да пълнят.Сигурна ли сте, че не е излязла някаква паша като грозде например или сливи?

  9. #539
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Янчо, какво толкова си сторил в туй Павликени? Да не си харесал мома от там, че на всяка втора дума ти го натякват?
    Пеистнах му Цитата на доктора от Павлекени, но явно нещо не го кефи. Мисли си, че знае всичко.

  10. #540
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Пеистнах му Цитата на доктора от Павлекени, но явно нещо не го кефи. Мисли си, че знае всичко.
    Ти да не би си мислиш, че можеш да си хвърляш плюнките където ти падне.

 

 
Страница 54 от 82 ПърваПърва ... 444525354555664 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •