[QUOTE=borislav aleksandrov;105845]Както tsc1 е написал de minimis е минимална помощ, и на фона на написаното по темата нищо чудно мнозина да спят пред ДФЗ още от 6 септември че да се докопат да заветните ДО 7 лв. (а дали ше са 7 лв. още не се знае). Направо не ми се мисли какво ще става ако парите са повечко....
Всеки знае приказката - че всеки си има цена, важното е да я откриеш каква е тя.... МЗХ е открила цената на пчеларите - тя е средно 7 лв. семейство ...


Г-н Александров, аз не разсъждавам по този начин.
За мен, ако сега не отида да подам документи, означава, че не съм си свършила достатъчно добре работатата, не съм подходила професионално. Глупаво е да търсиш само хамалогията, примери много - страшни работохолици, от сутрин до вечер на крак, а като стане дума да избират например средно образование за децата си, изведнъж се оказва, че трябва да ги оставят в местната гимназия, защото не могат да ги издържат в друг град.
Затова не разбирам какво бойкотирате?! Тези пари, колкото и да са малко, все ще са някаква помощ - моите ще отидат за поредните 5 кубика дърва, като няма да покрият и половината от нужната сума. Всеки ще си ги намести някъде, като вероятността ние, новобранците, да ги реинвестираме в бранша, е много висока. Не намирам нито едно морално основание да не го направя.
Като се замисля, на нашата улица съседката продава яйца, до тях младите в съседната къща квасят мляко и също го продават, следващите пенсионери имат казан и варят ракия, на ъгъла има едно момче, което ходи да ремонтира по къщите на хората. Всичките тези хора са изцяло в сивата икономика и всички ние ежедневно се възползваме от нея, значи се съгласяваме. Тогава морално ли е да имаме претенции към невъзможността на държавата да е адекватна на нуждите ни?!
И дали "бизнес" в пчеларството е лоша дума, предполагам, че хората, които са на светло и въпреки това обичат да си ровичкат в кошерите, и като не ги нагледат един-два дена, си намират причина да наминат натам, мисля, че те ще се обидят за това разделение: ВЕЛИКИТЕ пчелари, дето за тях не е бизнес, 'щото си имат изграден пазар за бурканите, да, граден с години и с много постоянство в качество и труд, но това също е бизнес, нали сте наясно?!