Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 131

Тема: спам

  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    10.10.2011
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    общ. Братя Даскалови
    Колеги, така с кавги няма да стане. Имам предложение към инакомислещите. Като ви чета постовете си мисля,че и вие мислите за пчеларството в България, но по една или друга причина не отделихте от ценното ви време да дойдете на учредяването на конфедерацията. Ако сте гледали записите сте видели че тази организация е възможно най-демократичната. Всеки от вас щом има мнение по темата пчеларство то той може да стане член на конфедерацията да бъде активен в анкетите и разговорите, да си каже мнението, да бъде чут и разбран. Както сте разбрали управителният съвет и председателя са избрани с мандат 1 година. Ако смятате, че има по-достойни хора от избраните то може да ги предлагате и общото събрание да ги избере.
    Но ако не искате да сте част от тази организация няма смисъл само да критикувате.

    PS Ха ха то е все едно един левскар да каже тия от ЦСКА са слабаци левичари и т.нт. Ако сте от друг отбор критикувайте него!

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско

    спам

    Като чета коментарите на някой колеги започнах да се чуствам виновен,че съм бил на легло болен цяла седмица.Уви нямах шанса да дойда и да ва заряза всичките,сажалявам за това.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Матеев, толкова приказки изписа, нещо нервите не ти издържат май, много се палиш, а уж си врял и кипял в мелачката на живота. С тия коментари сега само ви се кефят конкурентите.
    Знаеш ли какво мисля аз, че каквото и да постигнете с конфедерацията, то няма изобщо да е в полза на обикновените пчелари, а само големите като вас. Това е защото живеем в абсурдна държава и защото повечето от пчеларите са нерегистрирани и не им пука какво става и не вярват, че някой си с някаква си организация може да им помогне с нещо.
    Все пак за повечето пчелари пчеларството е хоби, то е любов към пчелите и радост от това, че можеш да си оближеш сладките оцапани с мед пръсти.
    Кажи ми как мислиш да накараш масовия пчелар да си регистрира пчелина и да стане член на твоята конфедерация ?
    Забравих да напиша, че и моя пчелин е регистриран, и вече година се опитвам да го пререгистрирам и не става, защото нищо и никъде не работи както трябва, нито в БАБХ, нито ветеринарните служби, нищо....
    И да ти кажа, че и аз членувам в организацията на Мишо, даже днес си платих таксата, и не ме е срам. Развивам някаква дейност, защото ми е кеф и не очаквам някакви облаги от никой, само от собствения си труд.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  4. #24
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Спомних си един клип. Целият е интересен, защото има изказвания на Илия Цонев, Иван Кожухаров, Матеев и др. Но се сетих за няколко думи в светлината на вчерашния конфликт. Изказването е на Матеев на 1:20:56 и ще опитам да го цитирам дословно:
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev
    Два основни дефицита имаме и вие го разбрахте вече. Първият основен дефицит - имаме дефицит на лидери. Нови лидери-няма ги. Които са готови да си жертват времето, да си жертват бизнеса, да отидат там в София и да работят за сините очи на останалите пчелари, които не само, че няма да им кажат "Благодаря!", ами и ще ги оплюват наляво и надясно. Това е да си лидер в наше време, ако не знаете!
    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  5. #25
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2012
    Мнения
    54
    Пчеларски район
    Свищов, В. Търново
    Филимонов май те яд че те водят за носа и те карат да си плащаш таксата и да пишеш провокативни коментари с надеждата да промените нещо, но за съжаление Конфедерацията е вече факт и трябва да се примирите с това. Ако неможеш да се пререгистрираш върви и се оплачи на председатела на твойта организация та нали тои трябва да защитава интересите ти, да ама на тебе пък не ти пука и предпочиташ да живееш в абсурдна държава. Аз пък понеже съм обикновен пчелар успявам вече 10 години успешно да се пререгистрирам и 10 години нищо свястно не видях да се направи от досегашните организации и реших, че ми пука и че не искам да живея в абсурдна държава и затова отидох и станах член на Конфедерацията. И още преди да се учреди тя ми донесе полза, защото се запознах с много будни пчелари които споделяха открито методите си на пчеларстване, човек винаги има какво ново да научи. Атия пчелари които не са регистрирани как искат държавата да разбере, че те съществуват и да им занесе 5 кила захар и 20 лева на кошер че са я упрашили. На кои адрес да ги занесе тез кила, на коя сметка да преведе парите или трябва да чука от порта на порта и да пита дали има кошери в двора.

  6. #26
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Изтрих от темата много от конфликтните постинги, и покрай тях си заминаха и коректни такива, но няма как да се направи другояче.

    Специално около Кожухаров - редно е да престанете с оплювките и да изчакате Кожухаров да си каже и неговата версия на случилото се. Обеща ми да го направи в следващите дни. Аз лично я чух версията, и мога още от сега да ви кажа, че ако трябва някого да оплюваме във връзка с този материал, то това пак са Ганчо и доцента. Въобще тези двама мафиоти са направили страшно много мизерии на много хора, използвайки методите с изнудванията и компроматите, които масово ги е практикувала бившата Държавна сигурност. Всичко в клипа е умишлено създаден компроматен сценарий, подробностите от който ще ги научите скоро от самия Кожухаров.

  7. #27
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    Цитат Първоначално публикувано от volen777 Виж публикацията
    Филимонов май те яд че те водят за носа и те карат да си плащаш таксата и да пишеш провокативни коментари с надеждата да промените нещо, но за съжаление Конфедерацията е вече факт и трябва да се примирите с това. Ако неможеш да се пререгистрираш върви и се оплачи на председатела на твойта организация та нали тои трябва да защитава интересите ти, да ама на тебе пък не ти пука и предпочиташ да живееш в абсурдна държава. Аз пък понеже съм обикновен пчелар успявам вече 10 години успешно да се пререгистрирам и 10 години нищо свястно не видях да се направи от досегашните организации и реших, че ми пука и че не искам да живея в абсурдна държава и затова отидох и станах член на Конфедерацията. И още преди да се учреди тя ми донесе полза, защото се запознах с много будни пчелари които споделяха открито методите си на пчеларстване, човек винаги има какво ново да научи. Атия пчелари които не са регистрирани как искат държавата да разбере, че те съществуват и да им занесе 5 кила захар и 20 лева на кошер че са я упрашили. На кои адрес да ги занесе тез кила, на коя сметка да преведе парите или трябва да чука от порта на порта и да пита дали има кошери в двора.
    Човече, за какво да ме е яд, нещо бъркаш нещата и кой ме води за носа, дерзай си там и оправяй пчеларството. Таксата е 10 лв човече и за тия 10 лв ходя всеки четвъртък на лектории и 2-3 пъти в годината на пчеларски пътувания из страната и съседни нам държави. Ако мислиш, че се натискам да участвам в каквито и да е управления и програми, жестоко се лъжеш. И какво ли ми е провокативното, не разбрах. ?
    Успех на новата ви конфедерация, само да не излезе, че е поредния рой....
    Имате късмет, че вожда ви има много излишни пари за трошене и инат.. и явно той ще отнесе най-многото работа, дано да не е залудо. Успех.
    Пчеларството не е професия - Пчеларството е призвание.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    31.01.2011
    Мнения
    112
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Човече, за какво да ме е яд, нещо бъркаш нещата и кой ме води за носа, дерзай си там и оправяй пчеларството. Таксата е 10 лв човече и за тия 10 лв ходя всеки четвъртък на лектории и 2-3 пъти в годината на пчеларски пътувания из страната и съседни нам държави. Ако мислиш, че се натискам да участвам в каквито и да е управления и програми, жестоко се лъжеш. И какво ли ми е провокативното, не разбрах. ?
    Успех на новата ви конфедерация, само да не излезе, че е поредния рой....
    Имате късмет, че вожда ви има много излишни пари за трошене и инат.. и явно той ще отнесе най-многото работа, дано да не е залудо. Успех.
    Все пак за повечето пчелари пчеларството е хоби, то е любов към пчелите и радост от това, че можеш да си оближеш сладките оцапани с мед пръсти.
    Кажи ми как мислиш да накараш масовия пчелар да си регистрира пчелина и да стане член на твоята конфедерация ?
    Любов към пчелите и оцапани пръсти с мед, добре! Ама като продадеш 1 майка и 2 отводки и те барнат ще ти пръснат пчелина...

    Трябва да се определим кой мисли да я кара с по няколко буркана мед, и кой мисли да си вади прехраната с пчели и пчелни продукти!

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    09.10.2014
    Мнения
    17
    Пчеларски район
    гр.Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Човече, за какво да ме е яд, нещо бъркаш нещата и кой ме води за носа, дерзай си там и оправяй пчеларството. Таксата е 10 лв човече и за тия 10 лв ходя всеки четвъртък на лектории и 2-3 пъти в годината на пчеларски пътувания из страната и съседни нам държави. Ако мислиш, че се натискам да участвам в каквито и да е управления и програми, жестоко се лъжеш. И какво ли ми е провокативното, не разбрах. ?
    Успех на новата ви конфедерация, само да не излезе, че е поредния рой....
    Имате късмет, че вожда ви има много излишни пари за трошене и инат.. и явно той ще отнесе най-многото работа, дано да не е залудо. Успех.
    Тук нещата не опират само до пари и кои ще ги троши.Както и това че без подкрепа трудно ще се случат нещата затова трябва да се подкрепи тая нова организация . Другото важното нещо е че някои се нави да направи нещо по въпроса и иска да помогне на пчеларството като цяло . Аз лично съм нов и бих казал доста неопитен но бързо се уча като имам приятели като Бонев и моя чичо затова бързо ще влезна в нещата мислих да не регистрирам пчелин но сега съм решил че на пролет ще го регистрирам и ще членувам в новата Конфедерация.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    12.01.2014
    Мнения
    180
    Пчеларски район
    Троянски Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от evgeni.filimonov Виж публикацията
    Матеев, толкова приказки изписа, нещо нервите не ти издържат май, много се палиш, а уж си врял и кипял в мелачката на живота. С тия коментари сега само ви се кефят конкурентите.
    Знаеш ли какво мисля аз, че каквото и да постигнете с конфедерацията, то няма изобщо да е в полза на обикновените пчелари, а само големите като вас. Това е защото живеем в абсурдна държава и защото повечето от пчеларите са нерегистрирани и не им пука какво става и не вярват, че някой си с някаква си организация може да им помогне с нещо.
    Все пак за повечето пчелари пчеларството е хоби, то е любов към пчелите и радост от това, че можеш да си оближеш сладките оцапани с мед пръсти.
    Кажи ми как мислиш да накараш масовия пчелар да си регистрира пчелина и да стане член на твоята конфедерация ?
    Забравих да напиша, че и моя пчелин е регистриран, и вече година се опитвам да го пререгистрирам и не става, защото нищо и никъде не работи както трябва, нито в БАБХ, нито ветеринарните служби, нищо....
    И да ти кажа, че и аз членувам в организацията на Мишо, даже днес си платих таксата, и не ме е срам. Развивам някаква дейност, защото ми е кеф и не очаквам някакви облаги от никой, само от собствения си труд.
    Нека си изясним нещо. Срамно ли е да си изкарваш прехраната с пчеларство? Някои го изкарват, че е обидно. А срамно ли е да си изкарваш прехраната като гледаш крави, овце или прасета? Явно не или аз поне не съм чул подобно твърдение. И защо тогава промишленото пчеларство да е срамно? И именно тези, които си изкарват хляба от пчеларството имат най-голяма нужда от новата организация, от разбиването на мафията и създаването на пазарни условия в бранша. И в предишни постове съм писам, че БГ пчеларството има нужда от професионална организация. И именно като част от КБП се предвижда да се учреди и организация на професионалните пчелари. Това ще е едно от най-ценните неща. За какво му е на бай Иван от село Х, които има 3-4 кошера и си вади мед за себе си. С членуване или без членуване в коя да е организация той все ще си вади 40-50 кг мед и всичко останало си е разваляне на рахатлъка. Просто на него не му трябва стара или нова организация. И не разбирам защо се опитвате да ги напъхате тези хора в някаква организация. Баща ми като гледа на село 10 кокошки и 100 кв.м. зеленчуци да не би да членува в някава организация. Пълен абсърд е да се опитвате да вкарате любителите или хоби пчеларите в организация, освен ако те самите не желаят това.
    Никога не знаеш колко скоро ще стане твърде късно.

 

 
Страница 3 от 14 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •