Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 131

Тема: спам

  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Трябва да се измисли нещо, което да е справедливо за всички. Уж програмите са за подпомагане на пчеларския сектор, а то какво излиза, няколко стари номенклатурчика си направили пчелини с по 2000 кошера мижави едвам кретат или асоциация и изсмукват почти всички пари по програмите и забогатяват още повече. А дребния пчелар обира някакви трохи и то с хиляди зора. Според мен трябва да се разделят нещата, пчеларство като хоби и професионално пчеларство. До еди колко си кошера - хоби, над еди колко си - професионално. Но да има вариант лесен и задължителен всички кошери да се регистрират, за да има някаква статистика и ред. И когато решиш да се занимаваш професионално - тогава вече да можеш и да кандидатстваш по програмите. Всички плащаме осигуровки, аз плащам 700 лв всеки месец - за 3-ма човека фирма, защо да нямам право и аз да кандидатствам за развиване на допълнителен бизнес - в случая пчеларския. Знаем, че ЕС му е по-удобно да дава пари на едрите производители, но тук трябва да се намеси държавата и да измисли начин за разпределяне на тези средства и на по-ниско ниво. Нещата не са никак сложни, но някои хора ги правят сложни, за да не искаме.
    Затова аз със собствени сили и средства си развивам пчеларството и смятам, че ако човек се занимава сериозно - от пчеларството се печели добре и може човек самостоятелно за 2-3-4 години от хоби пчелар да стане професионален пчелар и то без "помощта" на мащеха България.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  2. #82
    Наблюдател
    Регистриран
    15.11.2014
    Мнения
    31
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Аз разбудих духовете, с моя въпрос и продължавам да твърдя: че трябва да членуват в тази организация и НЕ регистрирани, пчелари-пчелини! Ако те са към тази организация-конфедерация, могат да бъдат подпомогнати да се регистрират!
    Съгласен съм с Вълчан. Трябва да се намери форма, възможност, ако щете временен период в който такива колеги биха могли да се интегрират с изискванията. Повярвайте ако ги убедите с достатъчно разумни доводи -те ще го направят. Но им дайте срок. На тази оргадизация и трябват членове. Днешните т.н. хоби пчелари, са утрешните професионалисти, нуждаещи се от подкрепа и подкрепящи някой,който ще му защитава интересите. Не ги отблъсквайте сега. Те утре ще Ви подкрепят.

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    03.05.2011
    Мнения
    766
    Пчеларски район
    Царево
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    Ето ти имаш решение: стават за членове, но са само наблюдатели! Не дават акъл, не получават нищо! Помисли, може и да съм в грешка!
    До колкото ми известно,концепцията за набиране на членска маса е ,всеки пчелар с РЕГИСТРИРАН пчелин по закона за пчеларсто,кооперативи,орга низации,сдружения.Всички останали са наблюдатели,като регистрираните не е задължително да са ЗП.
    Знам доста неща,но и доста ПОВЕЧЕ искам да науча!!!

  4. #84
    Цитат Първоначално публикувано от Лалов Виж публикацията

    До колкото ми известно,концепцията за набиране на членска маса е ,всеки пчелар с РЕГИСТРИРАН пчелин по закона за пчеларсто,кооперативи,орга низации,сдружения.Всички останали са наблюдатели,като регистрираните не е задължително да са ЗП.
    Ето това се опитвам да обясня.трябва да си регистриран,но не е задължително да си ЗП и да плащаш осигуровки.

  5. #85
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Кажете ми като никой не ще да си плаща осигуровките, то тогава как ще се финансират здравната и пенсионната системи.
    Това са отделни пера. Отделни осигуровки са. Има за здраве, за пенсия, за безработица, и още няколко. Осигуряването е право по конституция, не е задължение.

    Човешкото здраве е дело на случая за това е разумно човек да е здравно осигурен. Обаче какво покрива тази застраховка? Ами една проста херния, ми струва 300 лв. за платно! Операцията е безплатна но платното е 300 лв.

    Пари за пенсия обаче никога няма да дам доброволно. Как човек ще натрупа осигурителен стаж? Как при работа на 6 ч., на 4 ч.? Как при наличие на безработица? НИКАК. Може 20 г. да си осигуряван на 2400 лв. и пак няма да видиш пари,
    понеже няма да имаш осигурителен стаж. Срещу твоето име ще има записани огромни суми, и какво от това. Нямаш стаж. Бизък човек, така са го смачкали, че работи по 8 ч., по договор е на 4 ч. Няма смелост да вземе дори болничен. пенсия няма и да види.
    При 4 ч. ще му трябват 60 г. осигуритеоен стаж.

    Къде по разумно е, всеки месец да заделям в личен фонд едни 100-200 лв. Като потрябват има ги. Налични са. Като се натрупа една сумичка към 50 000 лв. мога още на 35 г. да се пенсионирам. Ще им чакам аз да стана на 70 г., да им плащам
    35 г., и да получа едно нищо. Та макс пенсията не е съобразена с макс осигурителния доход.

    Какви ползи има това за обществото? Има и те са огромни. Когато човек който си е заделил достатъчно реши да се оттегли, веднага осигурява ново работно място. Парата която е спестявал винаги е била налична, и готова за инвестиция.
    Може да се изпише тоста още по тази тема.

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Всеки се разболява рано или късно и попада при лекар или в болница. Ако е само при лекар иди дойди, ще плати няколко пъти по 50-100лв и ще се отърве, но ако се наложи влизане в болница и скъпо лечение и изследвания тогава?
    Като влезеш в болница пак ще платиш. Виж по горе една проста операция на херния ми излезе 300 лв.

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Сега никой не мисли за старини, но когато дойде момента горко ще съжалява, че когато е могъл не се е осигурявал, защото не му стига стажа, а пенсията е мизерна(минимални осигуровки-минимална пенсия).
    Осигуровките нямат връзка със стажа. Пенсионираш се с осигурителен стаж и възраст. Може да имаш 20 г. осигуряване върху 2400 лв. и все тая като ти липсват останалите 10 г. Излиза, че си внесал 100 000 лв. а ше получиш 150 лв. и то след 10 г.
    или дори повече поради старост. А тези които са на 6 ч., или 4 ч. трудов договор, кога ще натрупат осигурителен стаж? Всеки може да сметне, че ако при 8 ч. са 30 г. то при 4 ч. идват 60 г.

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Никой не иска да плаща данъци, ама хайде кажете как тогава ще се финансира опазване на реда, инфраструктура, съдебна система и една камара лапачи наречена администрация, която трябва да се грижи за градове и села.
    За данъци както са сега 10% едва ли някой има претенции. И преди 130 г. пак са били по толкова. По въпроса как ще с издържат всички 700 000 които са на държавната софра? Може да беседваме и на таи тема.

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Все някой трябва да плаща за това. Сега никой не иска да плаща, а тези разходи трябва да се правят. Като парите не стигат -хоп заеми. Виждате, че за 5 години държавния дълг се е удвоил и още ще се тегли.
    Тези пари рано или късно ще трябва да се връщат. Всеки чака да дойдат по-добри времена, когато икономиката ще може да генерира повече печалба и да плаща повече данъци, ама както е тръгнало нашите деца ще се
    спасят по Европа и Америка и пак ние ще си плащаме мастрафите.Да но тогава ще бъдем на друга възраст и вече няма да можем да работим така, както сме го правили на младини.
    Никой няма илюзии, че заемите ще се връщат. В сегашния исторически момент заемите са неизплатими. Очаква се някакво зачистване на системата.

    Цитат Първоначално публикувано от Димитър Бонев Виж публикацията
    Всеки си мисли какво пък толкова и тогава ще гледам пчели, ще продавам по малко мед и все ще я караме някак си. Помислете обаче, че не се знае какви времена ще дойдат и дали въобще ще можете да гледате пчели.
    За 20-30 г. трудов стаж е редно човек да се е подсигурил малко от малко.

    Имам едно чувство, че не се познава историята на пенсионната система. Пенсионната система е заложена от Бисмарк, по онова време в Германия е имало, съвсем малко стари хора на възраст на 70 г., и много на брой млади хора. На тези над 70 г. се осигурява една минимална издръжка. Вероятно понеже синовете им са загинали в някоя от войните. Малко по малко картината се изменя. Сега младите са малко. пенсионната система е разширена до абсурдност. Подпомагат се слепи инвалиди които ходят на лов, и други сходни злоупотреби. Има хора на по 40 г. които са пенсионери, получават по 20 заплати. И вместо да освободят място на пазара на труда те продължават да работят. И вие искате, ние младите да плащаме на богатите работещи и млади пенсионери? Та те често взимат пенсии повече от колкото ние заплати. Искате да внасяме пари, в продължение на десетки години, и поради недостатъчно осигурителен стаж да получаваме едно нищо? Тоест няма връзка между вложено и получено. Има и различни видове пенсионни системи. Защо се бутате баш в солидарната?


    Трябва сериозно да обмисля изгодността на тази сделка


    Ето и числа срещу които мъчно можем да спорим. Вноска 1800 лв. на година в собствени инвестиции, идва точно по 150 лв. на месец, и лихва от 5%. Точно след 20 г. ще имаме
    64295 3215. Извода е, че само от лихвата връзваме годишна пенсия. Остава ни главницата от над 60 000 лв. и това след само 20 г.!


    1800 90
    3690 185
    5675 284
    7758 388
    9946 497
    12243 612
    14656 733
    17188 859
    19848 992
    22640 1132
    25572 1279
    28651 1433
    31883 1594
    35278 1764
    38841 1942
    42583 2129
    46513 2326
    50638 2532
    54970 2749
    59519 2976
    64295 3215
    69309 3465
    74575 3729
    80104 4005
    85909 4295
    92004 4600
    98404 4920
    105125 5256
    112181 5609
    119590 5979
    127369 6368
    135538 6777
    144115 7206
    153121 7656
    162577 8129
    Този пост е редактиран от asm22; 09.12.2014 в 13:39.

  6. #86
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Въпросът е, че нерегистрираните пчелари НЯМАТ НИКАКЪВ ДОКУМЕНТ, ЧЕ СА ПЧЕЛАРИ. Следователно за пчелар може да се обяви всеки един българин.

    Или например, тези които ХЕМ не искат да си слагат НОМЕРЦА на кошерите, ХЕМ не искат да плащат данъци като ЗЕМЕДЕЛСКИ ПРОИЗВОДИТЕЛИ (преведено на прост език), имат само още един шанс да се сдобият с ДОКУМЕНТ че са пчелари - да завършат накакъв обучителен курс (за бъдещи пчелари) и да се сдобият с диплома. Пък кога ще се сдобият с първите си два кошера си е тяхна работа.

    В повечето държави за които знам, тези курсове се провеждат към местното пчеларско дружество, като в някои държави преминаването на такъв курс е задължително, преди да може да станеш пчелар.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Цитат Първоначално публикувано от asm22 Виж публикацията
    Това са отделни пера. Отделни осигуровки са. Има за здраве, за пенсия, за безработица, и още няколко. Осигуряването е право по конституция, не е задължение. ...
    Съгласен съм с някои от твоите тези, но я помисли, ако всеки включително и чиновниците си внасяха здравната вноска, то със сигурност в касата щеше да има достатъчно средства да се покрият не само платната, за които си платил, но и значително по-скъпи консумативи, при които ако не можеш да платиш може цял живот да си на инвалидна количка.
    Колкото до спестяването. Ти сам го каза. Системата все някой ден ще се занули. И ако днес 60 000 са много пари, то след 20г(поне на мен горе долу толкова ми остават до пенсия и то ако чинно се осигурявам) те ще имат стойност колкото 600 днес Върни се назад и си спомни как се занулиха спестяванията в България 97година. Добре че тогава имах само дългове. Сега се притеснявам много, защото и аз по твоята логика имам значителни средства във фондовете, но се притеснявам, че това не са реални пари и като дойде време да се ползвам от тях, може да са изчезнали.
    Този пост е редактиран от borislav aleksandrov; 27.08.2016 в 22:50.

  8. #88
    Автор
    Регистриран
    16.04.2013
    Мнения
    133
    Пчеларски район
    Хасково
    Аз мисля, че най-правилно е да си регистрираш пчелина пък ако искаш ставай ЗП /плащане на осигуровки/. И след като всички сме пчелари и плащаме данъци и осигуровки на държавата - трябва да сме равни пред нея. Какво значение има дали съм ЗП или съм на трудов договор, защо този който внася мин. осигуровки /ЗП/ да е с повече преференции от мен - при условие, че аз внасям повече средства в държавата. И най - смешното е, че за да имам същите права - трябва да се осигурявам още веднъж!?? Това е дискриминация.
    Най - лошото е, че има колеги които имат наглостта да твърдят, че това е правилно. Такива като мен, търчат от едната работа на другата. Няма събота, няма неделя - това е по - скоро похвално и според мен трябва да се поощрява!

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ти как го усети това или някой представляващ профи пчеларите ти го каза?
    Няма такова нещо, но пчелините трябва да са регистрирани. Това е закон и е редно да се спазва, който пък не го спазва няма никакво право да изисква и т.н. От няколко дена следя дискусията и не мога да се начудя. Сега ми иде да изпъстря с епитети остатъка от поста, но ще наруша много правила във форума и за това ще се опитам да се въздържа още малко от допълнителни коментари. Само ще кажа нещо на Матеев и целия управителен съвет : Ако приемете и само един човек за член без регистрация на пчелин АЗ никога няма да стана член на тази организация и няма да помогна със нищо и по никакъв начин за нейните каузи.

  10. #90
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    "Белите" държави за това са такива и са ни блян, защото там всичко се прави по правилата. Така наречените стари демокрации си имат закони от по няколко стотин години, които имат само козметични промени във времето. Сещам се за закона за бирата в Германия, който не е променян от 1516г. Така, че ако и ние искаме (а ние мноооооого искаме) да сме като германците, то трябва всичко да го правим по правилата. И най-важното, да имаме правила, които са равни за всички, а не правила мои, правила твои или както най-често се случва - да действат само правилата на силните на деня.
    В законът за пчеларството има цял куп неща, които аз не одобрявам, предполагам и повечето пчелари също. И един от основните ми мотиви да стана член на Конфедерацията е обещанието да се бори за промяна в закона за пчеларството. Но макар и да ме ни харесва настоящият закон, той трябва да се спазва. И в него се казва, че всеки пчелин в Република България трябва да бъде регистриран (към този текст нямам никакви забалежки). Така, че колеги, нека спазваме законите моля.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

 

 
Страница 9 от 14 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •