Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 56 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 554
  1. #111
    Наблюдател
    Регистриран
    05.08.2016
    Мнения
    4
    Цитат Първоначално публикувано от didaki Виж публикацията
    Не трябва да се говори за цени над тези на прекупвачите.Не трябва да се интересуваме какви са цените извън България.Като ви кажат 3 лв.добре 3.Кажат 2лв.добре ще се наведем още малко.Това ли искате да ни втълпите г-н Матеев.Не ставате ли доста прозрачен.
    Предлагам да спрем да коментираме цените. Все пак всеки си прави сам сметката. Като го устройва ще продаде, ако ли не, ще изчака или ще потърси реализация другаде. Същото е и от страната на търговеца.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от mr.gandalf Виж публикацията
    Предлагам да спрем да коментираме цените. Все пак всеки си прави сам сметката. Като го устройва ще продаде, ако ли не, ще изчака или ще потърси реализация другаде. Същото е и от страната на търговеца.
    Не се приема.

  3. #113
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Ситуацията е ясна на всички. Набутали са се нашите лакомници да вземат украински мед на тънки пари, мислили са че ще изгласят германци,австриици или французи и сега измислят кво ли не за да се оправдаят. Впрочем не само в Украйна ами навсякъде никой не би си дал хубавия, качествен мед на безценица. А тая украинска чорба за 1.5-1.8....... Нека Г-н Апитрейд да отиде у Германия и да каже: Ей като толкова знаете, купувайте си от Украйна по 1.8. Аз продавам от българия на 5 примерно.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Винаги съм се чудел как да ви наричам. За сега изкупвачи ми изглежда най-правилно. Как вие се определяте?

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Здравейте,имам едно запитване към вас.Ако ви донеса във фирмата една текия мед ще ми я вземете ли?Или работите с по големи количества?

  6. #116
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    А защо ли украйниците си продават меда под 1,50 евро (само 17% е митото)? Дали са по прости от нас, или има и нещо друго което ние не знаем или се премълчава?
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Ситуацията е ясна на всички. Набутали са се нашите лакомници да вземат украински мед на тънки пари, мислили са че ще изгласят германци,австриици или французи и сега измислят кво ли не за да се оправдаят. Впрочем не само в Украйна ами навсякъде никой не би си дал хубавия, качествен мед на безценица. А тая украинска чорба за 1.5-1.8....... Нека Г-н Апитрейд да отиде у Германия и да каже: Ей като толкова знаете, купувайте си от Украйна по 1.8. Аз продавам от българия на 5 примерно.

    Не забравяйте колко обезценена е украинската гривна и фактът, че в момента стандартът на живот там извън големите градове е по-нисък от нашия. Същият този украински мед се изнасяше за 3 евро на килограм по това време миналата година, когато нашия струваше 3.20. Изкупната цена там обаче винаги си е била на стабилни нива, просто тамошните износители преди правеха огромни маржове. Сега украинският е 1.80, немците казват за български, унгарски, румънски и т.н. можем да платим 2.50 - 60 - ако искате - доставяйте. Украйна внася в ЕС около 33 хил. тона, ние изнасяме 8-9. Украинският мед си е със съвсем нормално качество, правят му се всички необходими изследвания, както и на нашия. Така че към момента ситуацията е такава.

    Към г-н Друмев - поне 5 ги направете тенекиите, 1 е много малко и не си заслужава пробите и писането.

    Поздрави

  7. #117
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Не забравяйте колко обезценена е украинската гривна и фактът, че в момента стандартът на живот там извън големите градове е по-нисък от нашия. Същият този украински мед се изнасяше за 3 евро на килограм по това време миналата година, когато нашия струваше 3.20. Изкупната цена там обаче винаги си е била на стабилни нива, просто тамошните износители преди правеха огромни маржове. Сега украинският е 1.80, немците казват за български, унгарски, румънски и т.н. можем да платим 2.50 - 60 - ако искате - доставяйте. Украйна внася в ЕС около 33 хил. тона, ние изнасяме 8-9. Украинският мед си е със съвсем нормално качество, правят му се всички необходими изследвания, както и на нашия. Така че към момента ситуацията е такава.

    Към г-н Друмев - поне 5 ги направете тенекиите, 1 е много малко и не си заслужава пробите и писането.

    Поздрави
    Миналата година Август “нашия“ мед струваше 5.4лв. Толкова поне плащаха Рам комерс. Твоя може да е бил 3.2. Не каза дали си рекъл на швабина: да си купува от Украйна, щом толкова знае. И друго да питам: сега В МОМЕНТА ти даваш 4.2 (доколкото си спомням, не съм ти преглежда обявата скоро) Как така фирмата от Раковски преди седмица даваше тук при мен 5лв. 80 стинки разлика. Или освен тия от Раковски да незнаят какво става в Украйна и Германия. Обясни им на тях, не на нас. Между другото аз лично на моя мед в момента му търся цена 5 лв. ЧИСТИ. МИНИМУМ. За това (заради 20 стинки данък) отказах на на фирмата от Раковски. Имам и от лани, имам и от тази година. Апропо, като казах лани.......преди беше писал, че стар мед ОЩЕ по-евтино го плащаш. Така ли е все още, или нещо си променил? И ако си променил нещо, защо е променено?

  8. #118
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    За колко време ти излизат пробите в твоята лаборатория? ако ти закарам 20 тенекии и пробите излязат нормални, ще ми платиш ли 5.3лв. с фактура от ЗП.?

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Благодаря ,за отговора.Просто ми дойде идея да извадя от плодниците 1 тенеке за пусто удостоверение.

  10. #120
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Миналата година Август “нашия“ мед струваше 5.4лв. Толкова поне плащаха Рам комерс. Твоя може да е бил 3.2. Не каза дали си рекъл на швабина: да си купува от Украйна, щом толкова знае. И друго да питам: сега В МОМЕНТА ти даваш 4.2 (доколкото си спомням, не съм ти преглежда обявата скоро) Как така фирмата от Раковски преди седмица даваше тук при мен 5лв. 80 стинки разлика. Или освен тия от Раковски да незнаят какво става в Украйна и Германия. Обясни им на тях, не на нас. Между другото аз лично на моя мед в момента му търся цена 5 лв. ЧИСТИ. МИНИМУМ. За това (заради 20 стинки данък) отказах на на фирмата от Раковски. Имам и от лани, имам и от тази година. Апропо, като казах лани.......преди беше писал, че стар мед ОЩЕ по-евтино го плащаш. Така ли е все още, или нещо си променил? И ако си променил нещо, защо е променено?
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    За колко време ти излизат пробите в твоята лаборатория? ако ти закарам 20 тенекии и пробите излязат нормални, ще ми платиш ли 5.3лв. с фактура от ЗП.?
    Ясно е, че цените, които съм написал, са в Евро. Не е редно и не желая да коментирам другите колеги какво предлагат - всеки сам си прави стратегия, калкулации и т.н. Има оферти на пазара от различни фирми, от пчеларите зависи какво решение ще вземат. Ако не друго, поне няма пак да ни обвинявате в картел.

    Пробите излизат за 2 седмици. Ако докарате 20 тенекии и качеството е наред, медът ще Ви бъде изплатен по 4.20 лв., ако не сте регистриран по ДДС или по 4.20 лв.+ ДДС (5.04 лв.), ако сте регистриран.

    Накрая бих искал да Ви кажа, че културните хора общуват с непознати в учтива форма и не с тон, все едно са Ви длъжни с нещо.

    Останете със здраве!

 

 
Страница 12 от 56 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •