Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 131

Тема: спам

  1. #41
    Почетен Автор
    Регистриран
    04.09.2012
    Мнения
    582
    Пчеларски район
    Община Враца
    Здравейте колеги,
    По мое мнение не трябва да се забравя какво доведе до необходимостта от създаването на нова организация. За мен лично това е, че не сме доволни от досегашните си "РЪКОВОДИТЕЛИ" на съществуващите национално представителни организации. Няма кой да отстоява интересите ни пред МЗХ. Всеки "дърпа чергата" към себе си, и се съобразява на кого да не "подлее вода", на кого да "удари рамо", защото ще има "далавера".
    Възлагам големи надежди на КБП да постигне целите си. Не смятам, че трябва да се обвиняваме взаимно. Ние всички имаме еднакви интереси, и ЛЮБОВТА към това чудно насекомо пчелата.
    Който може да помогне с нещо и има желание ДА ГО НАПРАВИ. Ако искаме нещо да се промени, ТРЯБВА ДА ДАДЕМ НЕЩО ОТ СЕБЕ СИ.

    Моля да бъда извинен за главните букви, просто се вълнувам от темата.

    Поздрави,
    Г. Георгиев

  2. #42
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от nyanakiev Виж публикацията
    какво става с петицията за изваждането кошерите от селата и вдигането на осигурителните вноски и как да се включим
    Защо трябва все вие постоянно да сте във защитната позиция? Съставят умишлено неизгодна за пчеларите наредба за директни доставки - хайде да се борим да я оправяме. Мария Габриел толкова се бори да се въведат дирекни плащания за пчелно семейство за целия ЕС, оня нашия министър да вземе, че да не я подкрепи при гласуването (ясно е кой го е посъветвал какво искат пчеларите) - хайде сега всички да протестираме за директни плащания за пчелно семейство. Поради липсата на ветеринарен контрол и морал, разните там доценти разпространяват всякакви болести, голяма част от пчелните семейства загиват - хайде да обвиним неоникотиноидите и ГМО културите - НАЦИОНАЛЕН ПРОТЕСТ!; Сега пускат слухове, че ще изваждат кошерите от населените места и ще вдигат осигурителната вноска - ХАЙДЕ ДА НАПИШЕМ ПЕТИЦИЯ. ДОКОГА ЩЕ ОТБИВАТЕ АТАКИ?? От толкова много защитни дейстия и толкова голямо старание да ви поддържат ангажирани със глупости, то наистина на вас не ви остава време и сили за сериозните неща.

    Аз ако бях на ваше място, бих започнал с фронтална атака - промяна на ЦЕЛИЯ закон за пчеларството и отпадане на чл.18. Нека те да са тези, които да се чудят как да си запазят положението и да нямат време да мислят за простотии, вместо обратното.

    Но още не сте готови
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #43
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    И аз мисля че нападението е по-добра стратегия от защитата. Съгласен съм че по-малко енергия ще изхабим, ако седнем и създадем един изцяло нов проект за закон......

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    05.12.2014
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    Югоизточен
    Уважаеми колеги,

    Приветствам всички участници във форума. Неслучайно в продължение на години стоях встрани и периодично наблюдавах публикациите в пчеларските форуми, но се въздържах да се регистрирам и участвам с лични мнения. Неслучайно на учредителното събрание на Конфедерацията на българските пчелари г-н Матеев констатира, че съм единствения учредител в залата, нерегистриран във форума. Ограничавах се да наблюдавам отстрани, тъй като от дългогодишния си опит съм констатирал, че проблемите на пчеларството в България произтичат от много фактори, и за да ги анализираме задълбочено трябва да бръкнем дълбоко в раната, да отчетем въздействието на редица фактори, които са невидими за редовия пчелар. От много години политиката в областта на пчеларството е повлияна от много задкулисие и реално тя се формира от много силни икономически, политически, а в някои случаи криминални лобита и интереси, които на повърхността изплуват под формата на учредени по тяхна поръчка и с тяхна помощ браншови организации с председатели следващи очертана от тях политика, която в повечето случаи е вредна за интересите на бранша и ощетява пчеларите производители. Тези структури най-често се подпомагат на определени нива и от висши служители, които осъществяват държавната политика в областта на пчеларството. Зад това задкулисие много често стоят и представители на законодателната, изпълнителната и правоохранителната власт, като не изключвам и спецслужбите, които не подбират сили и средства, за да прокарат своята политика и интереси, а когато някой им се противопостави или изпречи на пътя, те винаги атакуват едновременно по десетки направления, за да го очернят, дескредитират и компрометират, да му създадат ореол на "медоносна пчела на ДПС", а ако и това не помогне използват методи, които в много от случаите са вредни за неговото физическо и социално съществуване.

    Във форумите не е най-доброто място да се борим против тези уродливи структури и явления, съпътстващи ни ежедневно, тъй като публикациите се наблюдават както от нашите подръжници, така и от враговете ни. По този начин те винаги са с крачка пред нас и това им дава предимство, както да ни се противопоставят, така и да ни неутрализират успешно. В последните години подминавах с мълчание всички нападки, късаещи ме лично. Разразилите се във форума през последните дни дебати, по адрес на моята личност целят не моята лична дескредитация. Те са насочени срещу светлия лъч от надежди в бранша, появил се с учредяването на 29ти ноември в гр. Габрово на Конфедерацията на българските пчелари. Това ме задължава да застана пред Вас както с името, така и с лика си, за да дам конкретен отговор на въпросите, по които бях атакуван. Предварително Ви информирам, че истината е много по-различна, от изложените в публикациите твърдения, но ми е необходимо малко време, за да обобщя фактите и във възможно най-кратък формат да ги изложа пред Вас. А по отношение на това дали ще съм член на колективния ръководен орган на новоучредената Конфедерация Ви информирам, че от деня на избирането ми оставката за заеманите от мен изборни длъжности е подготвена и ще я депозирам в момента, в който ми бъде поискана основателно и аргументирано. Винаги ще подкрепям новоучредената Конфедерация доколкото е по силите и възможностите ми, напълно безкористно и добронамерено.

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско

    спам

    Как ще привлечеш тези които не искат, да се ригистрират пчелините, като с първото си условие ги зачеркваш?

  6. #46
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Няма оправдание за неспазване на законите, особенно на данъчните. Не ми се сърдете, но аз лично смятам, че

    един човек в РАБОТОСПОСОБНА ВЪЗРАСТ трябва да дава на държавата повече, отколкото получава !!!

    Няма как да е другояче. Нали трябва да се изхранват пенсионерите, полицаите, пожарникарите, децата в детските градини и техните учители и т.н и т.н. Срам и позор за тези хора, които са в работоспособна възраст, здрави и прави, и въпреки това вместо да подпомагат обществото, живеят на неговия гръб. Колкото и да ми е тъжно трябва да констатирам, че сред пчеларите има такива хора. Нещо повече - вместо да се срамуват и спотайват, те най-нагло се хвалят по форумите, че виждаш ли аз съм търтей, но се гордея с това. Няма да дам нищо на тази държава, но тя е длъжна да ми дава на мене.........

    Искам да ви кажа, че този тип хора не ги уважавам, и не искам да се занимавам с тяхното обединение. Те не го заслужават това. Може и да се пишат за пчелари, но за тях няма място в конфедерацията.

  7. #47
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Тук съвсем не съм съгласен! Има различни теории за това как едно общество може да бъде устроено. Различни гледни точки каква данъчна политика е
    подходяща. Различни гледи точки дори с какво трябва, и с какво не трябва да се занимава една държава. Няма как някой да заяви моята истина е най-истина!

    Ако желаете може да разискваме данъци, пенсионери, училища, и пожарникари. Всеки пак ще си има своя гледна точка, поне ще се обогатим на идеи.

    Преразпределителната роля на държавата трябва да бъде сведена до 0/НУЛА/.

  8. #48
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Тука ти се опитваш да прокарваш някаква нова идеология, която може би ще се наложи в далечното бъдеще. Може дори и да си прав, но не го използвай това като оправдание, ако се скатаваш и не си даваш твоя принос към обществото.

    Помисли си - в това днешното общество има около 30% деца и още около 20% пенсионери. От останалите 50% има още нетрудоспособни хора, като инвалиди, бременни и майки с деца, болни от някава тежка болест, полицаи, пожарникари, учители, държавна администрация, съдии, прокурори и предполагам още дълъг списък от НЕПРОИЗВОДИТЕЛНИ ХОРА В ТРУДОСПОСОБНА ВЪЗРАСТ, и всичките тези хора ИСКАТ ДА БЪДАТ ИЗДЪРЖАНИ. На практика в тази държава работят по-малко от 2.5-3.0 милиона човека, и те трябва да изхранват ВСИЧКИТЕ 7 или 8 МИЛИОНА гърла.

    Едва ли не всеки един от нас трябва да изхранва поне още 2 или дори 3 гърла. При това не само да ги изхранва, но и да им осигурява ДОСТОЙНО СЪЩЕСТВУВАНИЕ. Е няма как това да стане, ако се скатаваме и развиваме философията, че ДЪРЖАВАТА НИ Е ДЛЪЖНА ......... Това не е вярно и аз не ги уважавам хората, които се оправдават с такава философия. За мене те са търтеи, паразити на обществото, и с тях трябва да се борим с всички средства.

  9. #49
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Същата тая държава не плаща осигуровки на своите служители, като пожарникари и др, а те вземат големите пенсии и то дълго време. Матеев само за сведение да ти кажа че имам 10 кошера в двора и за сега искам да се самоиздържат и близките ми да ядат хубав мед.

  10. #50
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Няма оправдание за неспазване на законите, особенно на данъчните. Не ми се сърдете, но аз лично смятам, че

    един човек в РАБОТОСПОСОБНА ВЪЗРАСТ трябва да дава на държавата повече, отколкото получава !!!

    Няма как да е другояче. Нали трябва да се изхранват пенсионерите, полицаите, пожарникарите, децата в детските градини и техните учители и т.н и т.н. Срам и позор за тези хора, които са в работоспособна възраст, здрави и прави, и въпреки това вместо да подпомагат обществото, живеят на неговия гръб. Колкото и да ми е тъжно трябва да констатирам, че сред пчеларите има такива хора. Нещо повече - вместо да се срамуват и спотайват, те най-нагло се хвалят по форумите, че виждаш ли аз съм търтей, но се гордея с това. Няма да дам нищо на тази държава, но тя е длъжна да ми дава на мене.........

    Искам да ви кажа, че този тип хора не ги уважавам, и не искам да се занимавам с тяхното обединение. Те не го заслужават това. Може и да се пишат за пчелари, но за тях няма място в конфедерацията.
    В нормалните държави те карат да се чувсвтваш ДЛЪЖЕН да си полезен на обществото. Просто обществото и средата ти промиват мозъка в тази насока, така че доброволно сам отиваш да се набутваш да плащаш колкото можеш повече данъци, чувстваш се длъжен да се запишеш в армията, гордо да защитаваш и да дадеш живота за родината си и т.н.

    Чак да се зачуди човек на кое от двата вида общества му хлопа повече дъската.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

 

 
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •