Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 28 от 56 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 271 до 280 от общо 554
  1. #271
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз мисля,че колегата е дал отговор в пост 263.Ачката Майстора преди време все ме ковалеше с една реплика,но виждам,че не е трябвало само мен.
    Когато някой друг те упълномощи да мислиш и отговаряш вместо него, известявай ни предварително да не стават грешки!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #272
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    "Форумния трол" пак не разбрал.
    Та какъв ти беше въпроса към Апитрейд, за да се придържаме към темата.

  3. #273
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Чудно ми е вТурция как го продават нашия роден мед.
    Като турски, ако съм разбрал правилно питането ти, че то на теб малко трудно ти се хваща мисълта.

  4. #274
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Сега говорих с колега от Румъния. Рапицата в момента я изкупуват на 12лв НАШИ ПАРИ.Събирана е около дунав подвижно пчеларство но незнам дали не е биологично защото там законите са корено различни от нашите.Обеща ми да пита дали може да си закарам меда там и да го продам в техен пункт.Там и изкупуването не е като при нас има си пунктове за изкупуване.Нещо като как изкупуват черешите в Кюстендил дават и амбалаж.

  5. #275
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като турски, ако съм разбрал правилно питането ти, че то на теб малко трудно ти се хваща мисълта.


    Като цена ,но и отговора ти беше важен за мен като инфо.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #276
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Сега говорих с колега от Румъния. Рапицата в момента я изкупуват на 12лв НАШИ ПАРИ.Събирана е около дунав подвижно пчеларство но незнам дали не е биологично защото там законите са корено различни от нашите.Обеща ми да пита дали може да си закарам меда там и да го продам в техен пункт.Там и изкупуването не е като при нас има си пунктове за изкупуване.Нещо като как изкупуват черешите в Кюстендил дават и амбалаж.
    Здравейте,

    Моля, попитайте колегата от Румъния дали може да закараме направо един цял тир на тази цена, Вашия мед ще го вземем от място и ще го закараме до там безплатно заедно с другия.

    Колеги, живеем в 21-ви век, информацията е по-достъпна от всякога, става дума за търговия и пари, а вие продължавате да действате на принципа "една жена каза" и на тази база да взимате важни за финансите си решения.

    Поздрави!

  7. #277
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз и тая година ще се повторя,но имам въпрос към вас:
    Тая година ще копувате ли на качество?
    Благодаря, ви предварително за отговора.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #278
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Аа, че то тука някои колеги още преди две три години щяха да стъпват на румънския пазар.
    Може и да са стъпали де..., не знам.
    Никога не предпочитай личната си глупост пред полезния съвет. Сократ
    Всеки трябва да извърви своя пчеларски път... Доктора от Павликени

  9. #279
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Относно билковия мед - не предвиждаме друга цена от тази на букета.

    По повод линковете към английски онлайн магазин - първо, такива етикети не използваме от години и не знам доколко са актуални въобще тези оферти. Второ, този мед е купен някога от нас и клиентът го продава във Великобритания - ние нямаме никакво отношение към тяхното ценообразуване. Ако желаят, могат и по 100 лири да го предлагат - ако имат пазар само можем да ги поздравим. Идентично би било ние да изпратим линка на нашите клиенти и да ги питаме защо са купили меда от нас за X лв, а го продават за Y.

    Мнозинството от пчеларите в България (същото се наблюдава и при други производители) не желаят да положат усилия и да свършат задължителна за всеки продавач на каквато и да било стока работа, а именно да си набавят основна информация за пазара, на който искат да продават. Тази информация е ключът към взимането на най-важните решения в тяхната икономическа дейност - каква стока да произвеждат, какво количество, кога да я продават, на кого да я продават и на каква цена. Вместо това, много хора живеят в илюзия, създават си нереалистични очаквания, което води до разочарования. От години присъстваме в този форум с целта да създадем нормална двупосочна комуникация между вас като производители и нас, като купувачи на произведената продукция. Върнете се назад и проследете в годините дали казаното от нас е било опровергано от пазара. Не бе далеч времето, когато Дамянов се опитваше да вади от 100 кладенеца вода, че ситуацията на пазара не е такава, каквато казваме ние, че лъжем, манипулираме и до месеци цената на букета ще стане 6 лв. Стана ли така? Пожелавам ви вместо да хвърляте толкова енергия в мисленето на конспиративни теории и тяхното доказване, да си помогнете сами на себе си и да си набавите основната информация, която споменах. Това ще ви помогне да взимате правилни решения, да бъдете по-успешни в дейността, с която се занимавате и не на последно място - ще ви спести много разочарования и негативни емоции.

    Поздрави и успешен сезон!
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Подкрепете твърдението си с факти - за какъв период от време говорите, какви са били цените в България за този период и какви в останалите страни от ЕС, с които пряко се конкурираме (Румъния, Унгария).

    Относно изкупната цена в Германия / Франция / Италия и т.н. - и преди съм обяснявал, потребителят в тези държави поради ред причини е готов да плати в пъти повече за мед (и всякакви други храни) от локален произход, отколкото за вносен от Източна Европа, Южна Америка, Азия (това явление се наблюдава и у нас в последно време - български домати, българско агнешко и т.н.). Обърнете внимание на рафтовете в супермаркетите в изброените държави каква е разликата в цената на меда, на чиито етикет стои тяхното знаме, и останалия.

    Разберете, ако наистина в този бизнес имаше маржове, за каквито говорите, пазарът бързо щеше да се насити с нови играчи, търсещи печалба, а конкуренцията между тях след време отново щеше да доведе до минимализиране на маржовете. Това е основен принцип на пазарната икономика, в каквато всички ние съществуваме.

    Жокер: изкупната цена на акацията в Румъния в момента е 16 леи (6.73 лв) за кг. Румъния произвежда повече от два пъти по-голямо количество мед годишно от България.

    Поздрави
    Даа, току що прочетох едни от най-смислените търговски съвети в този форум. Дай боже повече такива съвети да се появяват из мненията. Като гледам, има и невярващи, на принципа гладния на сития не вярва. Повярвайте, същото ще ви каже всеки успешен търговец на произволна стока на свободен пазар. Няма бизнес, който, освен случайно и на късмет, да реализира свръхпечалби. Като се появи такъв, се получава Гугъл, Фейсбук или Амазон, /все тая/. Останалите се бъхтат в силно конкурентна среда и се стараят за всяка стотинка в маржовете, за да стоят на пазара.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #280
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Моля, попитайте колегата от Румъния дали може да закараме направо един цял тир на тази цена, Вашия мед ще го вземем от място и ще го закараме до там безплатно заедно с другия.

    Колеги, живеем в 21-ви век, информацията е по-достъпна от всякога, става дума за търговия и пари, а вие продължавате да действате на принципа "една жена каза" и на тази база да взимате важни за финансите си решения.

    Поздрави!
    Ще питам но не мога да кажа един тир кажете килограми 10 тона,20тона колко точно искате да препродадете?

 

 
Страница 28 от 56 ПърваПърва ... 18262728293038 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •