Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 56 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 554
  1. #321
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Как да няма по акациев или по липов мед от друг който също е в критерите. Аз твърдя и можем когато кажете да го проверим че имам по-акациев мед от този който продавате в Лидъл.

  2. #322
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Ниската цена на меда е политика! Ако съберете цената на биологичния мед и цената на конвенционалния разделите на 2 и ще получите реалната цена на меда в България в момента. букет био 6,50 +4.50лв конве. =11лв / 2=5.50.лв Това е изкупната цена в момента.
    Нима не разбирате какво искам да кажа? Вместо да се изкупува на 5,50 всичкия мед фирмите чрез лобизъм въведоха термина биологичен мед които е доста по скъп от конвенционалния до тук добре ,но за тези които го изкупуват.Защо ли защото се купува 20% биологичен и 80% конвенционален по тоя начин средната цена е ниска но убива конвенционалното производство.

  3. #323
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Нима не разбирате какво искам да кажа? Вместо да се изкупува на 5,50 всичкия мед фирмите чрез лобизъм въведоха термина биологичен мед които е доста по скъп от конвенционалния до тук добре ,но за тези които го изкупуват.Защо ли защото се купува 20% биологичен и 80% конвенционален по тоя начин средната цена е ниска но убива конвенционалното производство.
    Нещо не мога да схвана логиката...
    Първо - ако тези цифри са верни (20% биологичен и 80% конвенционален) то дела на биологичния мед е твърде малък, за да свие пазара на конвенционалния мед;
    Второ - средната цена на меда (и на която и да е стока) не може да се определя като цената за 1кг продаден на най-ниската цена+цената за 1кг продаден на най-високата цена, разделено на две. Ако трябва да се даде някаква обобщена оценка се определя така наречената "средно претеглена цена";
    Трето - наличието на две цени за един и същи вид мед директно кореспондира с желанието на Друмев и други пчелари за заплащане на качество. Две качества (екологичен и конвенционален) две цени;
    Четвърто - ако на пазара има тенденция да се търси продукция със сертификат ЕКО (умишлено не употребявам термина БИО за един по природа биологичен продукт, какъвто е меда) и купувачите са готови да плащат цената за тази продукция, аз не виждам причини пчеларите да не се възползват от тази конюктура.
    Всъщност какво предлагаш ти - да няма ЕКО мед като качество или ЕКО и конвенционален да са на една цена?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  4. #324
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Нещо не мога да схвана логиката...
    Първо - ако тези цифри са верни (20% биологичен и 80% конвенционален) то дела на биологичния мед е твърде малък, за да свие пазара на конвенционалния мед;
    Второ - средната цена на меда (и на която и да е стока) не може да се определя като цената за 1кг продаден на най-ниската цена+цената за 1кг продаден на най-високата цена, разделено на две. Ако трябва да се даде някаква обобщена оценка се определя така наречената "средно претеглена цена";
    Трето - наличието на две цени за един и същи вид мед директно кореспондира с желанието на Друмев и други пчелари за заплащане на качество. Две качества (екологичен и конвенционален) две цени;
    Четвърто - ако на пазара има тенденция да се търси продукция със сертификат ЕКО (умишлено не употребявам термина БИО за един по природа биологичен продукт, какъвто е меда) и купувачите са готови да плащат цената за тази продукция, аз не виждам причини пчеларите да не се възползват от тази конюктура.
    Всъщност какво предлагаш ти - да няма ЕКО мед като качество или ЕКО и конвенционален да са на една цена?
    Пак започваш да бъзикаш котето под опашката. На дръж ми шапката ли се правиш или не искаш да проумееш, че би следвало да четеш и между редовете на написаното по-горе.

  5. #325
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Каква е изгодата на българските лаборатории да издават фалшиви изследвания за поленов анализ?
    И то в такива фрапиращи разлики.

  6. #326
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Каква е изгодата на българските лаборатории да издават фалшиви изследвания за поленов анализ?
    И то в такива фрапиращи разлики.
    Толкова им е капацитета.

  7. #327
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Нямат изгода. Пълна некъдърност. Броят полените "ръчно" под микроскоп. Лаборанта трябва да ги познава ако не да си помага с каталог. Ала бала. В споменатите чужди лаборатории се броят от компютър с огромна база данни, който прави разпознаване.
    Няколко пъти съм си правил експеримент да давам няколко проби от рдна тенекия и изкарват пробите различни по полени ама яко различни. Явно никой не ги брои сериозно. Погледнат преобладаващите и другите ги пишат на изуст също и процентите.

  8. #328
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Нямат изгода. Пълна некъдърност. Броят полените "ръчно" под микроскоп. Лаборанта трябва да ги познава ако не да си помага с каталог. Ала бала. В споменатите чужди лаборатории се броят от компютър с огромна база данни, който прави разпознаване.
    Няколко пъти съм си правил експеримент да давам няколко проби от рдна тенекия и изкарват пробите различни по полени ама яко различни. Явно никой не ги брои сериозно. Погледнат преобладаващите и другите ги пишат на изуст също и процентите.
    Аз го казах с една дума, ти го разясни подробно. Ето това е родната картинка.

  9. #329
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Нямат изгода. Пълна некъдърност. Броят полените "ръчно" под микроскоп. Лаборанта трябва да ги познава ако не да си помага с каталог. Ала бала. В споменатите чужди лаборатории се броят от компютър с огромна база данни, който прави разпознаване.
    Няколко пъти съм си правил експеримент да давам няколко проби от рдна тенекия и изкарват пробите различни по полени ама яко различни. Явно никой не ги брои сериозно. Погледнат преобладаващите и другите ги пишат на изуст също и процентите.
    Сигурно са фрашкани с пари и ги дават ей тъй на ръчно броене на полена.Като си си правил експерименти на коя лаборатория даде меда?Колко струва пробата в Германия?Тук в София за две проби вземат300лв. и то за четери показателя.Добре ,че РА плаща 80%.

  10. #330
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Пак започваш да бъзикаш котето под опашката. На дръж ми шапката ли се правиш или не искаш да проумееш, че би следвало да четеш и между редовете на написаното по-горе.
    Не мисля за пореден път да водя спор с глупостите ти. Ако с нещо не си съгласен по същество - аргументирай се.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 33 от 56 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •